Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nie do końca macie racje.

Znam podjazdy, gdzie na DRZ nawet nie próbowałem próbować, a byłem świadkiem jak kolega na SXF bez dużego napędzenia się wyszedł gładko technicznie.

 

Dalej DRZ bardzo źle się jeździ po głębokich koleinach i muldach (jednocześnie) na bardzo suchym piasku. Winę ponosi właśnie za mocno dociążony przód. Jazda jest wtedy bardzo męcząca, bo trzeba mocno kierownicę w górę szarpać.

 

Amator na DRZ nie poradzi sobie z przejazdem na kole przez położone np. trzy drzewa w odstępach powiedzmy tak z pięć metrów jedno od drugiego.

 

W średnio ciężkim terenie DRZ jest w swoim żywiole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drz w ogóle nie wstaje na koło, jedyna możliwość zaliczenia tym gumy to asfalt albo sucha trawa i zdrowa tylnia opona, no jest to plus bo podjazdy można robić na siedząco a i tak nie wstane na koło, xr650r już takich błędów nie wybacza :D exc nie jeździłem nie wiem.....

 

mnie też sie wydaje że z dobrym kierownikiem wjedzie wszędzie.....

 

JEszce byś mógł pomyśleć o hondzie xr ale w porównaniu do drz to klok i ma około 36-40 km i zawieszenie ustępujące drz.

 

600 to kloc ?? 122kg na sucho a drz 119 więc bo ja wiem czy te 3 kg są takie znaczące...... zawias fakt-ustępuje temu w 400E..........

mocy ma nie 36-40 tylko 46KM a drz ma 49, więc sporej różnicy nie ma za to 10Nm więcej w hondzie.....honda innaczej oddaje moc, góre ma dużo gorszą od drzty, ale za to dół ma 2x lepszy więc co kto lubi....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja już zgupiałem, myślałem że drz lepiej się spisuje. A jak jest z serwisowaniem ktm ecx 400 co ile motogodzin olej, zawory tłok korba ? Exc 400 lepiej sobie poradzi w głębokich koleinach, muldach i na piachu ? Doradźcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może od czego mam klosz w mojej DRZ (zdjęcie w załączniku)? Muszę taki dokupić gdyż się wysypałem. Na allegro nie ma nic podobnego. Podejrzewam, że to jakaś dziwna przeróbka. Kupiłbym uniwersalną LEDową lampę z takim małym błotniczkiem, ale obawiam się, że nie będzie pasować. Dodatkowo rejestrację mam przyczepioną i nie chciałbym jej od nowa przewiercać.

post-9254-0-90174700-1312644026_thumb.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drz w ogóle nie wstaje na koło, jedyna możliwość zaliczenia tym gumy to asfalt albo sucha trawa i zdrowa tylnia opona, no jest to plus bo podjazdy można robić na siedząco a i tak nie wstane na koło, xr650r już takich błędów nie wybacza :D exc nie jeździłem nie wiem.....

 

mnie też sie wydaje że z dobrym kierownikiem wjedzie wszędzie.....

 

 

 

600 to kloc ?? 122kg na sucho a drz 119 więc bo ja wiem czy te 3 kg są takie znaczące...... zawias fakt-ustępuje temu w 400E..........

mocy ma nie 36-40 tylko 46KM a drz ma 49, więc sporej różnicy nie ma za to 10Nm więcej w hondzie.....honda innaczej oddaje moc, góre ma dużo gorszą od drzty, ale za to dół ma 2x lepszy więc co kto lubi....

dla mnie xr to kloc, siedząc na nim wydawało mi się że siedzę na krowie- takie jest moje odczucie,

dla wostoka najlepszym wyborem jest drz - skoro będzie robił takie przebiegi, drz to wszechstronny motocykl po uprzednim przyodzianiu go w odp buty. A co do radzenia sobie w terenie owszem trzeba dać więcej od siebie jako kierowcy drzty, z dobrym driverem drz wyjedzie wszędzie i nie ma chxxx.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może sklep w którym można nabyć tylną lampę do drz sm bo standardowa strasznie brzydka. Wiem, że temat był wałkowany ale linki często są nieaktualne, zależy mi możliwie na jak najmniejszych przeróbkach i zachowaniu standardowych kierunkowskazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w piątek drz 400 E z 2008 roku ściągniętą z USA, na liczniku ciut powyżej 3 tys km na nasze, wymieniłem olej i filtr, sprawdziłem luzy zaworowe, stopień naciągu łańcucha, przesmarowałem dla świętego spokoju tylny zawias jeździłem całą sobotę i dzisiaj do 18 heheh - nie mogłem się nacieszyć. Jestem zajebiście zadowolony, drz posiada wydech mrd wraz z kolektorem i wyregulowany gaźnik pod wydech to tyle z modów. Dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w piątek drz 400 E z 2008 roku

 

ma gaźnik mikuni czy keihina ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu mam zamiar zabrać moją DRZ 400 E na pierwszy przegląd. Proszę o radę w sprawie czujnika STOP przedniego hamulca. W instalacji mam wyprowadzone pod to kabelki ale nie mam pomysłu na mechanizm przy dźwigni.

Problem mam także z tłumikiem - jest to oryginał od wersji E i boję się że diagnosta mnie z nim pogoni :banghead: Macie pomysł na jednorazowe wyciszenie do przeglądu ?

 

P.S. kupię tuningowy tłumik. najlepiej MRD :)

Edytowane przez AdamSuzuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik stopu można zrobić z włącznika krańcowego, tzw. krancowka, dostępny w kazdym sklepie elektrycznym za małą kase. Co do wydechu też nad tym myśle, bo tez czeka mnie przegląd. Niby są db killery, ale trudno powiedziec który pasuje i czy obnizy natezenie dzwieku do legalnego poziomu. Daj znać jak poszlo i czego się czepiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rurka z siatki w środek i naookoło wata i tyle....

 

albo gumowy korek w końcówkę wydechu z mała dziurką-zabierze moc ale bardzo wyciszy....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...