Skocz do zawartości

Nowe prawa jazdy od 2013 roku


RaY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyprzedzanie! No racja!

Że też wcześniej na to nie wpadłem. W takim razie proponuję wprowadzić zakaz sprzedaży motocykli poniżej 1100ccm! Przynajmniej będziemy mieli pewność, że każdy będzie bezpiecznie wyprzedzał....

 

no Panowie....

bez jaj...

 

Ja rozumiem i wiem, że na takiej maszynie wyprzedzanie to 2 sekundy i w ogóle. Tylko czy to jest aż tak silny argument? Jesteście pewni, że na 250ccm nie da się wyprzedzić niczego poza traktorem?

No bez przesady. Teraz to mnie zdziwiliście argumentacją....

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

A my se jaja robili, co Engels ;) :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może wprowadźmy kat. A od 14 lat? To jak będą mieli 24 to już będą bardzo doświadczeni!

 

Pomysl wcalew nie glupi,, gdyby wprowadzono jeszcze w tej klasie dla tych 14 - latkow ograniczenie predkosci do 80 km/h to ja sie osobiscie poodpisuje o wprowadzeniu tego na probe, ciuekawe czy by sie sprawdzilo

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:buttrock: :biggrin:

:)

 

Co robili to robili :wink:

 

Ale czuć te ponad 100 Koni między nogami to jest to :)

 

 

A tak bardziej serio, to przyznacie że mimo wszystko zapas mocy dobrze mieć... :) Z tym że już trzeba umieć zapanować nad tym zapasem i z tym początkujący czasem mają problemy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl wcalew nie glupi,, gdyby wprowadzono jeszcze w tej klasie dla tych 14 - latkow ograniczenie predkosci do 80 km/h to ja sie osobiscie poodpisuje o wprowadzeniu tego na probe, ciuekawe czy by sie sprawdzilo

 

nie no popadamy ze skrajnosci w skrajnosc :) przed chwila byla mowa o prawku od 24 lat, a teraz juz od 14 :) Co jak co ale pod tym pomyslem to ja bym sie tak szybko nie podpisywal... jego skutki moglyby byc katastrofalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no popadamy ze skrajnosci w skrajnosc :) przed chwila byla mowa o prawku od 24 lat, a teraz juz od 14 :) Co jak co ale pod tym pomyslem to ja bym sie tak szybko nie podpisywal... jego skutki moglyby byc katastrofalne...

 

Wiecie co, a mi się wydaje, że gdyby za przekroczenie prędkości o 50km/h z automatu wysyłać na zdawanie po raz kolejny egzaminu, to może by się coś zmieniło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ludzie by uciekali nie tylko motocyklami, ale i puszkami ;).

 

Dobre drogi + rozsadne ograniczenia predkosci - tego nam trzeba. A nie 60km/h na dwupasmowce, bo gdzies bula lub artystycznie wklesla lata po dziurze made by drogowcy.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no popadamy ze skrajnosci w skrajnosc :( przed chwila byla mowa o prawku od 24 lat, a teraz juz od 14 :) Co jak co ale pod tym pomyslem to ja bym sie tak szybko nie podpisywal... jego skutki moglyby byc katastrofalne...

 

He, he spoko, spoko, mowa o A1 a nie o A.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl wcalew nie glupi,, gdyby wprowadzono jeszcze w tej klasie dla tych 14 - latkow ograniczenie predkosci do 80 km/h to ja sie osobiscie poodpisuje o wprowadzeniu tego na probe, ciuekawe czy by sie sprawdzilo

 

:notworthy:

 

To juz obowiazuje!!! Nie trzeba niczego wprowadzac. Przypominam, ze w Polsce od 13. roku zycia mozna miec karte motorowerowa i w sumie praktycznie legalnie mozna odblokowac skuter, a taki odblokowany skuter ciagnie pod 80km/h i juz mamy demona predkosci. Przypominam, ze to w wieku 13 lat!!!

 

Nie znam statystyk dotyczacych wypadkow ale sam bylem swiadkiem glupoty takich mlodszych ode mnie osob na motorowerach i moim zdaniem prawo jazdy AM (czy jakos tak) wg tych nowych przepisow jest potrzebne na motorowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ray ,ze to najlepszy pomysł ze wszystkich podanych w parlamencie.powinno byc 50,125,250 i dopiero siad na moto.

i juz napewno nie robic tak,zeby zdawac prawko na 250 itp.

po prostu po np.3 latach uzytkowania <lub nie> mozna sobie siasc na moto wiekszego kalibru czyli np. majac juz te 24 lata mozna dosiasc juz duzego moto.pokoleji,tak jak ktos to w tej ustawie wymyslił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz obowiazuje!!! Nie trzeba niczego wprowadzac. Przypominam, ze w Polsce od 13. roku zycia mozna miec karte motorowerowa i w sumie praktycznie legalnie mozna odblokowac skuter, a taki odblokowany skuter ciagnie pod 80km/h i juz mamy demona predkosci. Przypominam, ze to w wieku 13 lat!!!

 

Z tego co wiem na takiej karcie motorowerowej nie możesz jechać szybciej niż 45 km/h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz obowiazuje!!! Nie trzeba niczego wprowadzac.

 

Co obowiazuje ?

 

 

Przypominam, ze w Polsce od 13. roku zycia mozna miec karte motorowerowa

 

Ja mowie o kategori A1 a Ty o karcie motorowerowej :clap:

 

i w sumie praktycznie legalnie mozna odblokowac skuter, a taki odblokowany skuter ciagnie pod 80km/h i juz mamy demona predkosci. Przypominam, ze to w wieku 13 lat!!!

 

W sumie to jest praktycznie i teoretycznie nielegalne, cos Ci sie chyba pomerdalo albo z przepisami na bakier jestes. :(

 

Przypominam, ze 50 ccm do 45 km/h :(

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ray ,ze to najlepszy pomysł ze wszystkich podanych w parlamencie.powinno byc 50,125,250 i dopiero siad na moto.

i juz napewno nie robic tak,zeby zdawac prawko na 250 itp.

po prostu po np.3 latach uzytkowania <lub nie> mozna sobie siasc na moto wiekszego kalibru czyli np. majac juz te 24 lata mozna dosiasc juz duzego moto.pokoleji,tak jak ktos to w tej ustawie wymyslił.

 

Najnowsza wersja jest taka że mając 18 lat zdajesz A i przez pierwsze 2 lata jeździsz 34KM co nie dotyczy kogoś kto skonczyl 24 lata

czyli bez dodatkowych egzaminów na A2 to bardziej życiowy projekt gorzej że obejmie też tych co już pokupili sobie większe maszyny bo niema zapisu że dotyczy to grupy kierowców po jakiejś dacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie ze co , Ci co nie maja lat 24 i maja mocniejsze motory nie beda mogli na nich jezdzic po zmianie przepisow?? bez sensu..tak to chyba nie moze byc.. Skoro ktos prawojazdy zdal przed wejsciem przepisu w zycie, to znaczy ze jego prawo jazdy pozwala mu jezdzic na nieograniczonym sprzecie dwukolowym :wink: i wydaje mi sie ze nowy przepis musi dotyczyc tylko praw jazdy zdanych po dniu wejscia ustawy w zycie

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...