Skocz do zawartości

Czy Marek będzie wicemistrzem świata?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Uwaga, poczytać warto!

Dąbrowski coraz bliżej srebrnego medalu MŚ

Marek Dąbrowski (Orlen Team) nadal zajmuje trzecie miejsce w Rajdzie Dubaju, ostatniej eliminacji mistrzostw świata FIM w rajdach terenowych i jest coraz bliższy wywalczenia tytułu wicemistrza świata.

Dąbrowski i jego partner Jacek Czachor doskonale spisali się na trasie czwartkowego, blisko 400-kilometrowego etapu. Marek Dąbrowski kolejny raz zajął drugie miejsce, za liderem rajdu i mistrzostw świata Francuzem Cyrilem Despres, a Czachor przyjechał na metę czwarty. W klasyfikacji generalnej polscy motocykliści plasują się odpowiednio na trzecim i czwartym miejscu.

Dąbrowski traci do lidera 11 minut a drugi w klasyfikacji Alfie Cox z RPA ma nad Polakiem niespełna dwie minuty przewagi. Osiągnięcie mety rajdu na trzeciej pozycji daje Markowi Dąbrowskiemu srebrny medal mistrzostw świata, a jeśli zdołałby wyprzedzić Despres zdobyłby tytuł mistrzowski.

"Nie wierzę w to, Despres nie wypuści już tego tytułu z rąk. Za blisko już jest do mety" - przyznaje polski motocyklista. - "Jeśli dojadę do mety to będę wicemistrzem świata. To mi na razie wystarcza".

 

Klasyfikacja generalna po trzech etapach:

1. Cyril Despres 12:27.46

2. Alfie Cox 12:37.06

3. Marek Dąbrowski 12:38.51

4. Jacek Czachor 12:49.46

5. Pal-Anders Ullesvalseter 13:03.07

6. Dave McBride 13:05.51

 

Chłopaki! Możemy mieć Wicemistrza, a gdyby Cyril glebnął i Marek go wyprzedził, to nawet Mistrza Świata w długodystansowych rajdach terenowych (kto wymyślił te rajdy terenowe, dla motocykli powinny nazywać się enduro chyba).

Możemy mieć Mistrza Polaka!

Trzymam kciuki.

Marku! W Tobie nadzieja rodaków-endurzystów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem tez trzymam kciuki. Wogole polacy sie bardzo dobrze zaczeli sie spisywac! Oby tak dalej. I miejmy nadzieje ze jak bedzie za jakis czas Paryz-Dakar wywalcza jeszcze lepsze miejsca niz w ostatnim rajdzie. A na to sie zapowiada! Swoja droga oni maja takie maszyny ze brak mi slow 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Wiem wiem tez trzymam kciuki. Wogole polacy sie bardzo dobrze zaczeli sie spisywac! Oby tak dalej. I miejmy nadzieje ze jak bedzie za jakis czas Paryz-Dakar wywalcza jeszcze lepsze miejsca niz w ostatnim rajdzie. A na to sie zapowiada! Swoja droga oni maja takie maszyny ze brak mi slow 8)

 

Co do maszyn - zarówno Marek jak i Jacek jeżdżą seryjnymi LC4. Oczywiście w wersji rajdowej i w specyfikacji "desert", czyli duże zbiorniki, mniejsze przełożenia, gps, roadbook i kupa innych dodatków. Ale to cały czas seryjne KTMy, co najmniej 20 KM słabsze, niż wersje fabryczne LC4, do których dostęp ma tylko kilku zawodników. Tych, co mają kontrakty z KTM. Poza tym jest jeszcze Meoni i Cox, którzy jeżdżą na LC8 (ale poza nimi nikt z fabrycznych jeźdców nie chce jeździć na tych motocyklach, jawnie przyznając, że po prostu nie potrafią, nie leżą im, robią gorsze czasy, więc po co).

 

Jeśli Marek dowiezie wicemistrzostwo (daj Bóg mistrzostwo) to myślę, że konrakt z KTM ma w kieszeni, a to oznacza, że na Rajdzie Dakaru w styczniu 2004 pojedzie już nowym sprzętem i jest wielka szansa na pierwszą piątkę, a może i pudło! Jackowi niestety póki co podobnej przyszłości nie wróżę. Musi odczekać jeszcze przyszły sezon, robiąc jeszcze lepsze wyniki niż w tym roku.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Marek dowiezie wicemistrzostwo (daj Bóg mistrzostwo) to myślę' date=' że konrakt z KTM ma w kieszeni, a to oznacza, że na Rajdzie Dakaru w styczniu 2004 pojedzie już nowym sprzętem i jest wielka szansa na pierwszą piątkę, a może i pudło![/quote']

Dokladnie... ja po prostu nie moge sie doczekac kiedy w koncu Marek pojedzie "fabryka".

Skoro teraz gromi fabryczna konkurencje, to az strach pomyslec co sie bedzie dzialo jak dadza mu rasowana maszynke.

Jest duza szansa na pudlo w Dakarze 2004 :(

 

ps. a moze mu dadza od razu LC8? :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj siać, siać, siać też trzeba - siać młodych motocyklistów, coby z nich wyrastały Czachory, Dąbrowskie, Rossi-owcy (po naszemu to pewnie Rosowscy?).

P.S. Tak sobie tylko sparafrazowałem O.R. :(

A panu Markowi życzę dostania się do zespołu fabrycznego KTMa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierze w Marka i w to ze juz dzis zostanie wicemistrzem swiata :!: :(

 

Mam jeszcze dwa pytanka:

 

- za co ci ludzie dziekuja Czachorowi? Za to ze pomogl w czyms Pal(jak odmienic?) Andersowi? http://www.orlenteam.pl/www_forum_dyskusja...a.xml?pid=13840

 

- dlaczego akurat Czachor jest kapitanem zespolu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego Jacek Czachor jest kapitanem, bo jest starszy, robi to dłużej, ma większe doświadczenie i co na koniec to, to że był najpierw trenerem Marka, a potem ten drugi go przeskoczył, z czego pewnie obaj są zadowoleni!

 

Co do podziękowań, to nie wiem, ale w tym sporcie często znajduje się innych w potrzebie i czasem jedni drugim pomagają, nie każdy zachowuje się jak Jean Louis Schlesser, który łamie procedurę startową (Dakar 2001 czy 2002), aby postawić w gorszym położeniu Masuokę, który w rezultacie traci zwycięstwo, bo musi zaryzykować. Sorki, że trochę z innej beczki, ale w kregy tego sportu.

 

Pozdro

_______________

Przechowalnia motocykli i skuterów - Warszawa i okolice www.motozima.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...