Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Oczywiście w opisie każdy igła i pali od strzała.. :wink:

 

 

Jak na początku swojej kariery jeździłem za moturami, to w sumie nikt nigdy nie napisał że "rozjebany tak że pół godziny szukałem pod jakim kątem zrobić zdjęcie żeby nie było widać". No i jechałem 100-150km i oglądanie trwało 5 minut. :D

 

Adamkolli, jeśli na poważnie chcesz kupić sprzęt, mogę kolegi zapytać co ma na stanie ciekawego. Tylko pod warunkiem że na prawdę szukasz, masz kasę a nie na zasadzie że dopiero zbierasz ;) Może jest kawałek drogi, ale tak jak pisałem, osobiście się 4 razy się nie zawiodłem ;)

 

Zapomniałem tylko dodać, że szukam czegoś z papierami,

 

No i słusznie

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już tu kiedyś o supermoto w 2T - I mam pytanie co myślicie na temat Yamha WR 125x ? 4T - silnik jak od YZF ktora miałem już przyjemnośc jeździć i nie było tak źle :) Ogolnie moto służyć mi bedzie do dojazdu do szkoły i czasem jakiegos wypadu na polne drogi. Bardziej doświadczonych chciałbym zapytać co sprawić mi może wiecej frajdy


+++ http://olx.pl/oferta/husqvarna-sm-prawo-jazdy-kat-b-CID5-IDe6j1h.html#7dd47eb430
Wyrazicie opinie na 'rzut oka'?:)

Edytowane przez Herdusiello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - prv ;)

 

 

W 426 też mam tytanowe zawory ale ogromną zaletą jest to że można je zmienić na stalówki (oczywiście niezbędna jest również wymiana sprężyn na twardsze). A znowu 250-tki i 450-tki z tego co wiem to nie tolerują stalowych zaworów i jest ogromne ryzyko "kraksy".

 

 

 

Oj tam, miałem w 250 stalowe. Wg mnie większość tych co mają problemy to tak jak piszesz, przez nie wymienione sprężyny... Okazuje się że to jednak ma znaczenie :D

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już tu kiedyś o supermoto w 2T - I mam pytanie co myślicie na temat Yamha WR 125x ? 4T - silnik jak od YZF ktora miałem już przyjemnośc jeździć i nie było tak źle :) Ogolnie moto służyć mi bedzie do dojazdu do szkoły i czasem jakiegos wypadu na polne drogi. Bardziej doświadczonych chciałbym zapytać co sprawić mi może wiecej frajdy

 

 

+++ http://olx.pl/oferta/husqvarna-sm-prawo-jazdy-kat-b-CID5-IDe6j1h.html#7dd47eb430

Wyrazicie opinie na 'rzut oka'? :)

Jeśli chodzi o Yamaszkę, nie miałem WR, ale miałem YZF, i jeśli chodzi o silnik - jeśli cenisz sobie niskie spalanie, nie najgorsze osiągi (YZF maksymalnie szła ok 125kmh) i przyjemne dla ucha brzmienie to jak najbardziej będziesz zadowolony.

Jednak jeśli dźwięk nie ma dla Ciebie większego znaczenia, podobnie jak spalanie, to lepiej kup np Apkę SX lub właśnie jakąś Huskę.. W WR szybko zacznie Ci brakować mocy, nie jest to silnik do szaleństw po ulicach, o "terrorze" na mieście można zapomnieć.

Chociaż np na torach typu Radom można objeżdżać duże sprzęty :D

Jedyną wadą jaką zauważyłem przez 2 lata używania silnika YZF czyli też pewnie będzie to występować w WR jest to że jeśli go ciśniesz mocno to wpieprza olej, więc warto mieć mały zapas w garażu i sprawdzać jego stan powiedzmy raz w tygodniu (wiadomo, 125 w 4t, więc żeby się rozpędzać to trzeba cisnąć).

Edytowane przez adamkolli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeszcze raz z serią pytań :)

Znajomi doradzili mi abym na pierwszy sezon nie pakowal kasy w jakieś w miarę nowe mocne motocykle bo może się po prostu okazać że to hobby nie dla mnie. Mam 2 propozycje: Yamaha yzf 125 04r za 5.8 tys zł. Gościu mówi że wymienił uszczelniacze w lagach ale coś nadal cieknie (sorry za opis ale może coś przekrecam) droga może być taka naprawa wymiana lagów ? Warto w takie tematy brnąć ? Drugi cross Honda Cr 125 07r ok 8 tys zł. Pełna historia napraw 4rty tłok, gościu ścigał się na niej w zawodach. Krótko, Panowie jakaś podpowiedź ?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - prv ;)

 

 

Oj tam, miałem w 250 stalowe. Wg mnie większość tych co mają problemy to tak jak piszesz, przez nie wymienione sprężyny... Okazuje się że to jednak ma znaczenie :D

 

A no ma i to ogromne, bo do stalowych zaworów są twardsze sprężyny i może się zdarzyć tak że miększa sprężyna nie będzie miała siły odbić na czas zaworów i wiadomo co będzie.

 

 

 

Cześć, jeszcze raz z serią pytań :)

Znajomi doradzili mi abym na pierwszy sezon nie pakowal kasy w jakieś w miarę nowe mocne motocykle bo może się po prostu okazać że to hobby nie dla mnie. Mam 2 propozycje: Yamaha yzf 125 04r za 5.8 tys zł. Gościu mówi że wymienił uszczelniacze w lagach ale coś nadal cieknie (sorry za opis ale może coś przekrecam) droga może być taka naprawa wymiana lagów ? Warto w takie tematy brnąć ? Drugi cross Honda Cr 125 07r ok 8 tys zł. Pełna historia napraw 4rty tłok, gościu ścigał się na niej w zawodach. Krótko, Panowie jakaś podpowiedź ?

Pozdrowienia

 

Zabierz jakiegoś znajomego który ogarnia temat żeby pojechał z Tobą obejrzeć, jeśli jesteś z tego Sępólna gdzie jest ten wielki podjazd to tam dużo osób jeździ w terenie.

 

Ps. To nie jest Yamaha YZF tylko YZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem szczerze o jakim podjeździe mowa ale to nie jest ważne w sumie. Dostałem info ze ekipa jedzie dzisiaj na tor, jadę obejrzeć tego cross'a a jak nic z tego nie będzie to zostaje ta Honda albo szukanie czegoś po necie w rejonie tych 100-150km dalej nie chciałbym jeździć

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeszcze raz z serią pytań :)

Znajomi doradzili mi abym na pierwszy sezon nie pakowal kasy w jakieś w miarę nowe mocne motocykle bo może się po prostu okazać że to hobby nie dla mnie.

 

Dlatego lepiej kup sobie na początek jakieś enduro 2T 125ccm typu DT125, KMX125 czy RX125. W terenie tym polatasz i wtedy stwierdzisz, czy dalej idziesz w stronę cross czy może jednak wolisz enduro z legalną jazdą po drogach publicznych.

 

P.S.

Cieknące lagi to chyba najmniejsze zmartwienie w tego typu motocyklach :D Zabierz ze sobą kogoś bardzo ogarniętego w silnikach bo może się okazać, że ten remont faktycznie był ale 2 sezony wstecz ;) Ja osobiście bym wolał kupić coś taniego i ewidentnie do remontu a następnie to wyremontować na dobrych częściach. Wtedy masz pewniaka do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lagami to też nie takie hop siup, bo jak uszczelniacze są wymienione, a dalej cieknie to może się okazać że powłoka na lagach jest uszkodzona i albo nowa która trochę kosztuje, albo nowe lagi.

 

Swoją drogą to na pewno Ci się spodoba jazda w terenie, ma to coś.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, dzisiaj jeździłem pierwszy raz w życiu crossówką po torze, i zabawa (mimo mojego tempa xD) przednia :D
A męczące to :D
Ale żeby nie było, że offtop to od razu zapytam. Zmieniłem zdanie, i teraz szukam crossa, 250 w 4t (400+ tak jak szukałem wcześniej będzie zdecydowanie z mocne). Przejrzałem OLXa i w moim budżecie ( 8, max 8,5 tys. zł ) można bez problemu kupić Yamaszkę YZ250F, Kawasaki KXFa 250 i Hondę CRF 250 tak z roczników 2005-2007 a KXF jest nawet 2008. Co najbardziej polecicie z tych modeli? Jeździłem dzisiaj YZ250F 2008 i jeździło się na prawdę fajne, ale nie mam porównania, więc pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na torze (jeżdżę tam w sumie ze zmienną częstotliwosćią od wielu lat) no i coż na pewno to coś dla mnie a poza tym muszę po prostu zrealizować swoje marzenie :) Yamaha odpadła natomiast kwestią rozważenai pozostaje ta Honda. Stoi w koło Świecia Chełmna a więc pewnie pojadę może dopiero w weekend o ile będize stała jeszcze no i zabiorę znajomego, który zna się w temacie. Szczerze Enduro mnie nie interesuje, dziewczyna jeździ na enduro i jakoś jak to nie dla mnie a i legalna jazda po ulicach mnie nie interesuje, tor mam 10km od swojej miejscowości, mam na co motor załadować a więc jedyną kwestią jest zebrać budżet na motocykl oraz oczywiscie na jakiś podstawowy strój na początek (na pewno dobre buty i kask + google, nad resztą się pomyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, dzisiaj jeździłem pierwszy raz w życiu crossówką po torze, i zabawa (mimo mojego tempa xD) przednia :D

 

Wiedziałem że tak będzie :wink:

 

 

 

Ale żeby nie było, że offtop to od razu zapytam. Zmieniłem zdanie, i teraz szukam crossa, 250 w 4t (400+ tak jak szukałem wcześniej będzie zdecydowanie z mocne). Przejrzałem OLXa i w moim budżecie ( 8, max 8,5 tys. zł ) można bez problemu kupić Yamaszkę YZ250F, Kawasaki KXFa 250 i Hondę CRF 250 tak z roczników 2005-2007 a KXF jest nawet 2008. Co najbardziej polecicie z tych modeli? Jeździłem dzisiaj YZ250F 2008 i jeździło się na prawdę fajne, ale nie mam porównania, więc pytam :)

 

Z tego co kojarzę to szukałeś motocykla z papierami, a wiesz że cross to ani żadnej homologacji, ani w większości przypadków papierów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiedziałem że tak będzie :wink:

 

 

 

 

Z tego co kojarzę to szukałeś motocykla z papierami, a wiesz że cross to ani żadnej homologacji, ani w większości przypadków papierów?

Wiem o tym, ale tak jak napisałem, zmieniłem zdanie i teraz szukam crossa bez homologacji.

Dowiedziałem się że w moim mieście buduje się tor, z resztą mam kilka w promieniu 50km i zawsze będę miał się z kim zabrać na busa tudzież przyczepkę.

A nawet jakbym chciał wyskoczyć do lasu to jazda po lasach i tak jest nielegalna więc co za różnica czy z homologacją czy bez niej.

A crossa kupię sporo świeższego niż enduro w moim budżecie, stąd taka decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...