Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu (również kilka postów wyżej) pisałem o DT'ce. Byłem dzisiaj ją obejrzeć. Rzeczywiście do zdjęcia była mocno odpicowana, a już dzisiaj wyglądała normalnie. Miejscami porysowane plastiki, ale to akurat nie jest najważniejsze w takim motorze. Odpalany na zimno i zapalił za pierwszym razem. Dziwnych odgłosów nie było słychać, ładnie wkręca się na obroty (do 12 tys). Śladów oleju nie było mimo, że już nie był odpicowany jak na zdjęciu. Linka rzeczywiście urwana bo mówił, że wpadł gdzieś w krzaki tak więc wersja ze ślimiakiem raczej odpada. Ze starych części posiada tłok. Napęd i klocki widać, że w dobrym stanie i były wymienane tak jak mówił. Na motorach się nie znam, ale to co mogłem zobaczyć to zobaczyłem. Wydaje mi się, że gościu nie jest jakimś krętaczem. Co o tym wszystkim myślicie ? Chyba się napaliłem na ten okaz, ale wartoby pojechać z jakimś znajomym, który zna temat i może uda się coś jeszcze ponegocjować. Jest 100km do tego miejsca, ale chyba warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Linka rzeczywiście urwana bo mówił, że wpadł gdzieś w krzaki tak więc wersja ze ślimiakiem raczej odpada.

 

no tak ale oprócz linki ślimak też może być uszkodzony kręciłeś przednim kołem patrzyłeś czy się kręci ?

 

jak zawias ? luzy na wahaczu ? napęd w jakim stanie ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma boczna stopke , to prosisz typa o nachylenie na siebie na stopce bocznej , tak aby kolo lub kola byly w gorze i sprawdzasz luzy .

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kołą to pół biedy tam łożyska kosztują gorsze i kupisz w byle sklepie , ważniejszy luz na wahaczu tam są sporo droższe i często gęsto oś wahacza jest tak zapieczona że będziesz kilka dni walczył żeby ją wyciągnąć i skończy się pewnie cięciem flexem i szukanie nowej osi w aso i tulejek.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to typowe lozyska to w granicach 50 zl za kolo , jesli made in yamaha - 2 - 3 razy drozej , odrazu wymiem tez simmeringi uszczelniajce lozyska.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuję Crossa Lub Enduro. Będzie to mój pierwszy motocykl, lecz miałem styczności z Barton Fighter 50. Chciałbym znaleźć jakieś moto którym mógłbym się wyszaleć w lesie, polach itp. I w małej ilości do jazdy po drogach. Chciałbym wydać max 4000zł.
Chciałbym żebyście doradzili jakiś model Enduro/Crossa dla początkującego.
Najlepiej żeby to był moto 125/90

Mam zamiar kupić dopiero na wiosnę (za ok. 5/6 mieśięcy). Na ten moment:
- 60 Kg
- 15 lat
- 173 cm wzrostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będziesz jeździł "na czarnucha", bez prawa jazdy to przynajmniej nie kombinuj z rejestracją na inne pojemności tylko kup coś, co w dowodzie ma wpisaną rzeczywistą wartość. W razie wpadki z policją bekniesz tylko ty (tzn. rodzice) a jak wyjdzie przekręt z pojemnością to po dupie dostanie też diagnosta.

Najpopularniejsza w tych pieniądzach jest DT125, na początku weź zablokowaną a potem sobie odblokujesz bo i tak będzie tobą rzucać na wszystkie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za jazdę bez prawa jazdy jest mandat 500 zł , za wykryty wał 125/50 są zawiasy dla ciebie i rodziców , ja bym wolał bez prawka jeździć.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za jazdę bez prawa jazdy jest mandat 500 zł , za wykryty wał 125/50 są zawiasy dla ciebie i rodziców , ja bym wolał bez prawka jeździć.......

Od jakiegoś czasu chyba wzrosły sankcje za brak uprawnień jeśli się nie mylę,sprawa jest kierowana do sądu chyba.Proszę mnie poprawić jak się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kołą to pół biedy tam łożyska kosztują gorsze i kupisz w byle sklepie , ważniejszy luz na wahaczu tam są sporo droższe i często gęsto oś wahacza jest tak zapieczona że będziesz kilka dni walczył żeby ją wyciągnąć i skończy się pewnie cięciem flexem i szukanie nowej osi w aso i tulejek.......

Żeby z tym nie walczyć zawsze mogę oddać do naprawy komuś kto się tym zajmuje i to on będzie mieć problem, a nie ja :)

Ale na chwilę obecną to nawet nie wiem co tam siędzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żeby z tym nie walczyć zawsze mogę oddać do naprawy komuś kto się tym zajmuje i to on będzie mieć problem, a nie ja :)

 

albo weźmie paprok i odda ci pocięty flexem wahacz , z pościąganą od grzania palnikiem farbą i powie że nie da się :D

 

podnieś ją na stopce bocznej na siebie żeby koło tył było w powietrzu i złap ręka za wahacz i mocno szarp prawo lewo , góra dół , jak będzie luz to poczujesz........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za jazdę bez prawa jazdy jest mandat 500 zł , za wykryty wał 125/50 są zawiasy dla ciebie i rodziców , ja bym wolał bez prawka jeździć.......

 

E tam, ja bym wolał w takiej sytuacji głównie szkody nie zrobić ;)(

 

 

Od jakiegoś czasu chyba wzrosły sankcje za brak uprawnień jeśli się nie mylę,sprawa jest kierowana do sądu chyba.Proszę mnie poprawić jak się mylę.

 

A to nie dotyczy tych co to im uprawnienia zabrano i przyłapani zostaną na jeździe?

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...