Skocz do zawartości

świece ngh iridium? co o tym myslicie?


pieciu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, jak ktoś ma wujka w USa, albo jak ktoś znajomy przyjeżdża, to tu macie irydki za 25 zł sztuka. bez picu... 10$ sztuka - te popularne modele... I to jest prawdziwy sklep. Kiedyś stamtąd kupiełm łańcuch przez Amazon - jak byłe przez chwilę u wujka sama...

 

http://www.mawonline.com/NGK_SPA2.HTM#Iridium ix spark plug

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak ktoś ma wujka w USa, albo jak ktoś znajomy przyjeżdża, to tu macie irydki za 25 zł sztuka. bez picu... 10$ sztuka - te popularne modele... I to jest prawdziwy sklep. Kiedyś stamtąd kupiełm łańcuch przez Amazon - jak byłe przez chwilę u wujka sama...

 

http://www.mawonline.com/NGK_SPA2.HTM#Iridium ix spark plug

 

10 ? :bigrazz: :wink: :wink: ,To k. zlodziejstwo panie,,, http://www.chaparral-racing.com/Chaparral/...B78F536161BDEF3 , seven bucks :)

Edytowane przez tomekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wy ale ja jakoś jestem zrażony do NGK niestety... przewiozłem sie na nich jak miałem crossa. Kupiłem świczkę na początku NGK z (miedzianą bodajrze elektrodą?) za 36zł motor zapalił ładnie przejechałem 1km?? może nawet nie ja w palnik a motor przerywa. Druga świeca -z platynową elektrodą za 96złNGK z serwisu Yamaha oczywiście:] motor ładnie chodiz wszystko ekstra, może z 10km przejechałem no i pieknie przerywać zaczeła... myślałem że ją pogryze... mówie no to zobaczymy co polska iskra pokaże. założyłem POLSKĄ!! iskrę:) 75 i motor chodizł w całym zakresie jak ta lala i od wtedy już nie miałem problemu ze świeca w YZ-cie, wiec o co chodzi?? ja nie bardzo wiem :wink: wydaje mi się że poprostu zalewają sie bardzo łatwo NGK i to ich największy problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje ze miałeś za bogata mieszankę i po przejechaniu X km …zarzucało ja i przerywał ….a polska iskra miale „wyższą tem. pracy „

 

Ja w ttr mam iridium i jak na razie nie narzekam ogólnie nigdy nie miałem problemow z ngk :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia w cbr1100,platynowa wytrzyma 2 razy dluzej niz zwykla,iridium mniej wiecej o polowe dluzej niz platynowa.I tyje,zadnej roznicy w osiagach czy zuzyciu paliwa.

 

W silnikach z mniej elektywna komora spalania czy tez instalacja zaplonowa platynowa czy iridium moze poprawic jego prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

W związku z tym że temat jest o świecach to mam takie pytanie: jak rozpoznać świece NGK orginalną japońską od tureckiej podróby???

 

Największy guru od motocykli zwłaszcza, p. Piotr wie. Ale nie powie. Kiedyś napisał na tym forum że taka wiedza to hoho! i nie wszyscy mogą jej dostąpić. Czy coś w tym stylu. Może teraz zdradzi ten wielki sekret?

 

Nie zrobiłeś żadnej pomyłki bo w czasie rozgrzewania się silnika po pewnym czasie dochodzi do procesu samooczyszczania się świecy jest to okres podawany w sekundach przez firmę BOSCH w bardzo starych tabelach i na świecach z lat jeszcze sześćdziesiątych np. W225 potrzebowała aż 225 sekund aby izolator oczyścił się z nagaru i nabrał pełnej temperatury poprawnej pracy.

A co do świec NGK to rzeczywiście nasz rynek jest zalany przez tureckie podróby do tego stopnia że oficjalny dystrybutor tej firmy je rozprowadza a ja mam nadzieję że nieświadomie.

Osobiście ja potrafię rozróżnić świecę oryginalną NGK od tureckiej podróby ale to już moja słodka tajemnica.

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...