Skocz do zawartości

Posiadacze Kawasaki 440 LTD


Gość Mangus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Panowie postanowiłem reanimowac swoja kawe kz 440 i bede potrzebował pomocy, niestety brakuje mi jakis czesci a w dodatku mam to troche rozkrecone, zeby to wszystko poskładac potrzebuje foto co znajduje sie pod boczkami i pod siedzeniem(tam jest pieprznik). Druga sprawa, gdzie jest wybity rok produkcji motocykla? Na tabliczce nie mam, to wersja sprzedawana w rzeszy, ma tabliczke tez po niemiecku, bez rocznika:( jak cos bede wdzieczny za foto na [email protected]

Sprawa zapłonu, jak sa podłaczone kable "-" na mase to wiem, a "+" jaka jest jego droga? Sprawa pilna bo sie aktualnie grzebie z tym, pozdrawiam

 

Foto juz posiadam, reszta potrzebna na wczoraj:)

 

Wszyscy umarli???? :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem wiara krece sie ostatnio za spacerowkami do swojej 450-ki ale niczego ciekawego nie udalo mi sie wygrzebac postanowile wiec wykonac cos w swoim zakresie mam juz jakis pomysl jak takie cusie mialy by mniej wiecej wygladac ale chcial bym podeprzec sie jakowymys juz wykonanymi. Jezeli ktos posiada takie wynalazki u siebie to chetnie przygarne foty rysunki opisy wymiary oraz wszystko co moze sie ze spacerowkami wiazac dzieki from the mountain.

Pozdrawiam gnidx

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam Posiadaczy Kawy ltd i nie tylko :-)

kilka słów o ;Jestem posiadaczem ltd od jakiegoś czasu moto wdzięczne servisy robione na czas po zimowaniu dnia 3 marca postanowiłem rozpocząc sezon (dosc puszki miałem) zimno nie zimno plan jechac z domu =( kołobrzeg )do(czaplinek) zobaczyc czy lód puszcza na jeziorze;-) jedna strona 100km, pięknie sie jechało w czaplinku pomagałem sobie rękoma w zsiadaniu z moto lecz dalej miałem usmiech na dziobie,lód jak był tak nie znikł;;powrotna droga również bez problemu nawet troszku cieplej było słońce wylazło i takie tam, w białogardzie jakies 35km od celu(dom) na bp zjechałem zatankowałem odjechałem jakieś 150metrów i buuuuuuuu moto stoi odpalic nie idzie szybka decyzja na pobocze moto nie pali swiatła itp wszycho jest sprawdzam swiece czy iskra jest i? niema tel do kolegi godzinka oczekiwania z myslą w głowie co jest kur..... grane koleś bus i powrót do domu

w domu po sprawdzeniu całej instalaci wychodzi że cewka prądu nie pobiera zabawy miernikiem potwierdzaja wyrok cewka kaput. uf troche sie rozpisałem noc w garazu i próby z inną cewką na jeden gar odpala jak zdejme fajke z 2 to nawet chodzi po załozeniu na powrót fajki moto gasnie i teraz PYTANIE gdzie zanabyć cewke oryginalną lub zamiennik lub co podebrac aby sprzęt latał ???? alledrogo obadałem niema nic, w sklepach najczęstrza odpowiedz to. e zabytek nie ma go w katalogach lub panie mam suzuki drogo nie wezme sprzedaj pan kawe i nie zawracaj gitary .LUDZIE RATUJCIE!!! GDZIE DOSTANĘ TAKĄ CEWKE ???? godzina dzwonienia po sklepach kilka godzin przy kompie i dalej nic.

 

moto to kawa 440 z 81 roku cewka pojedyńcza z której to wychądzą 2 przewody nr wytłoczony na niej to ZC006-TR12V bardzo podobną znalazłem tu http://www.motobot.pl/www/str/skl.php?gr=681133&ob=10080 moja jest wizualnie taka sama przynajmniej jej górny zut bo dołu nie widac .uf koniec mojej litani .

dziękuje i Pozdrawiam Ps przepraszam za błędy:)

 

z ostatniej chwili znalazłem taka http://allegro.pl/item564721527_cewka_zapl...a_kawasaki.html czy to działa faktycznie sa takie same i pasują do wszystkiego? miał ktos do czynienia z tym

?

 

Edytowane przez bart xj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, mam pewien problem z zapalaniem mojego LTD’ka 454 , mianowicie wygląda to tak że nie zawsze zakręci, tzn. kręci ale jakby nie zabiera (jakby jakiś łańcuch nie obracał zębatką) dźwięk jest taki jak w samochodach z czasów PRL’u (to info dla starszych forumowiczów ) u których był problem z „bendixem”. Po kilku próbach moto zapali a jak się rozgrzeje to już żadnych problemów z zapalaniem nie ma. Może ktoś się spotkał z takim problemem i może mi coś podpowiedzieć? :notworthy:

Pozdrówka, życząc szerokiej drogi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart poszukaj tutaj....http://www.ebay.co.uk/

 

 

Flawiusz ja to bym zaczoł od akumulatora :rolleyes: mialem kiedys tak samo,wydawalo mi sie ze aku..jest w porzadku,no i nie byl.Dodatkowym problemem byly u mnie zjechane na maksa pierscienie,wymienilem i jest luz :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart poszukaj tutaj....http://www.ebay.co.uk/

Flawiusz ja to bym zaczoł od akumulatora :rolleyes: mialem kiedys tak samo,wydawalo mi sie ze aku..jest w porzadku,no i nie byl.Dodatkowym problemem byly u mnie zjechane na maksa pierscienie,wymienilem i jest luz :cool:

 

 

Aku mam nowe więc napewno nie jest problemem.

To jest tak, że jak moto zapali to już potem problemu nie ma. może źle wam to opowiedziałem, postaram się jeszcze raz:

to wygląda tak jakby na jakiejś zębatce rozruchowej był łańcuch, który przy rozruchu spada i wchodzi tam spowrotem i dzieje tak się prawie za każdym razem aż wkońcu zatrybi łańcuch nie spadnie i moto zapali :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko do posiadaczy Kaw LTD, na co zwrócić uwagę przy oglądaniu takiego motocykla, przymierzam się do kupna i ma to być mój pierwszy moto, więc nie do końca wiem na co zwrócić szczególną uwagę i co ewentualnie się psuje/nadaje do wymiany w tych motocyklach. I jakie są ewentualne koszty eksploatacji?

Pozdrawiam z Krakowa i szerokiej drogi życzę:)

Edytowane przez joker21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie tj. piszą syrek i tygrys... ja mam to samo w ciężarówce, w zimę pierwszy raz jest bardzo ciężko obrócić charczy, a nie kręci... mam patent, że załączam rozrusznik i później bardzo szybko załączam jeszcze raz, w większości przypadków załapuje... teraz na szczęście problem się skończył bo cieplej, ale na dłuższą metę to i tak do zrobienia...powoli chyba trzeba szukać rozrusznika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie tj. piszą syrek i tygrys... ja mam to samo w ciężarówce, w zimę pierwszy raz jest bardzo ciężko obrócić charczy, a nie kręci... mam patent, że załączam rozrusznik i później bardzo szybko załączam jeszcze raz, w większości przypadków załapuje... teraz na szczęście problem się skończył bo cieplej, ale na dłuższą metę to i tak do zrobienia...powoli chyba trzeba szukać rozrusznika...

 

Dzięki wszystkim kolegom zaangażowanym w rozwiązanie mojego problemu,

powiedzcie mi jeszcze czy to sprzęgiełko kierunkowe jest w samym rozruszniku czy w silniku? czy konieczne jest rozbieranie silnika?

Może ktoś wie jaki będzie ewentualny koszt naprawy/wymiany?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...