Skocz do zawartości

STRZAŁKI W PRAWO I JAZDA NA ŚWIATŁACH


ANDY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No jak sie katamaryniarze uzbroja w te wszystkie naklejki to moze byc calkiem ciekawie. trzeba bedzie uzbroic sie w lornetki i w korku bedzie mozna czytac co inni maja ponaklejane.

 

Recepta

 

lepiej nie bedzie ale za to ciekawiej :)

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

@4jku

Wczoraj miałem wykład.

 

W sali siedzi 8 osób posiadających prawo jazdy kat. B i tylko jedna śmiało i twardo mówi, że należy bezwzględnie zatrzymać się przed sygnalizatorem S-2. Reszta przepisu nie zna.

 

info.elblag.pl-8569-Sygnalizacja-swietln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notabene nie wiem co za debil wymyslil to z tym zatrzymaniem, na calym swiecie kazdy daje gazu i jedzie a w Polszy trzeba sie zatrzymac - wbrew konwencji wiedenskiej absurd polaczony z paranoja.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komandosek,

 

Ty tak na powaznie ?

 

To moze jak bediesz mial urlop, przejedz sie po Europie, moze cos rzuci Ci sie w oczy.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notabene nie wiem co za debil wymyslil to z tym zatrzymaniem, na calym swiecie kazdy daje gazu i jedzie a w Polszy trzeba sie zatrzymac - wbrew konwencji wiedenskiej absurd polaczony z paranoja.

 

:crossy:

Dokładnie, martwy przepis. Sam dobrze wiem o obowiązku zatrzymania ale traktuje strzałkę jako zwykły znak ustap pierwszeństwa. Ci wszyscy prawilni skończyli z rozwaloną dupą, bo ktoś wjechał przy ich wspaniałym manewrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, martwy przepis. Sam dobrze wiem o obowiązku zatrzymania ale traktuje strzałkę jako zwykły znak ustap pierwszeństwa. Ci wszyscy prawilni skończyli z rozwaloną dupą, bo ktoś wjechał przy ich wspaniałym manewrze.

 

Ja w zeszłym roku płaciłem 100zł za niezatrzymanie się przed zieloną strzałką. Bystrzy policjanci ustawili się Alfą z kamerą na parkingu obok sygnalizacji i łapali każdego kto przejechał bez zatrzymania. Dodam, że skrzyżowanie o bardzo małym natężeniu ruchu. Ale cóż, norma mandatowa musi zostać wyrobiona. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja w zeszłym roku płaciłem 100zł za niezatrzymanie się przed zieloną strzałką. Bystrzy policjanci ustawili się Alfą z kamerą na parkingu obok sygnalizacji i łapali każdego kto przejechał bez zatrzymania. Dodam, że skrzyżowanie o bardzo małym natężeniu ruchu. Ale cóż, norma mandatowa musi zostać wyrobiona. ;)

Zupełnie jak ograniczenie do 30km/h, czy jazda na włączonych przez całą dobę światłach.

Ludziom się wmawia, że chodzi o ich bezpieczeństwo, a to tylko łatwy sposób na reparacje budżetu

A wiem co mówię, bo tu gdzie jeżdżę w zabudowanym jest 70 a nawet 90, a światła palisz jak uważasz że potrzeba.

Ludzie jeżdżą i jakoś pobocza nie są usłane krzyżami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notabene nie wiem co za debil wymyslil to z tym zatrzymaniem, na calym swiecie kazdy daje gazu i jedzie a w Polszy trzeba sie zatrzymac - wbrew konwencji wiedenskiej absurd polaczony z paranoja.

 

:crossy:

przepis bardzo sensowny - chroni pieszych

niejednokrotnie miałem chęć wypłacić liścia cfaniakom trąbiącym na pieszych mającym zielone

niejednokrotnie widziałem także sytuacje, w których tylko powstrzymanie się pieszych od przechodzenia/rowerzystów od przejeżdżania uratowała im dupska

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis bardzo sensowny - chroni pieszych
niejednokrotnie miałem chęć wypłacić liścia cfaniakom trąbiącym na pieszych mającym zielone
niejednokrotnie widziałem także sytuacje, w których tylko powstrzymanie się pieszych od przechodzenia/rowerzystów od przejeżdżania uratowała im dupska

 

Konrad

 

Pieszych to chroni kultura a nie przepis, zwlaszcza w kraju gdzie mowi sie:

 

- przepisy sa po to aby je lamac

 

Zgodze sie z Toba co do cfaniactwa !

 

Tyle, ze nie tedy droga aby robic zupelnie inne przepisy niz w reszcie Europy,

 

:crossy:

Edytowane przez jeszua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami przepisami trzeba uczyć kultury, chociaż w Polsce jest to grubo przesadzone; stąd z resztą opinie o przepisach do łamania

BTW próbowałem odpowiedzieć, że tu gdzie jestem też się trzeba zatrzymać, po czym sobie uświadomiłem że tu nie ma zielonej strzałki w prawo. jeśli nie ma zakazu, można jechać na czerwonym (tylko trzeba się wcześniej zatrzmać...)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami przepisami trzeba uczyć kultury, chociaż w Polsce jest to grubo przesadzone; stąd z resztą opinie o przepisach do łamania

BTW próbowałem odpowiedzieć, że tu gdzie jestem też się trzeba zatrzymać, po czym sobie uświadomiłem że tu nie ma zielonej strzałki w prawo. jeśli nie ma zakazu, można jechać na czerwonym (tylko trzeba się wcześniej zatrzmać...)

jsz

Podasz jakiś przepis, który o tym mówi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie jak ograniczenie do 30km/h, czy jazda na włączonych przez całą dobę światłach.

Ludziom się wmawia, że chodzi o ich bezpieczeństwo, a to tylko łatwy sposób na reparacje budżetu

Ty tak serio?

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4jku

 

Nie kumam co Cie tak zaciekawilo ?

 

Jazda wielosladow na swiatlach w dzien jest bardziej niz debilna.

 

Przed jej wprowadzeiuem jednoslady byly uprzywilejowane pod tym wzgledem a teraz ? Sa poszkodowane !

 

ZAdaj sobie pytanie co widzisz / zauwazasz lepiej ? Jedno swiatlo czty dwa swiatla ?

 

Austria wprowadzila jako pierwsza, po roku przeprowadzili badania na statystykach wapadkow, okazalo sie, ze wiecej wypadkow Maja jednoslady wiec zniesli glupie prawo.

 

W PL oczywiscie zostalo i tu sam po raz pierwszy powiem, ze kary za swiatla sa tylko poto aby reperowac budzet !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...