Skocz do zawartości

MOTOCYKL Z USA


Rekomendowane odpowiedzi

witam zacznę od tego że przszukałem forum i nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie.

 

Manowicie chodzi o to ze mam nagryny motocykl z USA SUZUKI GSX-R K7 600 nowke z salonu.

 

Cło vat tlumaczenia wiem wszystko o co w tym biega. ale zeby zarejestrowac moto musze zrobic 1 przeglad w Okręgowej Stacji KOntroli Pojazdu( stacja musi miec uprawnienia do wystawinia zaświadczenia że można porusza sie po drogach RP pojazdem nie każda ma) w Wawie znalazłem na Wolskiej 225 koszt 116zł

 

wiem również że motocykle na rynek usa roźnią sie od eurpejskich kilkoma sprawami:

 

- kierunki pala sie non stop - wystraczy odlaczyc 1 kabelek i wtedy kierunek po wlaczeniu moto sie nie pali a jak go wlacza sei to miga weic jest ok TO WIEM

- kolor pomaranczowy kierunków jest czy czerwony - wymiana żarówek?? NIEWIEM

- licznik w milach mph mozna latwo przestawic na kmh TO WIEM

- i 3 sprawa najważniejsza o której dowiedzialem sie od goscia ze stajic kontorli pojazdów. podobno swiatła w autach motocyklach w usa sa innej barwy i maja lub nie maja jakies asymetri ktora jest wymagana u nas i podobno trzeba zmieniac cala lampe? NIEWIEM

 

prosze uprzejmie o odpowiedz jesli ktos sie na tym dobrze zna lub osoby ktore motocykl sprowadzily z USA i nie mialy problemu z rejestracja! dziekuje

 

ps. jesli wybrałem zły dział to prosze modera o przeniesienie thx sry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- i 3 sprawa najważniejsza o której dowiedzialem sie od goscia ze stajic kontorli pojazdów. podobno swiatła w autach motocyklach w usa sa innej barwy i maja lub nie maja jakies asymetri ktora jest wymagana u nas i podobno trzeba zmieniac cala lampe? NIEWIEM

 

Moge sie wypowiedziec tylko w temacie symetrii lamp.

 

W USA swiatla sa symetryczne - swieca po prostu do przodu. W Europie - asymetryczne. Czyli oswietlaja troche bardziej pobocze, niz srodek drogi. Ten sam problem wystepuje przy sporowadzaniu motocykli z wysp (pomimo, ze tez asymentryczne) - maja tendencje do swiecenia bardziej na lewo - co w Polsce oznacza oslepianie jadacych z naprzeciwka.

 

Z reguly w nowych motocyklach wplywa na to ksztalt odblysnika - niestety trzeba wymieniac cala lampe.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Savaga z USA.

Faktycznie wystarczy odłączć kabelki aby kierunkowskazy nie świeciły cały czas.

Klosze kierunkowskazów są pomarańczowe to i z tym niema kłopotu.

Liczniki są opisane w milach ale też w kilometrach /trzeba uważać . Ja się początkowo dziwiłem dlaczego tak słabo przyśpiesza przy 80 ale trochę niżej jest cyferka 130 /.

Z lampą poradziłem sobie wymieniając tylko wkład reflektora /klosz+odbłyśnik to całość/.

Musisz znależć europejską wersję wkładu tym bardziej że ma miejsce na żarówkę światła postojowego wymaganego w Europie.Będziesz musiał ją gdzieś podpiąć aby świeciła przy włączonych światłach postojowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli rozumiem że nie wyglada to tak słodko qrwa cale zycie pod górkę. a gośc na allegro pisze ze wszystko ok 1 przegląd bez problemu jasne bez problemu tylko musze cala lampe wymienic jak sie wkurzylem nie moge i znow problem skad kupic moto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie rezygnój tak odrazu .Przeglą faktycznie może trwać minutkę. Gdy kupowałem mojego był nieprzerobiony . Poprzedni właściciel /sprowadził go /miał przegląd bez przeróbek i jeżdził tak cały sezon. Ja pojechałem na przedłóżenie i Pan diagnosta mówił że postawi pieczątkę ale że szkoda sobie psuć piękny wypad kontrolą policjantów sam porobiłem te zmiany. Wkład do Savaga kupiłem używany na Allegro za 50.00 pln .Wymiana to ok.0.5 godziny.Największy kłopot to podłączenie tego stopu ale jeżeli sprowadzasz za dobrą /niską/ cenę to ...

http://moto.allegro.pl/item276430579_lampa..._gsxr_srad.html to nie jest to ale trzeba szukać.

A moż to http://www.allegro.pl/item274860188_lampa_...k6_k7_gsxr.html

Edytowane przez sowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item274860188_lampa_...k6_k7_gsxr.html

 

własnie do tego goscia napisalem jaka by byla cena tej lampy ale kurde jak mam kombinowac tkumaczyc dokumenty jezdzic z motocyklem na przeglady wczesniej do serwisu na wymiane to neiwiem czy to ma sens? prywatny importer cche 3tys wiecej niz ten koles z usa warto?

 

czemu jest problem z podlaczeniem postojówek??? brak kabli w wersji usa? w lampie sa zarowki postojowe tylko kable podpiąc

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Savagu było tak że kabelki od 'amerykańskich" postojowych były podpięte do obwodu świateł głównych.

Świeciły tylko po ich włączeniu /po przekręceniu kluczyka na "postój" świecił tylko tył/.

Musiałem pociągnąć dodatkowy kabelek /od stacyjki/.

Te kombinacje / z kabelkiem/ tyczą się oczywiście Savaga .Może w GSX-R jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj a to nie jest tak ze ta roznica jest TYLKO w samochodach tzn w usa sa symetryczne w w eu asymteryczne natomiast w motocyklach sa wszedzie takie same pytam bo pewne zrodło tak twierdzi!!!

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA światła symetryczne w Europie niesymetryczne/kropka/.

Prawdopodobnie różnią się tylko kształtem odbłyśnika co przy wymianie nie powinno mieć znaczenia.

Prawdopodobnie lampa w wersji Europejskiej ma miejsce na żarówkę postojową w wersji USA miejsca tego brak/ u mnie tak było/ ale lepiej żebyś dowiedział się od kogoś z GSX-R.

Edytowane przez sowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co na siłę stwarzać sobie tak mnóstwo problemów, mam na myśli lampę. Sam przez to przechodziłem. Jeżdżę z taką, 1-szy przegląd przeszło bez najmniejszych kłopotów.. po więcej info na PW zapraszam! :banghead:

 

PoZdRo

Edytowane przez KaZet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co na siłę stwarzać sobie tak mnóstwo problemów, mam na myśli lampę. Sam przez to przechodziłem. Jeżdżę z taką, 1-szy przegląd przeszło bez najmniejszych kłopotów.. po więcej info na PW zapraszam! :banghead:

 

PoZdRo

 

 

Dokładnie. Nawet razem przegląd robiliśmy.

Ja mam ver. USA i nie mam najmniejszych problemów z przeglądami. Wymiana lampy to gra nie warta świeczki. Kierunki jest dobrze odłączyć bo to właśnie one prowokują drogówkę do kontroli lampy.

Także daj sobie na luz tra i bierz sprzęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mase znajomych smigajacych na sprzetach z USA i nie slyszalem zeby ktorys z nim bawil sie z wymiana lampy... Jak jest okazja to bierz!

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...