Skocz do zawartości

Shoei XR-1000 vs Shoei X-Spirit


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co możecie powiedziec o tych dwoch kaskach? Potrzebuje kasku, który jest lekki, fajnie wyglada, dobrze lezy na głowie, ale to raczej sam bede musial sprawdzic, nie paruje w nim szybka i jest naprawde dobry/sprawdzony, fajnie by bylo, żeby sie szybko mi nie parysowal... i żebym nie mial problemow z nakladaniem i zdejmowaniem kasku. Reszta funkcji i pozostale cechy kaskow sa mi obojetne, nie przeszkadza mi głośny kask, a taki podobno jest X-Spirit. Czekam na opinie.

Edytowane przez Reddei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam XR-1000 i generalnie uważam go za bardzo dobry garnek - byłby idealny gdyby wentylacja była lepsza. Przy większej wilgotności i bez pin-locka szyba bardzo paruje. Pin-lock oczywiśie załatwia sprawę parowania, ale jest trochę wqrzający ponieważ jadąc w złożeniu jego obramówka wypada akurat na wysokości oczu, przez co ogranicza widoczność. Osobiście go nie używam.

 

Co do X-Spirit to nie miałem okazji w nim jeździć, jednak z tego co mówili chłopaki z Shoei'a to jest to kask przeznaczony głównie na tor w którym jest bardzo dobra wentylacja, ale co za tym idzie jest głośny.

 

Jeśli jest Ci obojętny np. ch***wy system wypinania wizjera to na twoim miejscu sprawdził bym jeszcze Suomy: Spec 1R albo Extreme. Sam mam model Vandal w którym jest zajebista wentylacja, więc mniemam że w tych wyższyh modelach będzie ona przynjamniej tak samo dobra, no a jeśli chodzi o grafiki na kaskach to Słoma bije wszystkich innych producentów na głowe, IMHO of korz :evil:

 

Najważniejsze i tak jest to aby dobrze na bańce leżał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-Spirit jest dobrze wentylowany, ale głośny(ale to ci pododno nie przeszkadza, trochę ciężko się go zakłada, ale komfort jazdy jest dobry, co do parowania to tak samo jak w XR-1000. No i przeważnie w jego komplet wchodzą dodatki (które chcąc dokupić do tańszego shoeia) powodują że nie jest taki stosunkowo drogi..Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ..

 

 

a moze by kategorie rozszeżyć o Shoei "Raid II",

 

W sumie jak sie czyta fora internetowe to wszedzie pisze sie o XR1000 a wogole o Raid II.

 

Biorąc pod uwage zastosowanie kasku i przeznaczenie to chyba dla wiekszosci przyszlych "normalnych" użytkowników powino oprócz dopasowania, wentylacji i bezpieczeństwa tez pod uwage wziąśc poziom hałasu.

 

Jezelie porównując Raid II z XR1000 to pod wzgledem budowy znaczącą różnicą jest ilość wlotów powietrza przez co XR1000 jest głośniejszy ....

 

dlatego według mnie .. do "normalnego" użtkownika dylemat wyboru kasku Shoei powinie by leżeć pomiedzy Raid-en II a XR1000 ... bo X-Spirit jest juz specjalnie dedykowanym kaskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wielkie dzieki za opinie i testy kasków. Podsumowujac wszystko to: XR jest bardziej cywilizowany i mniej głośny niż X-Spirit. Wniosek: musze oba kaski przetestowac.

 

Mam jeszcze pytanie jaka kurtke (musi być skóra) polecacie na MT-01? Jazda wiadomo, że daleka od sportowej, miasto i od czasu do czasu trasy do ok. 300 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shoei mozesz przetestowac na grandysach(najblizsze na poczatku maja). jesli zalezy ci na bezproblemowym kasu do jazdy na codzien przez caly rok to tak jak Sliwa polecam słome(tez mam xr1000 :D ) ja smigam w slomie caly czas - poki co jeszcze nie parowal

Edytowane przez pozdro600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam XR-1000 i generalnie uważam go za bardzo dobry garnek - byłby idealny gdyby wentylacja była lepsza. Przy większej wilgotności i bez pin-locka szyba bardzo paruje. Pin-lock oczywiśie załatwia sprawę parowania, ale jest trochę wqrzający ponieważ jadąc w złożeniu jego obramówka wypada akurat na wysokości oczu, przez co ogranicza widoczność. Osobiście go nie używam.

i to mnie najbardziej wku**ia w tym kasku reszta jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - mam pytanie do użytkowników Shoei xr 1000 - jak Wy to robicie że Wam szybka nie paruje?? :biggrin: ja też mam ten kask z pinlockiem i on w ogóle nic nie daje. Jazda z prędkością poniżej 80-90 km/h z zamkniętą szybką kończy się całkowitym zaparowaniem szybki w ciągu 10-20 sekund :notworthy: - oczywiście otwieram wentylację. Dodam że jeżdżę w okularach ale to chyba nie ma znaczenia- bo to nie okulary mi paruję lecz szybka. Zastanawiam się - może mój kask jest zbyt dopasowany i przez to wentylacja jest ograniczona bo tej " super wentylacji" jakoś też nie odczuwam. Kupiłem drugi kask dla pasażera za 460 zł Uvex PS 460 z antyfogiem i jest o niebo lepszy pod względem parowania :flesje: . i potwierdzam - pinlock jest fatalnie umieszczony na szybce- debil jakiś to konstruował - krawędź pinlocka na wysokości oczu gdy się położymy pogarsza znacznie widzenie. Jestem miesięcznym motocyklistą- lajkonikiem jeszcze- więc nie wiem- może w tych temperaturach każdy kask musi parować i juz. Szczerze mówiąc żałuję, że kupiłem ten kask.

Edytowane przez adwent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przykleiłeś dobrze tego pinlocka? Tzn. jak zakładałeś, przycisnąłeś mocno dookoła w miejscu styku pinlocka z szybą? Nie wystarczy tego wsunąć i liczyć na cud - trzeba dobrze docisnąć krawędzie. Masz chyba ewidentnego pecha, jeździłem w tym kasku w całej gamie temperatur i nie widzę problemów (jak było zimno zamykałem wloty powietrza). Położenie pinlocka jakoś mi nie przeszkadza, ale pewnie to zależy od wzrostu/pozycji na motocyklu/ułożenia głowy względem powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy poprawnie założonym pinlocku nie ma bata aby XR-1000 zaparował, nawet w ujemnych temperaturach i całkowicie zamkniętej wentylacji (której nota bene nie wiem jak można "nie czuć"...).

 

Co do krawędzi pinlocka leżącej na linii wzroku, to wszystko zależy od ułożenia kasku na głowie. Mi na początku też to przeszkadzało, a potem nauczyłem się nieco inaczej układać garnek na głowie, czyli nie ściągać mocno jego brody w dół, tak jak to robiłem w poprzednich kaskach i nie mam żadnego problemu, nawet przy pozycji typowo sportowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - mam pytanie do użytkowników Shoei xr 1000 - jak Wy to robicie że Wam szybka nie paruje?? icon_eek.gif ja też mam ten kask z pinlockiem i on w ogóle nic nie daje. Jazda z prędkością poniżej 80-90 km/h z zamkniętą szybką kończy się całkowitym zaparowaniem szybki w ciągu 10-20 sekund icon_twisted.gif - oczywiście otwieram wentylację. Dodam że jeżdżę w okularach ale to chyba nie ma znaczenia- bo to nie okulary mi paruję lecz szybka. Zastanawiam się - może mój kask jest zbyt dopasowany i przez to wentylacja jest ograniczona bo tej " super wentylacji" jakoś też nie odczuwam. Kupiłem drugi kask dla pasażera za 460 zł Uvex PS 460 z antyfogiem i jest o niebo lepszy pod względem parowania icon_rolleyes.gif . i potwierdzam - pinlock jest fatalnie umieszczony na szybce- debil jakiś to konstruował - krawędź pinlocka na wysokości oczu gdy się położymy pogarsza znacznie widzenie. Jestem miesięcznym motocyklistą- lajkonikiem jeszcze- więc nie wiem- może w tych temperaturach każdy kask musi parować i juz. Szczerze mówiąc żałuję, że kupiłem ten kask.

W moim nocniku nic nie paruje, ale połączenie pinlocka z wizjerem też nie jest w 100% idealne. Podczas mycia zdemontowanej szyby pod kranem, miałem niezłe akwarium pomiędzy szybą a pinlockiem... upierdliwa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fat, Mizc, viperPL - dzięki :icon_mrgreen: , zdemontuję pinlocka i założę jeszcze raz. Sam nie wiedziałem, jak go założyć i pojechałem do salonu Yamahy na Połczyńskiej koło Tesco (w Warszawie). Gość z salonu mi go zakładał- nie widziałem by dociskał krawędzie- raczej nie robił tego, jedynie umył przed założeniem dokładnie szybkę, przetarł miękkim papierem. Jeśli tak wiele osób mówi że kask ma nie parować, to pewnie tak ma być. Pobawię się tym pinlockiem. Jak mówiłem- wentylacji nie odczuwam jakoś mocno- może dlatego, że kask mam bardzo dopasowany, natomiast drugi -Uvex kupiłem nieco większy (za duży na moją głowę) - więcej w nim miejsca - może dlatego przewiew lepiej czuję. Ale jeśli tylko uda mi się poprawić sytuację z tym parującym i ograniczającym widoczność pinlockiem to bedę szczęśliwym użytkownikiem xr-1000 bo poza tym jest on bardzo wygodny. Przyjazny dla okularników- bez problemu wkładam okulary, no i ta precyzja zamykania-otwierania szybki - super :icon_evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...