Skocz do zawartości

no i w koncu mnie zlapali :D ;/ ehh :D


gaworek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam! wczoraj kolo godziny 19. zlapala mnie policja ;/ ale po kolei. Jechalem za bordowym fordem mondeo, nawet widzac pomiedzy kierowca a pasazerem jest jakis maly monitor :flesje: mysle ze jakis fajny gps'ik ;) zaczalem wyprzedac. juz pozno bezchmurne niebo ciepla jesien droga pusta :D po przejechaniu moze 500 merow zblizajac sie do ronda uslyszlem syrene, patrze w lusterko - niebieskie koguty :[[[ najpierw mysle ze to nie mozliwe ze o mnie chodzi, ale jednak ;p zszedlem z motoru... kulturalnie zasiadlem na tylniej kanapie forda :D mandat to 500zł za jade bez prawa jazdy ( mimo ze mam zdany egzamin jakies 4 tygodnie temu, ale nie mam plastiku bowiem czekam na egzamin na kat.B ) i drugie 500zł za podwojne przekroczenie predkosci ( po jednej stronie drogi jest robiony nowy chodnik i w zwiazku z prowadzonymi pracami jest ograniczenie do 40 ) kiedys pisalem na forum co grozi za jade bez prawa jazdy teraz przekonalem sie na wlasnej skorze :D prosze nie piszcze tylko ze dobrze mi tak :icon_mrgreen:(( :D:D bo wiem ;] do piatku mam zaplacic mandat, ale pojawiaja sie pytania ze moze bym nie zaplacil, w koncu po trzech latach mandat przepadnie, ale juz chyba dosc sie nakombinowalem :D wiec dam sobie spokoj :/ ehhh :[

Edytowane przez gaworek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... przy okazji tematu "przepadnie" zaczynam się zastanawiać, czy przypadkiem wystawca mandatu albo skarbówka nie może na to uzyskać tytułu wykonawczego..? wtedy "przepadanie" (czyli tak naprawdę przedawnienie) przestałoby obowiązywać (no, przynajmniej byłoby znacząco przesunięte)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem o co chodzi ;]

 

"przepadanie" mandatu, o którym piszesz, to po prostu przedawnienie. takie samo, jak w przypadku innych należności. tyle, że w sprawach np. gospodarczych kieruje się taką sprawę do sądu przed upływem terminu przedawnienia i uzyskuje się nakaz zapłaty, który ma termin przedawnienia 10 lat. zastanawiałem się, czy takiej operacji nie da się przeprowadzić na mandacie karnym - ale nie wiem, może jakiś prawnik odpowie na tą moją wątpliwość :icon_mrgreen:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie, jak dostałeś mandat to czekali aż ktoś przyjedzie odebrać moto czy ruszyłeś na ich oczach ?

pozdr.

 

a gdzie dokładnie to było ? u nas też jeździ mondeo bordowe :D

Edytowane przez jokoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzieli mi ze albo pcham moto do domu albo ktos przyjedzie - zadzwonilem wiec po kumpla. a to bylo w chrzanowie (pomiedzy katowicami a krakowem) pozniej jeszce jak krecilem sie z nim po miescie co jakis czas slychac bylo te sama syrene :DDD wiec na pewno jakas lapanke sobie zrobili ;p

Edytowane przez gaworek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było powiedzieć że zapomniałeś sprawdziłby przez radio że jesteś w rejestrze i już.Nie rozumiem co kolo powiedział że TERAZ tego nie może sprawdzić to kiedy kur**??Może specjalnie tak powiedział bo chciał Ci koniecznie dac te 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było trzeba mówić, że jesteś 4 tygodnie po egzaminie, może zagadali by do centrali przez cb i sprawdzili co i jak. Wkońcu 4 tygodnie, to duzo. Było trzeba mówić, że chcesz plastyk wcześniej, niż zdasz na B.

Karta po pierwszym zdanym egzaminie leży w ośrodku egzaminacyjnym i czeka aż zdasz drugo kategorie jeśli nie chcesz żeby wyrabiać dwa razy prawko.

Więc w rejestrze niema nic że zdałeś egzamin.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było powiedzieć że zapomniałeś sprawdziłby przez radio że jesteś w rejestrze i już.Nie rozumiem co kolo powiedział że TERAZ tego nie może sprawdzić to kiedy kur**??Może specjalnie tak powiedział bo chciał Ci koniecznie dac te 500zł

 

Mi kiedyś mówił człowiek, że podobno przez radio mogą sprawdzić że masz prawko i czy masz punkty ale nie mogą sprawdzić jakie masz kategorie. Podobno mając np tylko kategorię B i "zapominając" prawka w razie kontroli jest tylko mały mandacik za brak plastiku przy sobie.

 

Nie wiem czy tak jest, nie wiem czy tak było w rzeczywistości, nigdy tego nie "sprawdzałem" mówię tylko co słyszałem "pocztą pantoflową", może ktoś się ustosunkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta po pierwszym zdanym egzaminie leży w ośrodku egzaminacyjnym i czeka aż zdasz drugo kategorie jeśli nie chcesz żeby wyrabiać dwa razy prawko.

Więc w rejestrze niema nic że zdałeś egzamin.

 

POZDRO

Aaaaa myslałem że wniosek juz poszedł a ty nie odebrałeś plastiku bo nie chesz 2 razy 71 zł płacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie. Ja od czerwca śmigałem na GS500 bez prawka i jakoś prubowałem unikać policjantów, i nie miałem z nimi styczności. w ogóle to mi powiedz na jakiej ulicy Cie łapneli bo też jestem z Chrzanowa. Nic o Mondeo nie słyszałem. Narazie nie mam sie czego bać bo motor tydzień temu sprzedałem i już nie jeżdże. Przy okazji chciałem spytać jak mnie złapią z prawkiem na B to co mi zrobią :icon_rolleyes:?

 

Pozdrawiam Ervin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 zl masakra :0

kara z gornej półki, ja bym walil skruche do oporu, jakby nie pomogly teksty typu 'biedny student' to poplakalbym sie i probowal jeszcze na litosc , w ostatecznosci atak szalu i szpital. 3m sie Chlopie i powodzenia w splacie kary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...