Skocz do zawartości

562 kilometry bez oleju w silniku


dark_rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wlałem to do samochodu (skrzynia i silnik) jakieś 2000km temu (mam dziadka który łyka te wszystkie reklamy jak młody pelikan, nakupił tych ceramizerów i rozdaje je za darmo rodzinie i znajomym) i szczerze mówiąc to nie uważam żeby to działało. Zaszkodzić nie zaszkodzi, jak wlałem do skrzyni to zaczęła ona rzeczywiscie wydawać odgłosy jakby coś tam się działo (takie dziwne skrzypienie, porównywalne do tego jak skrzypi oscypek w zębach :wink:) ale po przejechaniu tego dystansu stwierdzam że nie odczułem żadnej różnicy mocy, kompresja nie polepszyła się, silnik jak pracował tak pracuje. Ogólnie to szkoda wydawać 50 czy 100zł na te preparaty, chociaż jak ktoś wierzy to mu pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlałem to do samochodu (skrzynia i silnik) jakieś 2000km temu (mam dziadka który łyka te wszystkie reklamy jak młody pelikan, nakupił tych ceramizerów i rozdaje je za darmo rodzinie i znajomym) i szczerze mówiąc to nie uważam żeby to działało. Zaszkodzić nie zaszkodzi, jak wlałem do skrzyni to zaczęła ona rzeczywiscie wydawać odgłosy jakby coś tam się działo (takie dziwne skrzypienie, porównywalne do tego jak skrzypi oscypek w zębach :icon_biggrin:) ale po przejechaniu tego dystansu stwierdzam że nie odczułem żadnej różnicy mocy, kompresja nie polepszyła się, silnik jak pracował tak pracuje. Ogólnie to szkoda wydawać 50 czy 100zł na te preparaty, chociaż jak ktoś wierzy to mu pomoże.

 

Bo jak byś jeszcze założył magnetyzer to napewno wzrosła by kompresja a moc by podskoczyła o średnio 10% :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym ''motorze'' jest artykul o tej hondzie.Po zmierzeniu cisnienia sprezania dodano ceramizer.Po przejechaniu 2 kkm ponownie zmierzono kompresje i okazalo sie ze na jednym cylindrze cisnienie wzroslo o ponad 100% :icon_biggrin:

To auto podobno przejechalo ponad 500 km bez oleju, tylko ze dziennikarze z ''motoru'' w dniu rozpoczecia testu nie mieli mozliwosci zajrzec do silnika by upewnic sie czy rzeczywiscie jest suchy.Wyniki okazaly sie interesujace dlatego ''motor'' zamierza powtorzyc test ale we wlasnym zakresie.Zobaczymy co sie stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ''motor'' zamierza powtorzyc test ale we wlasnym zakresie.Zobaczymy co sie stanie...

 

a, to jak czytujesz, to poprosimy o informację jak już test zostanie powtórzony i ewentualnie ww. rewelacje potwierdzone :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Z linka powyzej, slowa Chojnackiego:

 

W międzyczasie czekał mnie ostatni wyścig w sezonie niezwykle ważny, gdyż bezpośrednio decydujący o miejscu na podium w klasyfikacji generalnej Klasy 2 Mistrzostw Polski w Rallycrossie. Silnik mego Seicento był już bardzo zużyty czego dowodem były chmury dymu w hamowni podczas pomiaru kilka dni przed zawodami. Powinienem wykonać remont silnika ale jak zwykle nawał pracy to uniemożliwiał. Wlałem dwie "działki" ceramizera i po 4 godzinach pracy silnika z prędkością obrotową 1400 rpm uznałem, że to musi wystarczyć. Pojechałem na zawody i zapomniałem o silniku, oleju, dymieniu. Silnik nic nie stracił ze swego wigoru, nie stwierdziłem także zauważalnego zużycia oleju i nie widziałem charakterystycznego dymienia. Trudno bym mając takie bezpośrednie doświadczenie nie nabrał do preparatu pewnego zaufania.

 

(...)

 

Co mogło się zdarzyć, że panewki wytrzymały właściwie pracę "na sucho" na tak znaczącym dystansie? Doświadczenie mówi mi, że nie jest to możliwe ale... widzę to co widzę. Tomek (pracownik) przechyla miskę olejową i ścieka z niej około 0,3 L oleju. Ta miska ma nieco nad dnem osłonę z otworem na smok pompy oleju by chronić olej przed przemieszczaniem się podczas ostrej sportowej jazdy. Wiadomo ! Honda ostatecznie a nie jakieś ścierwo samochodowe. To jest olej, który pozostał w misce, dostał się tam z filtra oleju, którego nie odkręciliśmy ( teraz wiem, że jest to błąd) oraz z górnej powierzchni głowicy pod wpływem sił powstających przy przyspieszaniu lub hamowaniu. Ta ilość oleju wystarczyła by smok pompy oleju, czasami zassał co nieco oleju. Trudno określić czas podczas próby w jakim olej pod ciśnieniem dopływał do panewek i pozostałych elementów silnika. Należy założyć, że podczas jazdy z ustabilizowaną prędkością po poziomej nawierzchni, to zjawisko nie było wcale takie rzadkie. Ostatecznie taka ilość oleju to około 7%-8% w porównaniu z wyjściowymi 4 litrami oleju silnikowego. Umyliśmy zatem miskę oleju w benzynie ekstrakcyjnej do czysta. Panewek nie czyściliśmy ani nie wycieraliśmy. Zmontowaliśmy wszystko do kupy i 4 kilometry jazdy wystarczyły by usłyszeć już wyraźną pracę umierających panewek silnika.

 

(...)

 

Zawsze jednak podpiszę się pod stwierdzeniem, że warto zastosować go w ramach profilaktyki, gdyż bardzo poważnie złagodzi zjawisko "zimnego startu" lub "suchego startu" a zastosowany w silniku dość poważnie zużytym, daje szansę przedłużenia jego żywota. W dalszym ciągu również nie wiem na czym polega fenomen znakomitego ciśnienia sprężania i dlaczego ten fenomen nie ujawnił się podczas pomiarów porównawczych na hamowni w postaci ewidentnej zwyżki parametrów silnika, nie wychodząc jednak poza błąd pomiaru a mieszcząc się w przysłowiowym 1 KM i o ile dobrze pamiętam 2 Nm. Należy przeprowadzić jeszcze kilka takich pomiarów na różnych samochodach by móc wyciągnąć bardziej autoryzowane i obciążone mniejszym błędem wnioski.

 

 

Czyli:

- ceramizer to nie cudowny srodek, ktory zastepuje olej - bez oleju silnik sie zatrze i koniec

- ceramizer jednak cos daje - choc nic bardzo efektownego ;].

 

Osobiscie wlalem to do Poloneza i w sumie roznic za bardzo nie zaobserwowalem w jego pracy ;]. Nie chcialo mi sie robic pomiaru cisnienia po operacji, a odczucia nieco lepszej pracy silnika moga byc czysto sugestywne. Spalanie nie spadlo na bank :bigrazz:.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh :icon_twisted: moja jawka jeździła bez oleju w skrzyni ale nie długo bo z 5 min :icon_biggrin: a jak rozpoławiałem silnik to jeden gwint na wale się zaczą kruszyć :clap: nie wiem dla czego ale vhyba z tego powody że oleju nie było :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście najbardziej interesuje to w jaki sposób kontrolka od ciśnienia oleju się nie zapaliła? Przecież skoro oleju nie było to też pompa nie wytwarzała ciśnienia, idąc dalej czujnik ciśnienia nie mógł go "odbierać" więc jak to możliwe że się nie zapaliłą ta kontrolka.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście najbardziej interesuje to w jaki sposób kontrolka od ciśnienia oleju się nie zapaliła? Przecież skoro oleju nie było to też pompa nie wytwarzała ciśnienia, idąc dalej czujnik ciśnienia nie mógł go "odbierać" więc jak to możliwe że się nie zapaliłą ta kontrolka.

 

a co ma do tego kontrolka? pewnie świeciła się przez cały czas, ale nie w tym rzecz: goście sami zlali olej, to wiedzieli że go nie ma...

BTW niezłe ściemy walą te firmy; ciekawe w ilu podobnych przypadkach jesteśmy robieni w wała przez sprzedawców, którzy podpierają się takimi sfabrykowanymi rzekomo pozytywnymi opiniami wiarygodnych osób :(

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że ma dużo do tego, bo skoro się nie zapaliła to ciśnienie musiało być, skoro było ciśnienie musiał być olej albo jakaś inna substancja która tam krążyła, skoro tam krążyła to to jest jedna wielka kpina.

 

Także czekam z niecierpliwością na ten test MOTORU.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, otóż nie dopowiedziałem że informację o tej kontrolce czerpię z czasopisma motor. Wktórym ten artykuł także jest opublikowany.

 

Tomek

 

ps. jako dowód załączam skan tego artykułu SKAN

Edytowane przez tomeczek151
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

No to wychodzi na to, ze teoria Chojnackiego z linka o tym 0,3l oleju, jakie pozostalo w misce olejowej jest prawidlowa. Tyle oleju starczylo, by panewki wytrzymaly ;].

Ciekawe, ze nikt sie tym nie zainteresowal podczas testu.

Ale i tak nie zmienia to tego co napisalem dwa posty wyzej i wnioskow Chojnackiego :notworthy:. Tzn. ze jednak ceramizer sprezanie podnosi choc nie wiadomo jakim prawem.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...