Skocz do zawartości

Narzędzia - szczelinomierz


thefex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem gdzie jeździłeś, ale większość narzędzi kupuję w boschu na wyszyńskiego albo w jasonie na partyzantów. można też zajrzeć do walmetu na sarnowskiego, ewentualnie do metalzbytu na żelaznej.

 

w metalzbycie mnie nie bylo, o boschu z wyszynskiego nie slyszalem - sprawdze ten sklep.

bylem na Sarnowskiego, w polnocnej grupie narzedziowej na lubelskiej i w hurtowni narzedziowej na przeciwko. nigdzie nie mieli.

Jason przeniesli z partyzantow na jagiellonska, na samym koncu olsztyna w strone kieźlin, przy salonie volvo.

daleko jak cholera, ale wg mnie warto do nich jezdzic - maja troche drozsze, ale dobre narzedzia. dopiero u nich kupilem blaszki

 

a co do topexow, to zalezy ktora serie uda wam sie wyrwac. jezeli traficie ta normalna to jest ok, a jak w wasze rece wpadnie ta dedykowana do supermarketu, to ała...

kumpel ma zestaw nasadówek (ok 80-100 elementow) topexa, dal za to niecale 200 zl, niemalze mieszka w garazu i zestawik mu dobrze sluzy.

za to klucza plaskiego w zyciu bym tej firmy nie kupil, bo sie zaokragla gorzej niz plastelina

Edytowane przez thefex

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie rozumiem dlaczego nie chcecie zaplacic za szczelinomierz 20 zl wiecej gdy jest on firmowy, gwarantuje jakosc i trwalosc. Przy cenach rzedu 20-50 zl oszczednosc jest zupelnie nieuzasadniona zwazywszy ze objezdzacie cale miasto, tracicie paliwo i w efekcie placicie tyle samo za cos co jest zdecydowanie gorsze...

 

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto mowi ze szczelinomierz, ktory kupilem, jest zly?

to jakis niemiecki sprzet, nie pamietam firmy, moge sprawdzic.

wyregulowalem nim zaworki i sprzecik chodzi jak złoto, nie mam zadnych zastrzezen

 

a placic 50 zl za pare blaszek to wg mnie przesada, zwlaszcza ze tym szczelinomierzem nie bede zarabial na chleb

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za bete dałem 24zł. Wiec nie jest to takie straszne.

 

Ale zrobiłem też inny motyw;) Który tobie też polecam wpadasz do marketu z mikrometrem:P

Bierzesz kilka szczelinomierzy i mierzysz sobie tten z którego blaszki ci najbardziej odpowiadaja. Kupujesz za 5zł. potem w domu demontujesz blaszki ciebie interesujace i robisz sobie taki mini szczelinomierz do ustawiania, nieżal ci w nim podgiać blaszki, pozatym jest troche poreczniejszy, a pojedyńcza blaszke mozes sobie przymocowac jakos do ręki co by nie wpadła w niepozadane miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas regulacji zaworow szczelinomierz zawsze mam rozmontowany do pojedynczych blaszek, ktore i tak zaginam pod katem 45* zeby mi bylo wygodniej.

w sumie to mam juz drugi komplet, bo przy sprzataniu garazu znalazlem brakujace elementy starego. jak dorwe mikrometr to chetnie zmierze dokladnosc

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motyw z mikrometrem jest naprawdę niegłupi

Ja kupiłem szcelinomierz na allegro dałem, za niego 40 zeta i sobie wyregulowałem zawory w swoim KTM

ale coś mi niegrało więc porzyczyłem mikrometr i było już wszystko jasne poprostu niektóre szczelinomierze nietrzymają wymiaru ,nawet te droższe !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...