Skocz do zawartości

Wymiana łańcuszka rozrządu przy bladym...


August~VF1000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Zakupiłem łańcuszek rozrządu DIDa i może mi ktoś opisać ile trwa wymiana łańcuszka przy bladym?? Na co trzeba zwrócić szczególną uwage?? Po czym poznać , że napinacz jest do wymiany i ile trwa taka wymiana??

 

Przy moim SC28 z 95r łańcuszek jest po boku??

 

Patrzyłem i za wymiane w serwisie w Poznaniu chcą 300zł... No to dla mnie troche dużo jest...

 

Jest może jakiś zaprzyjaźniony mechanik z okolic Poznania który by zrobił to jak serwis a za mniejsze pieniążki??

 

Sciągam właśnie serwisówke do Bladego i sam już nie wiem czy brać się za to sam czy nie...

 

Za ogólne nakreślenie o co chodzi dziękuje i pozdrawiam!!

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zakupiony łańcuszek DIDa ale potrzebuje jakąś zakówarke bo nie jest na zapinke... rozrząd to wiem, na kołach pewnie będą jakieś oznaczniki... a jakieś inne bajery mogą wyniknąć?? jak sprawdzić napinacz?? Jest ktoś na forum co wymieniał sam łańcuszek przy bladym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zakupiony łańcuszek DIDa ale potrzebuje jakąś zakówarke bo nie jest na zapinke... rozrząd to wiem, na kołach pewnie będą jakieś oznaczniki... a jakieś inne bajery mogą wyniknąć?? jak sprawdzić napinacz?? Jest ktoś na forum co wymieniał sam łańcuszek przy bladym??

Dobra rada. jesli nie nasz doświadczenia i dodatkowo odpowiednich narzędzi to nie wymieniaj sam łańcuszka rozrządu. Jest wielce prawdopodobne, że narobisz sobie poważnych szkód albo po rozkręceniu silnika i tak wylądujesz u mechanika. Ale oczywiście nikt ci nie zabroni eksperymentów na własnym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego robić nie będe a nie wiem jakie inne narzędzia bym potrzebował oprócz zakówarki?? Do Poznania mam 70km a pogoda nie sprzyja na jazde a szczerze mówiąc u nas nie ma konkretnych mechaników... Dlatego pytam czy są jakieś konkretne problemy lub niespodzianki związane z wymianą łańcuszka?? Rozrząd bez problemu ustawie ale łańcuszka jeszcze nie wymnieniałem....

 

aha a w tym bladym jest łańcuszek po boku więc za dużo rozkręcania by nie będzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kasę w serwisie czyli 250-300 zeta płacisz za robociznę, amortyzację narzędzi i co najważniejsze wiedzę mechanika który to robi i daje gwarancję na wykonaną pracę. To w/g Ciebie jest dużo ?.

Nie da się opisać słowami jak sprawdzić napinacz od bladego czy jest jeszcze dobry czy już do wymiany no chyba że coś w środku się urwało.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego robić nie będe a nie wiem jakie inne narzędzia bym potrzebował oprócz zakówarki??

tylko że dobra zakuwarka kosztuje jakieś 600 zeta. można kupić i po 300, ale nie wiem nic o ich trwałości. innymi słowy, koszt zakuwarki jest wyższy niż robocizna w warsztacie, a w tym drugim przypadku masz gwarancję, że jeśli coś spiep*ą, to naprawa jest na ich koszt... a zaworki kosztują.... :icon_biggrin:

jeśli masz z boku łańcuch to może wcale nie potrzebujesz zakuwarki??? załatw sobie manual i sprawdź. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze... Prosiłem żeby ktoś mi nakreślił co i jak jakby co... Wiem ze cena wymiany jest za wiedze itd...

Ale czy to jest aż tak skomplikowane?? No nie wiem a przynajmniej nie wydaje mi się...

 

Z góry dziękuje za odpowiedź jeśli ktoś poświęci pare chwil i napisze na co zwrócić uwage itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana jest w miare prosta tylko trzeba uważac zeby syfy nie wpadły do środka i czesci łańcuszka.

Rozpinasz łancuszek, doczepiasz do niego nowy i przeciągasz przez cały silnik i kontrolujesz zeby nie przeskoczył ,odpinasz i zakuwasz.

Ot cała filizofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana jest w miare prosta tylko trzeba uważac zeby syfy nie wpadły do środka i czesci łańcuszka.

Rozpinasz łancuszek, doczepiasz do niego nowy i przeciągasz przez cały silnik i kontrolujesz zeby nie przeskoczył ,odpinasz i zakuwasz.

Ot cała filizofia

 

Dla kogoś kto się zna i to robił wymiana łańcuszka to pestka.

 

Dla kogoś nie obeznanego w temacie to pewna demolka silnika.

 

Pi Es.

W bladym najlepiej montować łańcuszek już zakuty, pozwala na to umiejscowienie zespołu napędu rozrządu.

Edytowane przez Tuzmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś kto się zna i to robił wymiana łańcuszka to pestka.

 

Dla kogoś nie obeznanego w temacie to pewna demolka silnika.

 

Pi Es.

W bladym najlepiej montować łańcuszek już zakuty, pozwala na to umiejscowienie zespołu napędu rozrządu.

 

 

Tuzmen, nie dramatyzuj, to nie jest takie skomplikowane. Jeśli kolega nie ma 2 lewych rąk, ma serwisówkę (bez tego nie dotykam się do motocykla), to sobie poradzi. Kwestia jest taka, czy zakuwka jest na rozklepanie czy ma dołki na zakuwarkę/punktak. W 1 przypadku musisz delikatnie, żeby nie pogiąć ogniw rozklepać małym młotkiem na 4 strony, w drugim punktakiem rozklepać ale tak żeby ogniwo nie chodziło na boki i jednocześnie poruszało się jak pozostałe.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana jest w miare prosta tylko trzeba uważac zeby syfy nie wpadły do środka i czesci łańcuszka.

Rozpinasz łancuszek, doczepiasz do niego nowy i przeciągasz przez cały silnik i kontrolujesz zeby nie przeskoczył ,odpinasz i zakuwasz.

Ot cała filizofia

A robiłeś to już kiedykolwiek w bladym?

To nie żadna filozofia dla mechanika ale duży problem dla dyletanta i filozofa. Wyczuwasz różnicę ?

Już kilka razy pisałem aby powstrzymywać się od technicznych porad przez teoretyków bo to prowadzi do poważnych uszkodzeń motocykla.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...