Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

KMX odpada miałem to coś:) kawe i wyrywała fajnie tylko to fullcross i jak to zwykle bywa u mnie był remont co 2 tyd...przy codziennej jezdzie na obrotach wiec już wole jakiego 4-suwa ktory dluzej ale wolniej i nie z takim butem pobryka po szutrach...

 

:banghead: :biggrin: :biggrin: Pełen szacunek zajechać ENDURO jakim jest kmx w 2tyg!

 

Ps. Andre powiedz mi jest takie coś jak fullcross? Oczywiście nie mam nic do Ciebie ale posiadasz motocykl miałeś coś w błoto wieć chyba wiesz że jest tylko cross :)

Ps2. Wg mnie kupienie 4t za 2,5 tys zł to bedzie samobójstwo, chyba że trafisz na coś w naprade dobrym stanie.

 

Pozdro!

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś jeżdze DR i nienarzekam, kumpel, mojego kumpla też smiga na DR 650. Widziałem go kilka razy jak pogadania, i niechce jej sprzedać bo poprostu tak sobie chwali motocykl:) A ze Twoi koledzy nitomen regeneróją głowice u kowala zamiast w odpowiednim zakładzie to niema sie co dziwić :icon_razz:

Ale każdy ma prawo miec własne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś jeżdze DR i nienarzekam, kumpel, mojego kumpla też smiga na DR 650. Widziałem go kilka razy jak pogadania, i niechce jej sprzedać bo poprostu tak sobie chwali motocykl:) A ze Twoi koledzy nitomen regeneróją głowice u kowala zamiast w odpowiednim zakładzie to niema sie co dziwić :icon_razz:

Ale każdy ma prawo miec własne zdanie.

 

Nudny jestś WłochatyDR, bronisz DRek jak niepodległości, płacą ci za to? "kumpel mojego kumpla to ma DRkę i ona super jest" :icon_mrgreen: .A mój kumpel nigdy wiecej DRki nie chce widzieć na oczy. Prawda jest taka że wałek rozrządu na panewkach sprwadza się jeśli na panewki podawana jest odpowiednia ilość oleju, wystarczy tylko że pompa jest trochę "zmęczona" i zaczynają się problemy. Poza tym w trakcie odpalania na zimno przez dość długi czas panewki chodzą na sucho i nie ma siły zużywają się. Regenerowanie to taki pic dla frajerów którym się wydaje że to załatwi sprawę, w rzeczywistości większość głowic regeneruje się po to żeby pchnąć padlinę następnemu frajerowi. Zaklinanie rzeczywistość nic tu nie zmieni, możesz za każdym razem gdy ktoś napisze coś "nie teges" o DRkach wyskakiwać z tekstami że "DRka to super maszyna i nie jest prawdą że padają w nich głowice, zwłaszcza że regeneracja jest tania i załatwia problem". W polsce większość DRek ma już spore przebiegi i ryzyko wdepięcia na minę jest bardzo duże, dlatego nikomu nie można w ciemno polecić 18letniej DRki za 2500zł, bo prawie napewno będzie to skarbonka bez dna. A tak na koniec to nie obraź się WłochatyDR ale młody jesteś i wiele jeszcze rozczarowan przed tobą. A co do tej XLki to widać że swoje przeszła, niestety za 2500zł nie dostaniesz moto na którym będziesz mógł latać bez inwestyci, ale mimo wszystko wolał bym starą XLkę niż starą DRkę.

Edytowane przez ghollum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAŻDY motocykl ma jakieś wady, mankamenty. DR 350 na pewno nie jest motocyklem idealnym, nawet dużo jej do tego brakuje ;) Ale na pewno też nie można pokazywać DR 350 w taki negatywny sposób jak to robi Nitomen. Z drugiej strony teksty w stylu "kolega kolegi ma kumpla, który ma kolegę i on ma dr" to też trochę przebajerowane. Dużo zależy od tego, jak napisał ghollum, na jaki egzemplarz się trafi. Potem od wiedzy użytkownika na temat maszyny. itd. itd. To tyle na dzisiaj ;P

Pozdrawiam, Maciek

p.s.

seria exc 4T też ma trochę wad :P, sam o nich pisałeś ghollum na forum ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wystarczy :biggrin: Niech każdy mówi co chce ja wiem swoje, i wielu urzytkowników na tym forum jest mojego zdania. Wiem co mówię bo sam jeźdze DRą i mam coś do powiedzienia w tej kwesti:) ale mniejsza o to.

Panowie a co powiecie o Aprili rx 125. Warto kupić ten sprzęd, jak z dostępnością do czesci? Bo na allegro niema ich zawiele.

PS. Tak długo Panie ghollum jak będziesz jechał Dr tak długo ja będe jej bronił jak niepodległości. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAŻDY motocykl ma jakieś wady, mankamenty. DR 350 na pewno nie jest motocyklem idealnym, nawet dużo jej do tego brakuje ;) Ale na pewno też nie można pokazywać DR 350 w taki negatywny sposób jak to robi Nitomen. Z drugiej strony teksty w stylu "kolega kolegi ma kumpla, który ma kolegę i on ma dr" to też trochę przebajerowane. Dużo zależy od tego, jak napisał ghollum, na jaki egzemplarz się trafi. Potem od wiedzy użytkownika na temat maszyny. itd. itd. To tyle na dzisiaj ;P

Pozdrawiam, Maciek

p.s.

seria exc 4T też ma trochę wad :P, sam o nich pisałeś ghollum na forum ;)

pzdr

Oczywiście że każda maszyna ma minusy, EXC4T też :wink: , ale wkurza mnie kiedy po raz enty WłochatyDR zasłania "boską DR" własnym ciałem i jest gotów zagryść każdego kto śmie wypowiedzieć złe słowo na jej temat. DRka ma całkiem sporo wad i bezkrytyczne wychwalanie niczego nowego nie wniesie, owszem ma też sporo zalet ale próbując doradzić komuś co ma wybrać, trzeba pisać o jednych i drugich.

"PS. Tak długo Panie ghollum jak będziesz jechał Dr tak długo ja będe jej bronił jak niepodległości"

Ahh... chłopie, szkoda pisać :banghead: .

Edytowane przez ghollum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o Aprili rx 125. Warto kupić ten sprzęd, jak z dostępnością do czesci? Bo na allegro niema ich zawiele. :

Warto, cześci dostępnem. Silnik rotax wiadomo o czym mowa, mocniejszy niż kmx. dt etc... Było na forum o rx wystarczająco iformacjii.

 

 

Ps. Przestańcie z tymi dr'kami bo każdy starszy motocykl ma prawo się posypać dr czy klx czy xr... Każdy chwali co ma, taka prawda.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tą aprilka to wez...jak nie ma czesci to po co wiem że serwis aprilli jest podobno w szczecinie odemnie daleko ale jak masz blisko to git...Bo po co kupywac moto do ktorego nie ma czesci lub sa zamienniki ..... skosnookie:) A są lepsze motorki w tym przedziale cenowym co aprillia lepiej kupuj japonskie firmy..

Jeśli bym miał wybierać pomiedzy dt, kmx, kdx, rx etc wziął bym bez wahania aprilie. Miałem jedna z silnikiem rotaxa 123 i byłem bardzo zadowolony. A części jak sie pszuka to są. Rotax 123 odblokowany ma coś ok 33/34 kM.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj trzepiacie sie tam o jakies bledne nazwy miałem KX taki dokładnie (http://www.allegro.pl/item533335907_otomoto_kawasaki_kx.html)... Fullcross...wiem co to jest nie miejcie mnie za takiego zielonego...kiedys mialem jezdzic na zawodach fullcrosowych ale zabrakło pieniędzy ......A teraz chodzi mi o cos co długo jezdzi bez naprawy ... czyli nie rajdówka...tak po szutrach rekreacyjnie po gorkach małych i może na gume..:)

Co polecacie..?

 

A z tą aprilka to wez...jak nie ma czesci to po co wiem że serwis aprilli jest podobno w szczecinie odemnie daleko ale jak masz blisko to git...Bo po co kupywac moto do ktorego nie ma czesci lub sa zamienniki ..... skosnookie:) A są lepsze motorki w tym przedziale cenowym co aprillia lepiej kupuj japonskie firmy..

Otóż nie ma i nie było takiego czegoś jak fullcross. Tą nazwę wymyślili sobie ludzie którzy MTXa nazywali crossem a CRke fulcrosem :banghead: i to było 15 lat temu. Cross crosówka to motocykl wyczynowy i nie może być pełny lub nie to nie piwo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AHA dzieki...myślałem że fullcross to cross...jak piwo i mocny full :)

racja cross to cross enduro to enduro ale ja tam mowie fullcross...

PS mowcie co polecacie odp na moje wyzsze posty...

nie koniecznie enduro to soft enduro albo hard enduro;] :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...