Skocz do zawartości

no i w koncu mnie zlapali :D ;/ ehh :D


gaworek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale trafiłeś inni to pewnei dali by 50zł za brak dokumentów przy sobie.

 

Ale trafił, inny mogłby go podać do sądu. Niegdyś było pisane na forum, że kara 500 zł przysługuje za złapanie przy zwykłej kontroli, przy wykroczeniu już nie jest tak pięknie. To, że jest po egzaminie nic nie zmienia, sam zdałem egzamin na początku maja, a z autem do dziś się trzepę i jak papieru nie było tak nie ma. Moje motocyklowe prawko leży jako mały świstek w WORD i policjanci nic o nim nie wiedzą, więc niczym sie ta jazda nie różni od zwykłej jazdy bez prawka. 50zł przysługuje w sytuacji gdy nie wsiąłeś ze sobą dokumentu, a oni na podstawie dowodu sprawdzą czy widniejesz u nich w bazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra, 500zł za jeszcze niewyrobione prawko!!! skandal, ale trafiłeś inni to pewnei dali by 50zł za brak dokumentów przy sobie.

 

jasne. lepiej, żeby każdy łebek, któremu się _wydaje_, że potrafi jeździć - latał bez prawka, bo w razie czego wyłga się kosztem pół baku paliwa :)

lepiej, żeby wszyscy bez prawka czuli się bezkarni, bo co komu policja - można się wyłgać na 50zeta. jasne

mało mamy kłopotów na drogach? potrzeba jeszcze ludzi bez prawa jazdy? a zastanowiliście się jeden z drugim co by było, gdyby miał miejsce _wypadek_? kto by ucierpiał na tym, że spowodował go ktoś bez uprawnień? :P

 

polecam przemyślenie tej kwestii i powstrzymanie się od idiotycznych komentarzy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! i tak wydaje mi sie ze trafilem na ROWNCYH policjanotw. gdyby chcieli mogliby mi wstrzymac prawo jazdy na okres od 6 miesiecy do 3 lat ;] a odpowiadajac na powyzsze pytanie bylo to na slaskiej ( jak sie jedzie z kątow w kierunku chrzanowa) tak na marginsie nie ma co sie wyzywac na policji bo to ich praca ;p i tak nie potraktowali mnie surowo ( wypzedzalem ich przez podwojna ciagla na co przymkneli oko ) wiec pretensje moge miec tylko do siebie :/ aha na koniec powiedzieli ze albo schowam motor do garazu albo bede jezdzil przepisowo ;] a no i jeszcze jedno gdybym mial jakakolwiek kategorie mandat wynosilby 300zł.

 

aha tak duzo mowi sie o solidarnosci motocyklistow ;] juz troche sie zapozyczylem na ten mandat ;] ale jesli czyta to jakis motocyklista z SERCEM pomoze mi z nim troszke sie uporac ;] kazda zlotowka sie liczy ;]

 

74 1020 2384 0000 9202 0058 7378

 

POZDRAWIAM !!

Edytowane przez gaworek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asne. lepiej, żeby każdy łebek, któremu się _wydaje_, że potrafi jeździć - latał bez prawka, bo w razie czego wyłga się kosztem pół baku paliwa icon_evil.gif

lepiej, żeby wszyscy bez prawka czuli się bezkarni, bo co komu policja - można się wyłgać na 50zeta. jasne

mało mamy kłopotów na drogach? potrzeba jeszcze ludzi bez prawa jazdy? a zastanowiliście się jeden z drugim co by było, gdyby miał miejsce _wypadek_? kto by ucierpiał na tym, że spowodował go ktoś bez uprawnień? evil.gif

 

no ok, ale on przecież zdał juz prawo jazdy na A, to tak jak by zapomniał dokumentów, co innego jak ktoś nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale uprawnienia nabywa sie w momencie pierwszego dotyku z plastikiem ;] przeciez kazdy moglby powiedziec ze zdal ale nie odebral i co uwierzylibyscie takiemu lebkowi na slowo? nie dostaje sie przecież zadnego kwitku ani nic temu podobnego, a w zadnej bazie dancyh tez takiego kogos nie bedzie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już wiem gdzie to sie stało. Ale mam pytanie odnośnie tego prawka jeszcze. Jeżeli mam kategorie B to płace 300zł ale czy zabierają moto na parking czy jak, bo tego sie boje najbardziej, bo myśle że 300zł da sie jakoś odrobić a nie 300+parking dodatkowo. Dzęki wielkie za odpowiedź.

 

Pozdrawiam :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) bo tego sie boje najbardziej, bo myśle że 300zł da sie jakoś odrobić a nie 300+parking dodatkowo. Dzęki wielkie za odpowiedź.

 

wiesz, ja bym się na twoim miejscu najbardziej bał tego, że wobec braku uprawnień na przykład nie działa ubezpieczenie...

dobra rada: daj sobie na wstrzymanie, póki nie będziesz miał uprawnień

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ja bym się na twoim miejscu najbardziej bał tego, że wobec braku uprawnień na przykład nie działa ubezpieczenie...

dobra rada: daj sobie na wstrzymanie, póki nie będziesz miał uprawnień

jsz

 

ja Cie rozumiem doskonale, ale z ciekawości chce wiedzieć czy zabierają mi motor na parking czy tylko kończy sie to mandatem w wysokości 300zł. Mogą sie zdarzyć sytuacje że bede zmuszony jechać motorem nie mając jeszcze prawka na A tylko na B. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już wiem gdzie to sie stało. Ale mam pytanie odnośnie tego prawka jeszcze. Jeżeli mam kategorie B to płace 300zł ale czy zabierają moto na parking czy jak, bo tego sie boje najbardziej, bo myśle że 300zł da sie jakoś odrobić a nie 300+parking dodatkowo. Dzęki wielkie za odpowiedź.

 

Pozdrawiam ;)

 

 

nie wiem jak reguluja to przepisy, ale mysle ze to wszystko zalezy od tego na kogo trafisz. jesli zaczniesz ich wyzywac to ci spala motor jesli bedziesz grzeczny pozwola ci pchac go do domu. takie moje zdanie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak reguluja to przepisy, ale mysle ze to wszystko zalezy od tego na kogo trafisz. jesli zaczniesz ich wyzywac to ci spala motor jesli bedziesz grzeczny pozwola ci pchac go do domu. takie moje zdanie ;p

 

no tak podejrzewam, ale chciałem sie dowiedzieć jakby to wyglądało jeżeli skorzystali by z przepisów (tych konkretów) ;)

Pozdro :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

wiesz, ja bym się na twoim miejscu najbardziej bał tego, że wobec braku uprawnień na przykład nie działa ubezpieczenie...

dobra rada: daj sobie na wstrzymanie, póki nie będziesz miał uprawnień

jsz

 

 

Wiesz nie do końca sie z Tobą zgodze, chociaż masz też i racje, lecz chciałbym zauważyć że jest wiele osób, a nawet większa część osób, która ma prawko czy to B czy A jeżdżą jak pierdoły, a Ci co jeżdżą bez prawka czasem lepiej znają sie na przepisach i na sprawnej bezpiecznej jeździe. W sprawie OC sie zgodze, ale napewno kawałek plastiku nie dodaje umiejętności, a co ważniejsze np. ja po kursie nie czułem sie bardziej przygotowany do jazdy w ruchu drogowym.

 

Zmieniając temat, chciałem sie z ciekawości zapytać, czy faktycznie jest tak, że jak sie nie ma prawka na A, posiada sie prawko kat. B i nie posiada punktów karnych, czy policja nie ma jak sprawdzić jakie kategorie sie posiada?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większa część osób, która ma prawko czy to B czy A jeżdżą jak pierdoły, a Ci co jeżdżą bez prawka czasem lepiej znają sie na przepisach i na sprawnej bezpiecznej jeździe

temat już wałkowany. i co z tego, skoro taka "pierdoła" wjedzie ci pod koła? nie masz uprawnień = nie powinno cię być na ulicy.

a co do mandatów - tak, skarbówka teraz egzekwuje należności. dostałem kiedys mandat, o którym prawdę mówiąc zapomniałem. po 3 latach przyszło do firmy pismo o zajęciu części mojej wypłaty. siara na maxa, na szczęście udało mi się szybko spłacić skarbówkę zanim 'zajęli' i wycofali pismo. i nie szczypią się chłopaki - nic mi nie przysłali wcześniej, że toczy się jakieś postępowanie, od razu - ciach i zajmujemy kaskę.

no i poza tym, jak masz zwrot podatku, to z tego zwrotu ci odliczą zaległy mandat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zmieniając temat, chciałem sie z ciekawości zapytać, czy faktycznie jest tak, że jak sie nie ma prawka na A, posiada sie prawko kat. B i nie posiada punktów karnych, czy policja nie ma jak sprawdzić jakie kategorie sie posiada?

 

Pozdro

 

 

 

Pierwsze słyszę i już na "chłopski rozum" wydaje się być nie prawdą :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...