Skocz do zawartości

Narzędzia - szczelinomierz


thefex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

temat troche inny niz wiekszosc w tym dziale.

zabralem sie dzisiaj za regulacje luzow zaworowych. okazalo sie ze zgubil mi sie niezbedny do tego przyrzad pomiarowy..

poszedlem wiec do Praktikera zeby kupic nowy. na miejscu okazalo sie, ze maja tam szczelinomierze, ale... zlozone z 13 blaszek. zakres od 0,05 do 1 mm.

blaszki wygladaly mniej wiecej tak (setne mm) 5, 10, 20, 30 i tak dalej.. na grubsze nie zwrocilem uwagi, bo mi sa niepotrzebne. ale niezbedny dla mnie jest 0,15 mm. wychodziloby na to, ze musialbym polaczyc 0,05 i 0,10 mm zeby taki uzyskac.. absurd do kwadratu, dlatego olalem to marketowe g..no i nie poskladalem motocykla do kupy :icon_mrgreen:

 

pytanie: czy ktos z was uzywa takiego wlasnie, 13-elementowego szczelinomierza?

 

p.s.

dla wlasnej wygody chce kupic 20-blaszkowy.. ktos wie ile orinetacyjnie to kosztuje?

bo marketowe 13-stki kosztowaly 20 zl (firmy Top Tools i Topex)

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh

nie wyobrazam sobie zebym takim sposobem mial sprawdzac luzy zaworowe.. mam strasznie kiepskie dojscie. moze i amator jestem, ale wole 20-elementowy szczelinomierz :banghead:

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak orientacyjnie, to taki większy zestaw kupiłem za 7zł w Białej Podlaskiej.

 

Jeśli mam problem z luzem, to robie sprawdzian przechodzi i nieprzechodzni, powiedzmy. Mam np. 0,13 luzu. 0,15 powinna wejśc bardzo ciasno, a 0,10 z leciutkim oporem, wtedy wiem, że mniej wiecej jest ok i luz mieści się w granicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucass:

wiem o tym :banghead: luz na wszystkich zaworach powinien wynosic 0,10 mm. szczelinomierz taki mam, ale chcialbym to sprawdzic jeszcze 0,15-tką. bo wiadomo, ze jak wejdzie, to znaczy, ze zle ustawilem.

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie szukalem na necie.

temat raczej z natury teoretycznych, zimowych. bo jutro i tak objade wszystkie lokalne sklepy i kupie cos na miejscu.

a temat dlatego, bo dzisiaj Dzień Boży i moglem podjechac tylko do go..nianych marketow, w ktorych tak naprawde nic nie ma

 

EDIT:

swoja droga niezle przebicie maja w tym Praktikerze.. krzycza za szczelinomierz 20 zl, a jest on identyczny z tym ktory kosztuje 6 zl. a ze nie sa tani i ze musza zarabiac, to wiem, nie musicie mnie uswiadamiac :banghead:

Edytowane przez thefex

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie szukalem na necie.

temat raczej z natury teoretycznych, zimowych. bo jutro i tak objade wszystkie lokalne sklepy i kupie cos na miejscu.

a temat dlatego, bo dzisiaj Dzień Boży i moglem podjechac tylko do go..nianych marketow, w ktorych tak naprawde nic nie ma

 

EDIT:

swoja droga niezle przebicie maja w tym Praktikerze.. krzycza za szczelinomierz 20 zl, a jest on identyczny z tym ktory kosztuje 6 zl. a ze nie sa tani i ze musza zarabiac, to wiem, nie musicie mnie uswiadamiac :)

 

Witam!!!

Ja też to przerabiałem u siebie. Szczelinomierzy co 0.05 jest pełno, w każdej samochodówce są, natomiast takich co 0.01 lu 0.02 po prostu nie dostałem. Patrzyłem na necie i w ofertach sklepów są, ale jak przyjdzie do zamawiania to mówią, że nie mają.....??? Na allegro jest taki jeden dokładniejszy ale z przesyłką jakieś 50zł wychodzi wiec... zostałem przy tych 20 listkowych zwykłych. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objezdzilem dzisiaj cale miasto i dostalem ten glupi szczelinomierz dopiero na totalnym zadupiu...

kurde, zeby 4 firmy zajmujace sie handlem narzedziami nie mialy takiego oto skomplikowanego urzadzenia na stanie?

grrr.. zmarnowalem ponad godzine krecenia sie po miescie, ale mam za 12 zl swoj przyrzad pomiarowy

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupujcie czasami szczelinomierza firmy toya tools albo topex, dlatego ze ich wymiary ni jak sie maja do tego co pisze na listku. Poprostu 0,10 wypada jak 0,12 na markowym.

Pozdro

 

 

to jeszcze ktos uzywa narzebi typu Topex :eek:

 

 

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objezdzilem dzisiaj cale miasto i dostalem ten glupi szczelinomierz dopiero na totalnym zadupiu...

kurde, zeby 4 firmy zajmujace sie handlem narzedziami nie mialy takiego oto skomplikowanego urzadzenia na stanie?

grrr.. zmarnowalem ponad godzine krecenia sie po miescie, ale mam za 12 zl swoj przyrzad pomiarowy

nie wiem gdzie jeździłeś, ale większość narzędzi kupuję w boschu na wyszyńskiego albo w jasonie na partyzantów. można też zajrzeć do walmetu na sarnowskiego, ewentualnie do metalzbytu na żelaznej.

Edytowane przez Barnaby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zamówić tutaj :

 

http://www.pronar.com.pl/katalog/?page=sho...ils&ref=B010B8A

 

Cena wysoka, ale za to duży wybór szczelinomierzy o różnym zakresie grubości listków. Niestety też długo się czeka na dostawę... Ale chyba warto dać 50 PLN za dobry szczelinomierz, prawda ?? Ile byście zapłacili za ustawienie zaworów w serwisie ??

 

Szczelinomierzami supermarketowymi to można co najwyżej zmierzyć sobie szczelinę w tyłku. Zmierzyłem grubość listków szczelinowmierza Topex i się przeraziłem że kiedyś go używałem do ustawiania zaworów w samochodzie.

 

Warto kupić szczelinomierz, który ma zakres co 0,01 mm szczególnie gdy zaczynamy zabawę z ustawianiem zaworów.

Edytowane przez hubert_afri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stary listkowy szczelinomierz made in CCCP. Zmierzyłem mikrometrem - i co? Żaden listek nie odpowiadał grubości na nim opisanej.

Na szczęscie mój obecny szczelinomierz trzyma wymiary :)

 

Cubamen, ja uzywam czasami Topexów, co prawda potrafia być wujowe, ale nie raz z braku czegoś lepszego i na szybko - spełniły swoje zadanie, choć to jednorazówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...