Skocz do zawartości

ABS w motocyklu


Gość alalala333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Siemka

Proszę tych co dosiadali motocykli z ABS o swoje wrażenia. Jak się z tym jeździ? To zdaje się jest tylko na przednie koło...?

A może jest tak, że jak czegoś nie ma to się nie może zepsuć...?

Edytowane przez ruso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem :/

jeździ się normalnie. jest na oba koła (przynajmniej u mnie...). jakby się psuło i takie niby awaryjne było, to by nie montowali prawie seryjnie w czterołapcach

a co do działania: w normalnej jeździe nie zauważyłem. dopiero na śliskiej nawierzchni raz czy 2 zdarzyło mi się, że poczułem pod naciskiem pulsowanie klamki; wolę tak, niż gdybym miał spocić się przy uślizgu przedniego koła - co nigdy nie jest przyjemne

podobno sprawia problemy na luźnej nawierzchni, ale póki co nie próbowałem się z nim specjalnie na piachu. no i maszyny typu ciężkiego enduro mają odłączany - guzikiem na kierownicy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja o ABS'ie sądzę tyle, że powinien być montowany fabrycznie (nakazowo) do każdego motocykla, a w zależności od przeznaczenia moto powinna być możliwość jego prostego odłączania.

 

 

Siemka !

 

Chyba pierwszy raz sie zgodzimy ! ! !

 

Pierwszym kryterium przy kupnie moto byl ABS. Od 2005 awaryjnie urzylem trzy razy, zaoszczedzone naprawy sprzetu, ciuchow, o zdrowiu nie wspomne. Niewyobrazalne jest dla mnie przesiasc sie na wlasny sprzet bez ABS'u. ( z wyjatkiem enduro / cross ).

 

W " K " byly problemy z tymze systemem, wystepowaly one jednak podczas extremalnych testow poprzez zawodowcow. W praktyce na drogach publicznych nie mialem ani razu najmniejszego problemu.

 

Znajac zycie znajdzie sie ktos kto bedzie twierdzil, ze on hamuje lepiej bez ABS'u i droga hamowania bedzie krotsza. Owszem takowi sa, tylko, ze proby takowe sa symulowane i raczej nie maja miejsca na drogach publicznych, gdzie dochodzi jeszcze chwila / sekunda strachu - refleks, gdzie myslenie i zimna krew jest wylaczone.

 

pozdrawiam

 

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dołącze do tematu parę słów - w moim mniemaniu ABS w motocyklu to bardzo dobra sprawa, zgadzam się z Ks-riderem, ze w sytuacjach awaryjnych bardzo ciężko rozsądnie myśleć i ABS pomaga w hamowaniu przynajmniej u 95% kierowców ( do których i ja się zaliczam).

Przez cały ubiegły rok nie miałem żadnej negatywnej przygody z ABS-em w moim moto - na początku miałem wątpliwości (ABS w motocyklu ? ) ale teraz z całych sił jestem za.

I następny sprzęt też będzie z ABS-em. :smile:

Edytowane przez Jako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

ABS zdaje egzamin w moto, ale zauwazylem na tym filmie naduzycie. Koles na moto bez ABS odrazu zablokowal oba hamulce gwaltownie naciskajac na dzwignie. Wiadomo przeciez ze nikt tak nie zahamuje bo wie czym to sie konczy. To chyba celowe zagranie zeby pokazac wyzszosc ukladu z ABSem nad ukladem pozbawionym tego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem na tym filmie naduzycie. Koles na moto bez ABS odrazu zablokowal oba hamulce gwaltownie naciskajac na dzwignie. Wiadomo przeciez ze nikt tak nie zahamuje bo wie czym to sie konczy.

 

nie do końca mogę się z Tobą zgodzić, dlatego, że nie każdy użytkownik jest bardzo doświadczony. wyobraź sobie tzw. patafiana, który dostał np. na maturę jakiegoś 120KM potwora i ujeżdża po mieście 150km/h (codzienność) i wyskakuje np. dziecko na drogę... jaka reakcja? wg mnie wciśnie hamulec (na pewno przedni) do oporu.

Edytowane przez pit373
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Celowo o tym nie napisalem traktujac taki przypadek jako marginalny i w sumie nie dotyczacy rozwazan na temat wyzszosci moto z i bez ABS. Rownie dobrze mozna zalozyc, ze takiej osobie nawet ABS nie pomoze bo odwali inny numer :biggrin:. Swoja droga zastanawiam sie, co bylo by lepsze dla poczatkujacego. Moto z ABS i brak mozliwosci nabierania dobrych odruchow, czy moto bez "wspomagaczy", dobry nauczyciel i w perspektywie wysokie umiejetnosci. Hmmm....

Edytowane przez JERY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...