Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nic sie nie dzieje jednak moto nabyłem niedawno a miał go mój kumpel który przez 3lata nie zaglądał do niego wcale. Dałem go wiec do mechaniora który miał zajrzeć do środka i ocenić co sie da m in. ciśnienie w cylindrze, stan rozrządu, wyregulować zawory - bo strzelał czasem. I tak sie zastanawiałem czy jak wymienia sie rozrząd to czy dobrze jest wymienić od razu tłok. Dziś bede wiedział co tak naprawde ma to moto w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos do sprzedania DRZ400E zarejestrowana w rozsądnej kasie ?

 

Dzwoń do kumpla a się pewnie dogadasz. Sprzęt godny polecenia.

http://allegro.pl/suzuki-drz400e-drz-400e-drz-400-e-okazja-i1556681423.html

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wreszcie mógłby zmierzyć na moją prośbę średnicę oryginalnego kolanka Drz E ? Czy to taki wysiłek pójść do garażu i zmierzyć średnicę ? Nawet w pierdo... punkcie suzuki nie wiedzą jaka ma być średnica kolanka w wersji E, co za kraj ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie kupić korek akcesoryjny ze wskaźnikiem temperatury oleju. Przydaje się czasami, dostępny na alegro.

 

 

Szukałem takiego korka ale nic nie znalazłem, może jakis link;-)))

Może być też podobny korek do chłodnicy.

 

Z góry dziękuję

Edytowane przez feliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem takiego korka ale nic nie znalazłem, może jakis link;-)))
Znalazłem tylko do Dr 350 a ten nie pasuje do drz bo jest dłuzszy. Może Davopl będzie miał :icon_question:

 

czy ktoś wreszcie mógłby zmierzyć na moją prośbę średnicę oryginalnego kolanka Drz E ? Czy to taki wysiłek pójść do garażu i zmierzyć średnicę ? Nawet w pierdo... punkcie suzuki nie wiedzą jaka ma być średnica kolanka w wersji E, co za kraj ......
Wersja E ma 40,1mm -przynajmniej tak pokazuje moja turbo suwmiarka z przeceny :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w drz 400E na wolnych obrotach jest ładowany akumulator ?? mój może stać i 2 tygodnie nie ruszany i odpali, ale jak pojeżdżę sobie po małej żwirowni z 0.5h na niskich obrotach (no bo dla mnie jest trochę mocny to raczej 2 i max 1/2 gazu i w te i nazad :D ) to potem nie zapali już z rozrusznika..kręci ale bardzo wolno rozrusznikiem i nie zapala, albo zakręci raz i koniec :D ten typ tak ma czy jakiś problem z ładowaniem lub aku ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy masz na klemach te ~14V na biegu jałowym, wg. mnie musi mieć ładowanie przy terenowej jezdzie, bo co by było w miescie w korkach? Jeśli moto świeżo kupione to byc może trzeba po prostu przejrzeć instalację bo stało dłuższy czas i/lub wymienić aku.

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy masz na klemach te ~14V na biegu jałowym, wg. mnie musi mieć ładowanie przy terenowej jezdzie, bo co by było w miescie w korkach?

 

no to zależy właśnie od motocykla w crm 125 instalacja elektryczna ładuje akumulator powyżej 6 tys obr dopiero, na biegu jałowym bilans energetyczny jest ujemny czyli mimo pracującego silnika, akumulator jest rozładowywany.....

 

nie wiem jak to jest w drz wymyślone dlatego pytam.....nic zmierze wieczorem napięcia, mnie sie wydaje że albo ten typ tak ma i musze go bardziej kręcić, albo coś z ładowaniem, bo stać może i 2 tygodnie nie ruszany i odpali bez problemu nie pali jak pośmigam z 0.5-1h na niskich obrotach i zgasze....ale jak np pośmigam 0.5h na niskich obrotach a potem przepałuje go kawałek po prostej i dopiero zgasze to nie ma problemu z paleniem...

 

a co do jazdy w korkach w instrukcji pisze: Ostrzeżenie dla właściciela drz 400E motocykl ten przeznaczony jest do jazdy terenowej i nie powinien być używany na drogach publicznych :D ja swoim asfaltu raczej unikam, czasami wyskocze na miasto, ale generalnie mam wrażenie zważywszy na moc i agresora że od czarnego tylnia opona może mi bardzo szybko wyparować :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w instrukcji napisane bo teoretycznie wersja E nie jest przeznaczona do ruchu publcznego. Ten zestaw homologacyjny to takie naciąganie prawa troche:D A to ze nie ładuje to nie jest normalne. Na wolnych obrotach ja mam co koło 14.4V ładowania. Może regulator, ale sądze, że styki zaśniedziałe albo coś z kabelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

jestem nowy ale najpierw przeczytalem sporo tu i tam o drz-cie.wiec nie bede mulil banalnymi tematami...

 

Na otomoto pojawila sie niezla oferta suzi drz400s z przebiegiem 1155km z roku 2007 i wyglada jak z fabryki...

http://otomoto.pl/suzuki-dr-z-400-s-stan-idealny-alarm-M2552274.html

za cene 14000...obserwuje allegro od ok. 2lat pod wzgledem tego modelu z przedzialem rocznikow 2004-2008

i zaden nie byl z takim przebiegiem i w takim stanie za tyle...

 

kurcze, to sie wydaje nieprawdopodobne.

ciekawe czy to nie jakis przekret...tylko nie bardzo widze gdzie ten "myk" ma niby byc...

co o tym sadzicie

 

P.S

mysle o tym powaznie bo w somie bym mial splacac ta sume przez 4lata.

i troche ryzyko...ale wyglada jak noweczka...ehhh mniam mniam.

bedzie to moj pierszy sprzecior i czukam czegos bez awaryjnego i bez obslugowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechać obejrzeć sprawdzić po numerach ramy czy rocznik sie zgadza i brać jeśli stan techniczny ok....w Polsce nie ma co sie spuszczać nad rocznikiem i z 2010 da się kupić drogiego grata :D także sparwdż dokładnie stan techniczny..

 

tu masz nowego S http://otomoto.pl/suzuki-dr-z-400-sk7-2007-M2425853.html

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...