Skocz do zawartości

puszcza czarny dymek z tlumika


lukaszcbr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis dokonalem zakupu 929 o ktorgo trcohe sie wypytywalem. wszytsko jest fajnie tylko troszke mnie martwi jedna rzecz. Ma zalozony sportowy tlumik MIG i gdy mocniej mu odkrece to puszcza czarny dymek. moim zdaniem i moich znajomych to niespalona mieszanka ktora jest wypluwana lub nagar na tlumiku. a wy co sadzice co to moze byc?? czy to cos powaznego jest ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik nie powinien współpracować z seryjnym filtrem powietrza. Cabaniero ma rację. Całą operację zaczynaj od wymiany filtra na K&N lub tańszy (gorszy) BMC a w potem kolejno wypada sprawdzić synchronizację gaźników i przy okazji czyszczenia odczytać wielkość dysz oraz pozycję zawleczki na iglicy.

Twój silnik podczas gwałtownego przyspieszenia dostaje bardzo bogatą w paliwo mieszankę i nie potrafi spalić dokładnie wszystkiego przez co dużo traci na prędkości wchodzenia na obroty a także gubią się gdzieś konie mech.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

929 chyba juz raczej na wtrysku jest :buttrock: poza tym czemu k&n jest lepszy od BMC? mam oba - latem zalozylem bmc, bo nie umiem/nie mam srodkow do czyszczenia. w sumie k&n kosztowal 200zl, a bmc ponad 300 wiec cenowo tez inny stosunek wyszedl :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację myślałem o 929 a napisałem o druszlaku SC28 bo z jego regulacją miałem ostatnio sporo problemów.

W 929 jedyny problem jak mi przychodzi do głowy to rozpięty mechanizm napędu klapy powietrza w obudowie filtra powietrza , ewentualnie rozpięta wtyczka zasilania tego mechanizmu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam zajrzec do filtra powietrza poprawic jakies zapiecie badz zmienic calkowicie filtr i dymienie zniknie ??

 

a wogole to dlaczego i skad sie bierze takie dymienie?? tlumik sportowy , zuzyty filtr powietrza?? czy moze jeszcze jakas inna przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...

Możesz jeszcze przyjrzeć sie elektronice może któryś czujnik szwankuje obstawiał bym map sensor w końcu to PGM-FI. Choć powinien to wykazać kod błędu? Czy miga ci kontrolka FI? Jeżeli nie to śmignął bym do serwisu na diagnostykę...

P.S.

A czy nie strzela w wydech po mocnym gazowaniu???

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...