Skocz do zawartości

Vulcan, Virago, Intruder czy Shadow ?


don
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

Szukam porady. Mam 10k w gotówce na moto wraz z ew. doprowadzeniem go do stanu OK. Szukam jakiegos Cruisera ew. "spokojnego" Choppera.

 

Mam 29 l. waże około 100 kg przy 186 cm, mam prawo jazdy A juz od paru lat ale jakoś nigdy nie miałem swojego moto na dłużej ale najwyzsza pora przyszla - jak sie urodzi drugie dziecko juz żona nigdy "nie pozwoli" mi na moto ... Z reszra wielu z Was napewno ten temat przerabialo ....

 

Do rzeczy:

 

Wykminiłem ze w cenie 5k - 8k z moto jakie mi sie podobają

 

Kawasaki VULCAN 750 lub 800

Yamaha VIRAGO 650

Honda SHADOW 535

 

Zależy mi koniecznie na V2 i dobrej pracy silnika oraz skrzyni. BARDZO WAŻNE są też rozmiary - mam 186 cm i chce moto możliwie jak największy....

 

Z tego do wiem, osiągi te moto mają podobne (okolo 5 sek) ale to juz nie ważne - ważniejszy jest KLANG V2

 

Pytnania "poza konkursem"

 

Jaka różnica jest miedzy Vulcanem 750 a 800 oprocz pojemnosci ?

Czy jeszcze jakiś duży moto w tej cene z V2 jest dostepny ?

 

dzięki za info i cierpliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja kupiłem w maju vulcana 750 z 1993r za niecałe 10 tys z podstawowym przeglądem. Z wymienionych przez Ciebie (miało być chyba shadow 750 i virago 535/750) to vulcan jest największym motocyklem.

Co do różnic Vulcan 750 ma wał kardana a 800 łańcuch.Na tej stronie znajdziesz opisy tych motocykli.

Do VN800 łatwiej o akcesoria bo do 750 to ciężko coś dostać.

Jest jeszcze Suzuki intruder 750/800 ale wg mnie też jest mniejszy od vulcana.

Co do osiągów to "setkę" osiągają po ok 7s :notworthy:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przy twoim wzroście Virago 535 możesz sobie już na wstepie odpuścić, moim zdaniem Vulcan 800 był by najwygodniejszy - odpowiednio wysunięte podnózki, wygodna kierownica, jedynym drobnym mankamentem może być łańcuch.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można w czymś pomóc - doradzić, to jak napisał kolega wcześniej, przy twoim wzroście i wadze, virażka odpada zdecydowanie. Ja polecam v-ena. Honda ma znacznie słabszy silnik, ale gabarytowo by ci tez pasiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrew opinii niektórych wyszukiwarka to fajne narzędzie...

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?ac...ghlite=pierwszy

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?ac...ighlite=kupi%E6

powodzenia w lekturze :D

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawasaki VULCAN 750 lub 800

Yamaha VIRAGO 650

Honda SHADOW 535

Jaka różnica jest miedzy Vulcanem 750 a 800

Cześć! Ma rację jeszua, ale RAFAL także... :buttrock:

 

Żeby ci pomóc sugeruję zdecydowanie Kawasaki VN800 (może nawet poważniejszy Classic), który dla twoich gabarytów będzie odpowiedni pod względem hm... estetycznym. Virago sobie odpuść, jak radzą inni, podobnie do słabszej Hondy. Łańcuch VN nie jest problemem. VN750 pomimo mniejszej pojemności ma mocniejszy i bardziej dynamiczny silnik. W dalszym ciągu znajduje amatorów wbrew starszej konstrukcji lecz trudno o akcesoria do niego. Niemniej, dla ciebie jest nieco mały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobre rady tylko czy kupisz VN800 za maks 10k? Watpie. VN750 tylko z wiadomych rak bo jak trafisz na mine to nabierzesz wstretu do motocykli (szczegolnie jak rachunek od mechanika uslyszysz). Na Twoim miejscu pooszczedzalbym jeszcze troche (jeszcze pare miesiecy zimy nas czeka) i kupil jakiegos cruisera 750-800 pojemnosci ale tak jak napisalem szanse na cos konkretnego za 10k sa marne.

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o KLANG to nie kwestia moto, tylko ilości wyprutych bebechów z tłumików.... :buttrock:

 

Każda V-ka wtedy da ci piękny dźwięk.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem ten sam dylemat 183cm wzrostu i 125kg, szukałem moto

o mniejszej pojemności i dużych gabarytach wybór padł na VN 800 clasic :smile:

po wielu przymiarkach okazał się najbardziej odpowiedni, kupiłem i jestem

zadowolony. :cool:

Podobne gabaryty ma Dragstar 650 ale wybrałem VN-na ponieważ jest

chłodzony cieczą, do łańcucha już się przyzwyczaiłem i nie jest to bardzo

upierdliwe. Zakupiłem stojak, który ułatwia mi smarowanie łańcucha i garażowanie

mojego sprzętu.

Pozdrawiam i szerokości :lalag: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wiosną zeszłego roku byłem w podobnej sytuacji, więc mogę się oprzeć na własnych doświadczeniach.

Przy Twoim wzroście do każdego z wymienionych sprzętów będziesz musiał zamontować wysunięte podnóżki (chyba że już będą :D )

Mając do dyspozycji 10k priorytetem w poszukiwaniu sprzęta powinien być jego stan techniczny. Skoro wymieniasz kilka modeli, to znaczy, że wszystkie Ci się podobają i tak na prawdę nie przywiązujesz do żadnego większego sentymentu. Skup się więc na tym, żeby na minę nie trafić.

W moim przypadku Honda, pomimo jej wielu niezaprzeczalnych zalet, odpadła w przedbiegach ze względu na moc.

Kawasaki Vulcan jest bardzo dynamicznym motocyklem, ale charakterystyka pracy jego silnika nie była w moim guście - po prostu lubi obroty.

Zainteresuj się Suzuki Intruderem. To również bardzo dobry sprzęt. Typowy chopper, o nienagannej linii i stosunkowo wysokim skoku tłoka. Ja trafiłem na bardzo zadbaną Virago i cieszę się, że ją kupiłem. Wg mnie jest takim "złotym środkiem" pomiędzy omawianymi tu modelami. Ale jak wiadomo nie od dziś, każda sroczka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie wybór rzeczywiście nie jest zbyt duży. Jeśli miałbym wybierać to z miejsca odpada Virago 535 (głównie z powodu rozmiarów, małej mocy, ale i wyglądu). Pozostają więc Shadow 600 i stary vulcan (o VN800 w cenie 5-8tys możesz raczej zapomnieć, a i w te za 10k zapewne trzeba będzie trochę kasy włożyć). Oba posiadają swoje "+" i "-".

 

Vulcan 750 jest mocny, napędzany wałem, tyle że jak już pisano trzeba go wysoko kręcić co niejako przeczy idei rasowego choppera, i szukaj takiego z wymienionymi łańcuchami rozrządu bo przy takim zabiegu u mechanika widząc rachunek możesz usłyszeć dźwięk własnej szczęki opadającej na podłogę.

Shadow to trwały niezawodny silnik i jak na mój gust nieźle wygląda, a minusy: niezbyt mocny, mały zbiornik paliwa, oraz łańcuch.

Z tych dwóch wziąłbym Vulcana jeśli planowałbym pojeździć nim dłużej,a Shadow jako przejściówkę na 1-2 sezony (i przesiadka na coś większego). Ale mocno zastanowiłbym sie nad odłożeniem jeszcze 2-3k i wtedy wachlarz dostępnych modeli znacznie by się poszerzył.

 

Dostaniesz pewnie jeszcze mnóstwo porad co kupić (i fajnie bo możesz sobie wyrobić jakąś opinię), ale sam musisz wybrać i kup to co Ci najbardziej "leży". Jeśli nie jesteś ukierunkowany na jeden sprzęt, to przymierz się do wszystkich które ewentualnie wchodzą w grę i wtedy podejmij decyzję, bo jak widzisz ile ludzi tyle opinii.

 

PS. Opinie co do wzrostu i konieczności montowania akcesoryjnych podnóżek są MOCNO przesadzone. Ja mam 188cm i oryginalne podnóżki i chociaż moto nie należy do wielkich nie czuję żadnego dyskomfortu podczas jazdy.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...