Skocz do zawartości

Posiadacze Kawasaki 440 LTD


Gość Mangus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, mam zamiar kupić Kawasaki LTD 450 (454) jako moje pierwsze moto. Tzn niezupełnie pierwsze bo zrobiłem już około 50tys km na różnej maści motorowerach (głównie Simson SR80) więc jakieś tam pojęcie mam.

Myślicie, że ten motorek nadaje sie na pierwsze "prawdziwe" moto ?? Dodam, ze dla mnie w motocyklu najważniejsza jest wygodna pozycja za kierownicą oraz stosunkowo niska masa pojazdu.

Zastanawiałem sie czy nie wybrać od razy model 750. W modelu 450 najbardziej "boli mnie" ten napęd na pasek. W 750 z tego co sie orientuje jest już przekładnia kątowa i kardan.

Jest mocno odczuwalna różnica w wadze pomiędzy modelami 450 i 750 ??

Za wszelkie odpowiedzi z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Kawasaki LTD 454 i mam problem. Nie dziala mi pedkosciomierz, oraz podswietlenie zegarów ( z obrotomierzem jest wszystko ok) jestem ciekaw jaka moze byc tego przyczyna, prosze o pomoc.

PS. Jezeli ktos by mial lub widzial do sciagniecia z internetu ksiazke serwisowa KAwasaki lTD to bylbym wdzieczny. PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prędkościomierza to sprawdź linkę:icon_eek: może jej nie ma albo są kliny połamane albo źle zamontowana i nie rusza licznikiem... podświetlenie to elektronika i pewnie gdzieś kabelek przerwany, albo styk zaśniedziały, żaróweczka przepalona etc... a manuala masz np. tutaj http://www.kawasaki454ltd.com/ ... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Kawasaki LTD 454 i mam problem. Nie dziala mi pedkosciomierz, oraz podswietlenie zegarów ( z obrotomierzem jest wszystko ok) jestem ciekaw jaka moze byc tego przyczyna, prosze o pomoc.

Co do pod świetlania zegarów to zerknij w bezpieczniki (w atrapie klaksonu) ten sam bezpiecznik odpowiada za obrysówki.

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , zakupiłem En 450 ltd z 86 roku za garść drobniaków, w stanie dość kiepskim. Nie przeraża mnie to, bo prowadzę warsztat elektroniki i elektryki pojazdowej, a z zawodu jestem mechanikiem. Póki co motor jeździ, ba, nawet wszystko w nim działa (oprócz automatu do wyłączania kierunków- rozpracuję to ), ale: podstawowa sprawa, coś delikatnie stuka w silniku, i to podczas wchodzenia na obroty oraz na wolnych. Chciałbym zimą go rozebrać, i wymienić pierścionki, łańcuszek, panewki, tulejki korbowodowe i Bóg wie co tam jeszcze wyjdzie. O ile zakup łańcuszka nie przedstawia problemu to reszty jakoś w necie nie mogę poszukać. Jeśli mój szlifierz nie znajdzie pierścieni , panewek i tulejek to gdzie mam szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie po długiej przerwie. jeżeli chodzi o membrany to zamówiłem te od tego "szwaba" ale wymieniełem na dobry początek jedną, moto dobrze zareagowało... :notworthy: ale ma inny problem, a mianowicie ciężko pali z rana, dokładniej jak mu nie wrzuce troche paliwa przez filtr powietrza to nie zagada, ale jak już odpali raz to później nie ma problemu. czy ktoś może coś doradzić bo nie wiem gdzie szukać nawet..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Jeszcze nie tak dawno mialem ten sam problem.

Trudno mi jednoznacznei stwierdzic co pomoglo w moim przypadku,ale mysle ze byla to wina pierscieni tlokowych,gdyz byly w stanie oplakanym.

Oczywiscie gaznik tez byl rozbierany,ale oprocz zaworkow iglicowych nie wymienilem nic(memebrany w dobrym stanie)

Mala sugestia....oblukaj pierscionki.

Edytowane przez Syrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie po długiej przerwie. jeżeli chodzi o membrany to zamówiłem te od tego "szwaba" ale wymieniełem na dobry początek jedną, moto dobrze zareagowało... ale ma inny problem, a mianowicie ciężko pali z rana, dokładniej jak mu nie wrzuce troche paliwa przez filtr powietrza to nie zagada, ale jak już odpali raz to później nie ma problemu. czy ktoś może coś doradzić bo nie wiem gdzie szukać nawet..

Zanim rozbierzesz połowę silnika posprawdzaj po kolei filtry powietrza linkę ssania świece poustawiaj gaźniki może zawory a i jeszcze czójniki biegów sprzęgła i kosy.

Pozdrawiam

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to mam do sprzedania swojego 450 ltd. Zdabany, jeżdzacy. Nie ma takiego drugiego w Polsce.

 

Bobbik zycze powidzenia w remoncie silnika. Lepiej od razu wywal moto na złom, gdyz ten remont jest całkowicie nieopłacalny. Japońskie maszyny to jednorazówki, to będzie rzeźba w gó... Zresztą koszt części jest znaczny.

Ten Twój szlifierz chyba w ogóle nie szukał. Częsci jest masa tylko trzeba poszukac, popytać. Najlbiższy poważny serwis motocykowy lub autoryzowany Kawasaki.

 

Tomek 1212 ja jeżdze na pasie i nie narzekam. Śnieg, deszcz, błoto, szutry... To są bzdury że pasy sie zrywają. Oczywiście zrywaja sie te które powinny być już daaaawno wymienione czego sie nie robi w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dosc naiwne pytanie ale czy ma ktos namiar na sklep/sprzedawce ktory ma do zaoferowania w rozsadnej cenie pas do 450'tki z 87 roku? :banghead: Tylko prosze nie odsylajcie mnie do salonu bo tam juz moja reke maja a juz mysla o nodze :biggrin: (kochani zdziercy)

 

T.

 

PS. Dzien Dobry Forumowiczom :buttrock:

PSS. Chodzi mi o "pewnego" sprzedawce - co by nie kupic paska od snopowiazalki :crossy:

Edytowane przez thorgal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...