Skocz do zawartości

klej z taśmy na lakierze-czym usunąć?


eric535
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.jak w temacie proszę was podpowiedźcie czym bezboleśnie i bez szkody dla alkieru i przedniej szyby usunąć resztki kleju po taśmie klejącej/bezbarwnej/ którą był zabezpieczony motocykl w transporcie ze stanów.resztki kleju pozostały na bocznych kufrach lakieroanych i przedniej szybie tworzywoej.próbowałem już benztny ekstrakcyjnej,bo jest najmniej "żrąca" lakier i tworzywo ale tak średnio mi szło.pomocy.pozdrawiam i dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ludzie uwazajcie na lakier!

 

1. wpierw w ogole zaczac od normalnych srodkow, czyli goraca woda+ detergent

2. potem stopniowac srodki, np wlasnie wd-40 jest dobrym "odklejaczem"

3. nie stosowac niczego, o czym sie nie ma pojecia, tylko pojechac do lakiernika i on juz pomoze za 10 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie...Benzyna ekstrakcyjna potrafi zmatowic plastik szybki wiec nie dawaj takich dobrych rad na przyszlosc.

Nie wiem czy próbowałes ale ze swojego moto no np smołe z drogi zawsze zmywam benzyna ekstrakcyjna i nic sie z plastikami nie dzieje. Jakbym widział że coś złego sie dzieje z plastikami to bym siedział cicho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy próbowałes ale ze swojego moto no np smołe z drogi zawsze zmywam benzyna ekstrakcyjna i nic sie z plastikami nie dzieje. Jakbym widział że coś złego sie dzieje z plastikami to bym siedział cicho

Jesli chodzi o plastikowe elementy ktore sa lakierowane to benzyna ekstrakcyjna moze byc.Jednak dla kolegi zakladajacego temat chodzilo rowniez o odczyszczenie przedniej szybki, a do tego b. ekstrakcyjnej nie powinno sie uzywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że pracuję w branży której na codzień niemalże mam do czynienia z czyszczeniem kleju z lakierów samochodowych, plexi itp.

Nie zdażyło się jeszcze aby benzyna ekstrakcyjna zmatowiła plexi z której przecież zrobione są szybki motocyklowe. Ekstrakcyjna jednak wymaga cierpliwości bo rozpuszcza klej powoli, co za tym idzie jeżeli jest go dużo to trwa to i trwa.

Czasem używamy nitro ale z nim raczej nie proponuję kombinować przy motocyklach.

Możesz spróbować rozcieńczalnikiem ftalowo-karbamidowym, lub zwykłą benzyną jak wspominałem w poście poprzednim.

Doskonałym środkiem jest TERPANOL w sprayu o zapachu pomarańczy. Jest bardzo skuteczny i nieszkodliwy. Szkoda, że nie mieszkasz blisko - byś podjechał z browarem i sprawę byśmy załatwili :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...