Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W chwili obecnej jestem w rozterce i szukam kolejnego moto - proszę o radę.

Warunki są następujące:

- rocznik od 2000 w górę

- musi być dwuosobowy

- fundusze 6000 zł

 

W zamierzeniu moto będzie użytkowany:

- 60% "wycieczki" terenowe (lasy, polne drogi, itp.) w towarzystwie mojej piękniejszej połowy

- 10% asfalt

- 30% samotne szaleństwa na żwirowni i w lesie

 

Macie może jakieś sugestie??

Oprócz rocznika wszystkie wymogi spełnia Suzuki DR 350, dla Ciebie polecałbym w wersji S lub SE ( elektryczny rozrusznik ), do 6000zł myślę, ze spokojnie się wyrobisz, możesz się także porozgladać za Kawasaki KLX 250 lub 300 ale sądze, że DR 350 będzie dla Ciebie przyjemniejszy, pozdrawiam.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Tak czytam i czytam i znaleźć nie moge.. co sądzicie o wylazkach typu "noł nejm"

 

Otóż postanowiłem nie jechać w tym roku na wakacje i kupić coś na czym nauczę się jeździć potem trochę poszaleję. Kasy dużo wydać nie chce (optymalnie do 3000zl) bo na początek po grzyb(sprzęt odczuje "naukę") . i tak patrzę na...

 

http://diabolini.pl/product_info.php?cPath=1&products_id=1

 

takie cudo o nazwie DIABOLINI XB 31 - 250 cm3

 

Proszę o sugestie dot tego motoru:

-czy w ogóle jest sens

-czy nie rozkraczy się po 3dniach

-czy w ogóle jest sens

-ma ktoś z czymś takim do czynienia?

-i dla odmiany czy w ogóle jest sens.

 

na allegro znalazłem jeszcze "jump master" "dirt jump" itp (ale chyba za małe są co nie?)

 

nie jestem wymagający - fajnie było by przejechać na czymś takim sezon (bez wkładu na naprawy) i potem rozejrzzeć się za czymś lepszym.

 

Proszę o pomoc i wyrozumiałość --> jestem zielony w tym temacie ...a chce sie pobawić

 

pozdrawiam

 

cenowo najodpowiedniejszy byłby "dirt jump" z allegro.... ale mam obawy :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4tys zł (tj podane jest na stronie) masz już całkiem dobre moto a jeżeli masz 21 lat to daj spobie spokój kup kmx, dt 125 i się ciesz :icon_razz:

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytani czy 2T czy 4 z tego co widze,to będziesz jezdził błota podjazdy itd tp raczej 4T taką RM trzeba żyłować cały czas na max... wymiana 2tłoki na sezon po 350zl korba do tego co 2 tłoki,opony klocki zębatki lancuch, utrzymanie jest dosć drogie... na pierwsze moto weż kup DR 350 albo KLX 250,XR 250 itd nauczysz się jezdzić,nabierzesz techniki nawyków bo moto to nie qad... kup coś z mniejszą mocą żeby dobrze nauczyć się jezdzić a potem będziesz myślał dalej...DR itd mają po 30km... RM ma 40 ale przy prawie max obrotach a DR troche gazu i jezdzie :icon_razz: Bierdz DR lub któres z wyzej wymienionych :biggrin:

 

tak tylko dr350 troche stare sa klx dosc drogie jak na rocznik(to jest 4suv?) a xr chyba zadkie bo na allegro niema :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko dr350 troche stare sa klx dosc drogie jak na rocznik(to jest 4suv?) a xr chyba zadkie bo na allegro niema :/

 

 

Tak klx to 4T nie mów bo strasznie drogie nie są :icon_razz: Np. : http://moto.allegro.pl/item359328255_kawasaki_klx_300.html to jest jeszcze 300cc!!! za 5,5tys? Wersja R czyli terenowa, jeśli miał by dokumenty i silnik cykał elegancko to mozna powiedzieć że okazja :biggrin:

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak klx to 4T nie mów bo strasznie drogie nie są :D Np. : http://moto.allegro.pl/item359328255_kawasaki_klx_300.html to jest jeszcze 300cc!!! za 5,5tys? Wersja R czyli terenowa, jeśli miał by dokumenty i silnik cykał elegancko to mozna powiedzieć że okazja :D

 

no w sumie wpadl mi w oko nie powiem :P tylko cos koles chyba kreci

cyt;; Sprowadzony z Angli. Eksploatowany prawidlowo - systematycznie wimieniany olej, filtry (po jezdzie czyszczony filtr powietrza) jak go sprowadzil to skad wie ze koles wszystko systematycznie wymienial i po jezdzie czyscil bueheheh idiota chyba no ale cena nie najgorsza jak na moj budżet no i 3seta to raczej po 2 tygodniach nie powiem ze za wolna jak to bylo z moim pierwszym quadem Kodiak 450 :P pytanko jak z jego eksploatacja i jak radzi sobie w terenie? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz rocznika wszystkie wymogi spełnia Suzuki DR 350, dla Ciebie polecałbym w wersji S lub SE ( elektryczny rozrusznik ), do 6000zł myślę, ze spokojnie się wyrobisz, możesz się także porozgladać za Kawasaki KLX 250 lub 300 ale sądze, że DR 350 będzie dla Ciebie przyjemniejszy, pozdrawiam.

 

OK, tylko:

- Husky WRE jest obecnie mało na aukcjach

- Suzi DR 350 - jakoś nie znalazłem żadnej konkretnej w planowanych funduszach

- Kawe KLX 250/350 - też ciężko coś wyrwać

 

Tak myślę, że pasowałoby mi bardzo kupić coś mocniejszego niż 125 (max 400 ccm), ale w chwili obecnej nic fajnego do 6000 PLN nie ma :bigrazz:

 

Jeszcze jedno pytanko - jak by się sprawowała Yama DT 125 X super-moto w terenie?? Nie mówię o ostrym wymiataniu, ale o turystycznej jeździe (oczywiście o większych górkach można pewnie zapomnieć na slickach :) ).

Edytowane przez slo_mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tylko:

- Husky WRE jest obecnie mało na aukcjach

- Suzi DR 350 - jakoś nie znalazłem żadnej konkretnej w planowanych funduszach

- Kawe KLX 250/350 - też ciężko coś wyrwać

 

Tak myślę, że pasowałoby mi bardzo kupić coś mocniejszego niż 125 (max 400 ccm), ale w chwili obecnej nic fajnego do 6000 PLN nie ma :icon_razz:

 

Jeszcze jedno pytanko - jak by się sprawowała Yama DT 125 X super-moto w terenie?? Nie mówię o ostrym wymiataniu, ale o turystycznej jeździe (oczywiście o większych górkach można pewnie zapomnieć na slickach :wink: ).

Tu masz świetny sprzęt, nie wiem jak z tym egzemplarzem ale generalnie te motocykle są nie do zajechania:

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M756650

 

Pozdrawiam.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie wpadl mi w oko nie powiem :D tylko cos koles chyba kreci

cyt;; Sprowadzony z Angli. Eksploatowany prawidlowo - systematycznie wimieniany olej, filtry (po jezdzie czyszczony filtr powietrza) jak go sprowadzil to skad wie ze koles wszystko systematycznie wymienial i po jezdzie czyscil bueheheh idiota chyba no ale cena nie najgorsza jak na moj budżet no i 3seta to raczej po 2 tygodniach nie powiem ze za wolna jak to bylo z moim pierwszym quadem Kodiak 450 :D pytanko jak z jego eksploatacja i jak radzi sobie w terenie? pozdro

 

Jeździłem KLXem 300R dość sporo i zawsze szczerze będę każdemu polecał ten motocykl (nie konkretnie ten egzemplarz bo go nie znam). Motocykl daje naprawdę super frajdę z jazdy, ma całkiem dobry zawias i moc, która nie oszałamia ale nie powiem żeby jej brakowało. Nie dość że jeździ się na nim świetnie, to na dodatek nie wymaga częstego serwisowania i pali 3-4 litry.

Znajdź dobrą sztukę a będziesz cieszył się latami z endurowania w każdym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item355844550_ktm_125_exc.html

 

 

Dobra chlopaki koniec gdybania ! Bylem dzis po to moto juz jest moje !

Jutro katowanie powiem jak sie spisuje w terenie i jakies foty porobie ;D

Pozdrawiam i powiem wam ze seta to trafny wybor dzieki wielki za porady i rozne te inne :icon_evil:

Szczegolne dzieki dla :

kornol

rafael

Moto33

Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...