Skocz do zawartości

Pytanie o MZ- prosze o rade


Greedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym sie Was poradzic czy oplaca sie kupic MZ za 1200 zł w stanie ponoc dobrym? Skonczylem ostatnio 18 lat i mam 1700 do wydania i nie wiem czy kupowac tą MZ... A moze jakis inny demolud w tej cenie? Co myslicie? Niech sie wypowiedzą MZciarze bo paru ich tu mamy :(

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam,

Ja w prawdzie nie MZ-ciarz ale mówie MZ RULEZ!!! Jeśli jest to niezakatowana sztuka to bier. Spróbuj zachęcić własciciela do zdjecia głowicy i pokazania ci gładzi cylindra. To skutecznie obniża cene lub rozwiewa sporo wątpliwości.

Z innych opcji pozostaje ci Jawa za około 1000 i jeszcze troche chajcu zostanie na cokolwiek.

Ale za 1700 to MZ-kę w bardzo przyzwoitym stanie powinieneś wyrwac bez trudu. Szczególnie po sezonie.

Gruss!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1200zł to jeżeli z tych nowszych to starczy ci na 250,powinna być w dobrym stanie :( Kiedys ogladalem 251 za tą cene to był stan nieciekawy(w gazecie była po remoncie w stanie idealnym)MZ są to fajne maszyny,mało awaryjne,z dobrym przyspieszeniem no i hamulec tarczowy.Za tą cene zabytek to byś dostał tylko do remontu(raczej sporego).Ewentualnie za tą cene chyba byś niezłą Jawe wyhaczył 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie szukam MZ bo to ta sama fabryka co Simson :( a ponoc niemiecka precyzja... co sadzicie o jawach i cztach?

 

to jest mz ktora chce kupic, zdjecie w fatalnej jakosci ale zawsze... http://forum.motocyklistow.swiata.pl/album....php?pic_id=862

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna 150 ja tez mam 150 i jestem w pełni zadowolony z zakupu i mam nadzieje ze ty tez bedziesz. Ja za swoja dałem 1000 i nie załuje.

MZ to naprawde dobre mało awaryjne i dopracowane. Ja swoja postanowiłem troszke poprawic osiagi ale to zmiejszy niestety zywotnosc, ale jak dobrze pijdzie to zamknie licznik (teraz idzie 120 mierzone dwiema jawami i autem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greedo jeśli rozmawiałeś z właścicielem i obejrzałeś dokładnie stan techniczny to kupuj - napewno będziesz zadowolony. Ja mam ETZ 250 i jest bezawaryjna V-max 130km/h, tyle że zakończenie sezonu mi nie wysdzło gdyż zaliczyłem ślizga i złamałem rękę. Zobacz moją ETe na zdjęciu w moim podpisie.

sygnatura_barthazz.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie to jest problem. Kolega od ktorego chce kupic to vasility z tegoz forum ale mieszka w mielcu i musialbym kupic przez servisco. co prawda jest tam mozliwosc obejrzenia przy dostawie ale po uprzednim zaplaceniu. Wiec nie wiem, na zdjecach ktore mam nie mozna sie do niczego przyczepic, ale w sumie na oczy jej nie widzilem

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie to jest problem. Kolega od ktorego chce kupic to vasility z tegoz forum ale mieszka w mielcu i musialbym kupic przez servisco. co prawda jest tam mozliwosc obejrzenia przy dostawie ale po uprzednim zaplaceniu. Wiec nie wiem, na zdjecach ktore mam nie mozna sie do niczego przyczepic, ale w sumie na oczy jej nie widzilem

 

Nie chcę tu nikogo urazić, ale moim zdaniem kupowanie uzywanego motocykla wysyłkowo to bardzo kiepski pomysł. Jeżeli już to koniecznie wcześniej podjedź i obejrzyj co i jak, w ten sposob możecie uniknąć obustronnych nieporozumień i zgrzytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że to bzdura! A w razie czego ,skąd wiesz, że jakieś zadrapania to nie oryginalne, ale zrobione przez servisko?? Poza tym ,serwiskiem będzie i tak drożej, niż samemu jechać do mielca! Weź, ojca/wuja/kumpla z samochodem, dużo ciepłych ciuchów, kasę i jedź. przynajmniej od razu będziesz wiedział co jest z moto. No, chyba, że masz znajomego z busem. To naprawdę lepsze rozwiązanie, a koszt prawie taki sam! Albo jak jesteś siebie pewny, to w pociąg/pekaes i wrócisz moto!

 

A jak kosztuje 1200 a ty masz 1700, to masz ewentualne 500 na naprawy... :D

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec pomysl upadl... koles sprzedał mz. Ale mogę kupic jawe, ponoc 4500 przebiegu fabrycznego, co myslicie o czeskich sprzetach? Licze na rady bo musze się na cos zdecydowac...

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=17291131 chodzi o ta aukcje

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam,

1800 za Jawacza??? 8O Jakby nieco dużawo. 800-1200 to tak ale za 1800 to dostaniesz MZ 251 lub 250 w baaardzo przyzwoitym stanie. Jawa jest większa od etki i ma już w prowadzeniu charakterystykę motocykla ciężkiego. Niestety trzeba uważać na rozpędzanie się bo bębny na hamplach są średnio skuteczne. Poza tym jest git. Mój Bracki pojechał jawaczem w zeszłe lato do Częstochowy (z Gdyni jechał) i to z plecaczkiem. I było git!

Gruss!

I.

PS

Ja bym wolał MZ. Jeden cylinder jeden problem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec sprawa jest taka. moge kupic MZ za 1200 z tej aukcji i pojechac po nia pociagiem. Chcialbym sie dowiedziec jak to zrobic (przewoz pociagiem siedlce-wawa) i jaki to mw koszt jest

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam,

Bier MZ-tkę! MZ-ki rulesują! Tanie części (np w Wilmacie w Toruniu w wiekszości tańsze niż do Jaw i Cz), kopniaste, zrywne i niejednego potrafią ustaysfakcjonować na długo. Nie ma sie co zastanawiać. Jak masz taką kaskę to napewno znajdziesz sztuke w dobrym stanie. Poszukaj w lokalnej prasie a najlepiej w Anonsach

Gruss!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...