Skocz do zawartości

Ranking sportowa turystaka czyli speedbikes


Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu tego tematu zastanawia mnie skad bierze sie to "poczucie wyzszosci" u posiadaczy pojazdow marki BMW (zarowno moto, jak i samochodow)? :)

 

żadne poczucie wyższości, moim zdaniem. jedynie przekonanie (skądinąd przynajmniej w istotnym stopniu uzasadnione) o posiadaniu dobrego produktu... jakoś sobie bowiem nie przypominam specjalnego narzekania na jakieś istotne wady motocykli bmw (furmanki mnie nie interesują), podczas gdy w japońcach ciągle jak nie rama strzela, to światła mają skuteczność pokroju tych z malczana, kanapa niewygodna albo w lusterkach nic nie widać, itd (to tylko kilka tekstów z tego forum o tym, co ludzi boli w ich motocyklach)

 

(...) po co komu BMW skoro mozna kupić sobie japońca który bedzie do tego miał większy zapas mocy .Bez sensu .

 

Venom, chyba za krótko odpoczywałeś... ale odpowiem na ten idiotyczny zarzut: nie samą mocą człowiek żyje, a motocykl jeździ ;) tyle, że żeby ten fakt odnotować, trzeba troszeczkę wyrosnąć ponad szczeniackie studiowanie katalogów i rozpoznawanie motocykli po ilości KM :)

ja osobiście od "zapasu mocy" wolę mieć wygodną pozycję, efektywne fabryczne kufry i podgrzewane manetki, zawieszenia tak skuteczne o jakich żółtym księgowym się nie śniło, oszczędny silnik... który będzie jeździł jeszcze długo po tym, jak 3/4 japsów z "zapasem mocy" wyląduje na szrocie. niemieckim, z resztą, z którego potem szybko przyjadą do nas jako nówki sztuki nie śmigane dla małolatów, którzy oceniają jednoślad po mocy :biggrin:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne poczucie wyższości, moim zdaniem. jedynie przekonanie (skądinąd przynajmniej w istotnym stopniu uzasadnione) o posiadaniu dobrego produktu... jakoś sobie bowiem nie przypominam specjalnego narzekania na jakieś istotne wady motocykli bmw (furmanki mnie nie interesują)

 

A ja sie nasłuchałem np. o padającej elektronice w nowych GSach :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nasłuchałem np. o padającej elektronice w nowych GSach :icon_eek:

 

a, fakt: zabocyłek se :icon_eek:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Posiadacze tych moto chyba zatrzymali sie w 1993 rooku kiedy na sama mysl o pojazdach H-D i BMW ludzie uginali kolana.A teraz?po co komu BMW skoro mozna kupić sobie japońca który bedzie do tego miał większy zapas mocy .Bez sensu .

 

 

Buhahahahahahahahahah

 

Venom normalnie SUPEREXPERT jestes.

 

Slyszales juz moze o fenomenie ESA ? Wiesz w ogole co to jest ? Moze mnie oswiecisz i powiesz dlaczego nie ma tego w tych najlepszych japoncach?

 

Co do mysli technicznej to do mojej " K " bez komputera raczej nikt nie podchodzi bo nie ruszy, kumasz ?

( Nie dyskutujemy o tym czy to akurat dobre czy zle )

 

Nie wiem wiec i jest to dla mnie zagadka z kad w Twojek madrej glowce powstalo twierdztenie z roku 1993 ? Moze Ty podciagast BMW do HD lub odwrotnie ? :icon_exclaim:

 

wez kalkulator i przelich ile KM wychodzi z litra. Nowa Haya Z silnikiem ktory dopiero wyjdzie ) ma miec

 

Haya 145,5 KM / l

BMW 145,2 KM / l

ZZR 140,5 KM / l

 

Pokaz mi wiec w ktorym momewncie BMW jest starociem ? keueli uwazasz, ze roznica 0,5 KM / l jest rewelacja swiatowa to po prostu mi Cie zal.

 

moment obrotowy Nm z litra

 

Haya 117,16

BMW 112,35

ZZR 110,21

 

Co do przewagi zapasu mocy to o czym Ty w ogole mowisz ? Roznica miedzy " K " a ZZR 1400 wynosi 27 KM. Radzilbym tylko dodac ze roznica pojemnosci wynosi 195 ccm na koszysc ZZR i 183 ccm na kozysc Hayabusy

 

Gdybys podniusl wiec pojemnosc w BMW do

1340 ccm ( jak w Hayce ) " K " mialaby 150,5 Nm

1352 ccm ( jak w ZZR ) " K " mialaby 152,4 Nm

 

A teraz wytlumacz mi jeszcze raz gdzie Ty tu widzisz ten " zapas mocy " ? ? ?

 

Jeszua nasz Venon nawet nie zna katalogowych danych i nie ma pojecia jaka moc BMW potrafi dysponowac.

 

Zreszta o czym my du w ogole dyskutujemy ? :icon_exclaim:

 

Tak apropo to w Kwietniu podczas jazdy w gorach Harz "troche " zlupilem d**e koedze ktory jezdzi wlasnie ZZR 1400, sporo sie zreszta napocil aby zupelnie nie zostac za nami, he, he.

( wlasnie poprzez te fatalne zbieranie sie z niskich obrotow )

 

:icon_exclaim:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://picasaweb.google.pl/lh/viewPhoto?un...379156129373874

 

o jezusie nazareński to ty ks rider? HAHAHAHAHA w tym momencie mnie zabiłeś, nauczyciel jazdy 150kilo w narciarskim kombinezonie w preclowym kasku na zygazku14 z brzuchem położonym na baku bo sie nie mieści w siodle, buty i kolana nieskażone asfaltem i ty sie wypowiadasz co sie lepiej kladzie w zakrecie? wygladasz jak parówka z oktoberfestu. o mamo opuszczam to forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujace,ale wyglada na to ze wlasciciele BMW wszedzie na swiecie sa tacy sami,tzn,dyskusja jest bezcelowa. :)

 

 

Porownywanie mocy z litra robi tylko wtedy sens o ile silniki sa takiej samej pojemnosci.Im mniejsze cylindry tym latwiej uzyskac wieksza moc jednostkowa.Ale jezeli juz mowimy o tym to trzeba bazowac na danych z hamowni a nie z katalogu,rozne rzeczy tam wypisuja.

 

 

ZZR14 ma 175 km na kole i 147MN

 

Nowa Hayabusa 178 km i 148 NM

 

BMW12s 145km i 118 NM .To sa dane z Motorcyclist,miesiecznik,oni maja wlasny SuperFlow Cycle Dyno.Kazdy motocykl wrzucaja na hamownie.

 

Z litra to wynosi

 

ZX14 129km 109NM

 

Hayabusa 132 110.5 NM

 

Bimmer 125, 102 NM czyli ostatnie miejsce.Pomimo mniejszych cylindrow.

 

Co do jakosci to roznie bywa,BMW to motocykle duzej pojemnosci,i tez z takimi nalezy je porownywac,ST1100/1300,FJR,ZX14itd a nie z gsxryzfcbrzx 400 ktorym jezdzi 16 latek,40% kilometrow nabitych na gumie.

 

Z jakoscia u BMW roznie tez bywa,stare Boxery byly bardzo niezawodne,tak samo pierwsze lata czterocylindrowych modeli,z nowszymi to juz gorzej,np w nowych R1200 padlo relatywnie duzo tylnych mostow,hamulce ze wspomaganiem maja notoryczne gremlinsy, dealer jest tylko w stanie madrze pokrecic glowa.

 

To najwieksze forum BMW w US,wcaje nie jest tak rozowo.

 

http://www.bmwmoa.org/forum/

 

Padajace tylne mosty.

 

http://www.sport-touring.net/forums/index....ic,14603.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://picasaweb.google.pl/lh/viewPhoto?un...379156129373874

 

o jezusie nazareński to ty ks rider? HAHAHAHAHA w tym momencie mnie zabiłeś, nauczyciel jazdy 150kilo w narciarskim kombinezonie w preclowym kasku na zygazku14 z brzuchem położonym na baku bo sie nie mieści w siodle, buty i kolana nieskażone asfaltem i ty sie wypowiadasz co sie lepiej kladzie w zakrecie? wygladasz jak parówka z oktoberfestu. o mamo opuszczam to forum!

 

 

he, he do 150 jeszcze troche mi brakuje.

 

To, ze Ty jezdzisz w narciarskim kombinezonienie oznacza, ze robie to ja, kumasz ? Co do helmunie bede sie wypowiedal bo o gustach sie nie dyskutuje ewentualnie o funkcjonalnosci i jakosci. Gdybys byl choc troche inteligentny wiedzialbys, ze niektorzy maja troche wiecej ciuchow motocyklowych w swojej szafie niz Ty i w zaleznosci od pogody, przeznaczenia i nastroju w stosowny sposob sie ubieraja.

 

Z kad wiesz, ze buty nie sa przeszlifowane ? Na zdjeciach raczej nie widac a od spodu czy na randzie nie widziales :icon_mrgreen: Gdy nie ma sie na kolanach sliderow to raczej glupota jest szlifowanie Cordura po asfalcie, no chyba, ze Ty tak robisz.

 

Pozatym moglbys mnie oswiecic i wypowieziec sie roche na temat poonywania zakretow roznymi technikami, chetnie sie dowiem czegos nowego, zwlaszcza od takiego EXPERTA na jakiego Ty sie tu profilujesz :icon_mrgreen:

 

Sosna 83 to juz ktorys Twoj kolejny post ktory zamieszczasz na forum i ktory poza klepaniem po ktawiaturze absolutnie nic nie wniosl do tematu. Moze wreszcie napiszesz kiedys cos sensownego, nieprzepelnionego albo zazdroscia albo sarkazmem. Widzisz ja przynajmniej mam o czym napisac i wiem o czym pisze w przeciwienstwie ...... :icon_mrgreen:

 

Tak apropo masz w ogole jakis motocykl bo cosik w profilu nie widze ?

 

z powazaniem

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ma bana ... :icon_exclaim:

Najłatwiej zamknąć jednej ze stron usta :icon_exclaim:

 

Sosna z tego co wiem to jeździ na dziesiątce ... :icon_exclaim: :crossy:

 

KS-Rider nie wkurzaj się, bo to na fotkach tak wygląda, hehehehe :crossy:

Edytowane przez Qóba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks rider jesteś jak ojciec Rydzyk i Japosław Kaczyński... Twoje wywody są jedyną i oczywistą prawdą... Jesteś tak mądry, że dzięki Tobie i dla Ciebie słońce wstaje rano i zachodzi wieczorem... Ooo jaśnie oświecony Rajderze powiec nam trochę o technikach pokonywania zakrętów, bo nie wiemy co czynimy :icon_exclaim: Ja jestem tak głupi i nieodpoiedzialny, że nawet się nie zastanowiłem jaką techniką pokonuje winkle, po prostu na wariata je pokonywałem. :icon_exclaim: Teraz będe się bał łamać jak dureń z zakręt i do chwili kolejnego wywodu będe przepychał moto przez winkiel i jeżdził tylko po prostych... Nie mów tylko, że do pokonywania prostych też są jakieś techniki, bo się załamię i będe mojego TLSa oglądał tylko w garażu u mojej dziewuchy :icon_exclaim:

Edytowane przez pezik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks to zawsze musi gdzies wcisnac swoje 5 groszy...

szkoda ze prawie zawsze bez sensu...

Robisz cos poza pisaniem na tym forum??

Nie wiem jak teraz ale pamietam jesczez pol roku temu twoje posty w kazdym temacie nawet tematach do smiechu...

Myslisz ze ktos bedzie Cie szanowal patrzac na te twoje 2k postow??

 

RACZEJ NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KS-Rider nie wkurzaj się, bo to na fotkach tak wygląda, hehehehe :biggrin:

 

Wiesz wkurzac sie nie wkurzam, takie teksty jakie puszcza sosna wywoluja na mojej twarzy jedynie usmiech. Sam nawalil dobre 20 postow typu " znwu w top ten ". Co ciekawego i nowego wniosl do dyskusji ?

 

Dynda mi to czy ktos mnie tu szanuje czy nie, to kazdy potrafi ocenic w/g siebie. O ile dobrze pamietam jeden userjuz mi zalozyl temah holdu i z tego co pamietam, troszku sie preliczyl. Osobiscie udowadnialem pewne rzeczy 20 lat temu, dzisiaj juz nikomu nie musze nic udowadniac i taka jest wlasnie roznica miedzy mna a mlokosem ktory calemu swiatu i forum chce cos tam udowodnic, ja moze jedynie chcialbym komus troche szerzej oczy otworzyc.

 

Sylwek !

 

To co ja robie z moim czasem to moj cyrk i moje malpy, nikomu tu sie z tego spowiadac nie musze.

 

Pezik !

 

Nauka kosztuje, Konikkonik tez o pewnych sprawach niepisze tylko zaprasza do Pro Motor. Kumasz?

 

Chcesz sie czegos nauczyc zapraszamy do szkoly, tylko nie zapomnij kasy przywiazc :icon_twisted:

 

Co do Twojej wypowiedzi ja tego nie wypowiedzialem ale jezeli tak twierdzisz to jestem gotow przyznac Ci dla swietego spokoju racje.

 

W kazdym razie ciekawy jestem ktory z Was miszczow testowal wymienione modele ? :)

 

Jak na razie to czesc z was przypomina mi gawedzierzy sexualnych jub j*b**ow teoretykow :buttrock:

 

Amen

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak miło zobaczyć lincz mojego "przyjaciela" zza Odry :biggrin: Pamiętasz mnie widze jeszcze drogi wszechwiedzący KS-Riderze. To dobrze :bigrazz:

 

Trochę czasu już minęło, ale Ty dalej się niczego nie nauczyłeś. Jesteś chyba najbardziej kontrowersyjnym użytkowniekiem tego 4um i słusznie przyrównano Cię wyżej do Kaczyńskiego. Zastanów się tylko czy trochę mniej przemądrzałości i zadufania w sobie nie przyniosłoby Ci korzyści. Jak sam widzisz przeciwko Tobie zbierają się coraz większe rzesze i nie są to tylko "młokosy" jak to dumie określasz.

 

Oczekuję rychłej riposty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, proponuję przenieść się z tym linczem do piwa. albo na priva

następny post OT w tym wątku spowoduje oczyszczenie całości z pyskówki. a potem znów będzie na niedobrego moda :icon_eek:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW placi sie jedynie za znaczek...ale co ja sie znam w porownaniu do co niektorych tutaj :) Wszyscy wlasciciele BMW ktorych znam nie potrafia sie przyznac ze kupili nie te moto co trzeba, staraja sie na sile udowodnic wlascicielom NORMALNYCH motocykli jakie to ich BMW jest cudowne, niestety prawda jest taka ze nawet oni wiedza ze wyrzucili kase w bloto kupujac chu.owe moto ktore nie dosc ze sie sypie to jeszcze serwis ma ich w d.pie i ciagnie od nich kase na kazdym kroku...a potem pocichu, taki wlasciciel BMW nie mowiac nikomu zmienia ten szmelc na japonie i udaje ze byl do tego zmuszony ale nigdy sie nie przyzna co naprawde myslal o swoim wspanialym motocyklu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...