Skocz do zawartości

Witam. Co sądzicie o Virago 1100 ???


daro0071
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

> jak się prowadzi

 

Jest zwrotniejsza (podobnie jak "mała" 535, od wiekszości dostępnych "fabrycznych chopperów"

 

> ile pali

 

Nieco za dużo. Poniżej piatki nie schodzi nigdy.

 

> czy jest awaryjna

 

Motocykl nie. Jego rozrusznik tak. W niektórych warunkach przegrzewa się tylny cylinder i (to ze stronki chudzikj.republika.pl, bo mi ani znajomym sie nie zdarzyło) rzadko - ale jednak - puszcza wypalając się uszczelka głowicy w wąskim miejscu między łańcuchem rozrządu i cylindrem.

 

> czy lepsza od pozostałych modeli

 

O jaką płaszczyznę Ci chodzi? Czy tylko o modele Yamahy czy ogólnie o modele custom/chopper różnych producentów z lat 90-tych? Przecież nie będziemy dyskutować o estetyce, która akurat dla mnie byłaby fantastyczna, ale każdy ją widzi inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak się prowadzi

 

Jest zwrotniejsza (podobnie jak "mała" 535, od wiekszości dostępnych "fabrycznych chopperów"

 

> ile pali

 

Nieco za dużo. Poniżej piatki nie schodzi nigdy.

 

> czy jest awaryjna

 

Motocykl nie. Jego rozrusznik tak. W niektórych warunkach przegrzewa się tylny cylinder i (to ze stronki chudzikj.republika.pl, bo mi ani znajomym sie nie zdarzyło) rzadko - ale jednak - puszcza wypalając się uszczelka głowicy w wąskim miejscu między łańcuchem rozrządu i cylindrem.

 

> czy lepsza od pozostałych modeli

 

O jaką płaszczyznę Ci chodzi? Czy tylko o modele Yamahy czy ogólnie o modele custom/chopper różnych producentów z lat 90-tych? Przecież nie będziemy dyskutować o estetyce, która akurat dla mnie byłaby fantastyczna, ale każdy ją widzi inaczej.

dziękuję za wszystkie informacje, a chodziło mi o porównanie do modeli z mniejszym silnikiem np. 750 poniewaz jestem w tym zielony,kupiłem moto dopiero tydzień temu i nawet na nim nie jechałem(przez pogode) a i duzego doswiadczenia w jeździe motocyklem nie mam ,wczesniej jeździłem na MZ 150 przez pare lat i dopiero teraz spełniło się moje marzenie gdy kupiłem Virago 1100 zawsze ten model bardzo mi się podobał a jest z rocznika 96 i ma przejechane ok 65000 trochę dużo ale przynajmniej przebieg orginalny a nie jak u innych z podobnym rocznikiem 20000 chociaz moge sie mylic, cóż ważne ze jest i mogę na nia popatrzyć przynajmniej teraz w zimie.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie kupiłem Virago 1100 i też to był mój pierwszy po wielu latach i po różnych MZTach i tego typu demoludach. Jak na początek to może trochę przerazić, jest mocna i szybka, moja wyciągnęła 200, do setki 5 sek. Trzeba uważać z gazem bo zrywa przyczepność na dwójce. Jak na choppera prowadzi się łatwo, jest stosunkowo lekka. Bardzo elastyczny silnik, właściwie nie potrzeba redukować. Pokochasz ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc smigam viraszka 1100 2 lata jak narazie nie narzekam jest to spoko maszyna przy predkosciach od70-110 spalila mi 4,9 litra a ostrzejsza jazda to bierze do 6,5 l i wiecej mi nie spalila a lubie jej przycisnac wyciaga 200 w dwie osoby + bagaz bynajmniej moja i nie narzekam moment obrotowy super :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie jakoś ten brak chłodzenia cieczą martwi.

Po dłuższych trasach np. Hiszpania w czerwcu'06 czy Chorwacja w lipcu'07 nie mam takich obaw :) Wystarczy tylko zadbać o prawidłowy poziom oleju i mimo wielkich upałów nic się nie będzie przegrzewało ;)

 

 

Szkoda bo to ładny motocykl jest.

A to właśnie m.in. przez brak chłodnicy i rur z nią związanych :icon_evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świtna maszynka!

Co do chłodzenia zgodzę się z Krasnal'em.

Skoro projektant nie przewidział dla tego silnika chłodzenia cieczą to znaczy ma go nie być (tak samo jak w Porsche i maluchu). Dzięki temu masz niepowtarzalny dźwięk nie tłumiony przez obieg cieczy chłodzącej.

Śpiewa Ci cały silnik a nie tylko wydechy.

I to jest PIĘKNE!!

 

Pozdr.

Rysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...