Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jeszcze wracając do chłodzenia xr jestem ciekaw dlaczego jak już mieli chłodzenie LC znowu postawili na AC :huh:

 

ja wolę AC :D kumpel miał kiedyś mtxa 125 chłodzonego powietrzem -wymarzone moto do serwisu , super dostępy, maksymalnie proste, ceny części bardzo niskie, ja to samo miałem w mtxie 80.....

 

jeśli ktoś ma kasę to nie robi mu różnicy czy moto jest drogie czy tanie w serwisie , czy proste czy trudne, chociaż w warunkach ekstremalnych łatwiej ożywić 20 letnie kowadło niż nową konstrukcję

 

 

lepiej poczciwy sprawdzony 10 latek w idealnym stanie, niz nowoczesne plastikowe enduro,

 

 

też tak uważam

 

 

Czy przesiadając się z xl600 na xr650l poczuję różnicę w wadze?

 

jeśli z starej kopanej 600 to tak -na niekorzyść 650l...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xr650L wazy ok 150 kg sucha...XL600R ok 130 , pozniej sa RM ok 140 i LM 160+

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slabizna , kup se dr 650 SE

nawet dzisiaj przywiozlem jednego dla syna

1451958_622735951098640_1696483961_n.jpg

moto naprawde fajniutkie , lekki i trwaly :), na takich ludzie ziemie okrazaja :)

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trwale to one nie sa - dalej maja problemy z glowicami i skrzynia , ale jak zadbasz to polata troszke , napewno poprawili nieco w porownaniu do poprzedniego modelu.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jest tanszy w eksploatacji.nie miał nikt kontaktu z honda nx 250?

 

do pierwszego remontu może i jest albo nawet bez remontu nie jest....

nie wiem czy jest tańsze moto w eksploatacji od dualowego 125 2T -chyba tylko 50 2t :D

 

 

moto naprawde fajniutkie , lekki i trwaly :),

 

147 kg na sucho to faktycznie lekki jak piórko :D już wolałbym xt 600 3TB bo chociaż piec bardzo trwały niż tą dr.....

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sprawa jest nastepujaca po zimie mysle zanabyc droga kupna nowa maszyna bedzie to maszyna salonowa i interesuje mnie ktm excf350 lub ktm freeride tyle ze malo wiem o tych sprzetach wiec jesli ktos ma jakies info dotyczace tych dwoch maszyn lub jakies doswiadczenie z tymi sprzetami to bede wdzieczny za kazda informacje na temat tych moto dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby były fundusze sam chętnie celował bym w exc350. Miałem dostatecznie dużo sprzętów lekkich i ciężkich, żeby dojrzeć do tego, że waga i zwinność daje więcej frajdy niż nadmiar mocy. Charakterystyka 2t nie każdemu odpowiada, jest też trudniejsza do opanowania więc pozostaje 350 albo free ride.

Ten drugi stworzony jest jednak do czegoś innego, to maszyna która zbliża się bardziej do trialówki (oczywiście nią nie jest) ma ten sam silnik ale sporo słabszy (co z pewnością sprawi, że będzie trwalsza) ma jeszcze niższą wagę i krótsze skoki amortyzatorów.

Jeśli latasz z ekipą po 100km na wypad, teren jest różny i zdarzają się odcinki szybkie tolepiej exc, jeśli jednak masz w koło domu piękne ciężkie tereny, nie musisz robić kilometrów, ale na jednym podjeździe potrafisz bawić się 2 godziny szlifując technikę to tylko free ride !

 

Gdyby pojemność skumulatorów była większa z 10 razy (a pracują już nad takimi technologiami) ro wziałbym free ride lektrycznego, niesłyszalny znaczy niewykrywalny, hulaj dusza po lasach blisko miasta ...

EXC 125 -> XR650R -> EXC 520 --> lc4 620 i yz125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj syn ma juz prawo jazdy i dwanascie mniejszych sprzetow pod soba przetestowal do tej pory ;)

co do ocenhy , wagi , zwinnosci ;

michoa , zestaw ten motocykl z jemu podobnymi , a nie z lekkimi wyczynami ,bop to nie o to chodzi

w porowmnaniu do xt , 3tb ? jamnika porownujesz do 650 SE - mysle ze jednak SE jest lepsze , bardziej procz mechaniki blizej mu do xt 600 2kf (gabarty)

nitomen , werjsa SE po 96r, jest super , mechanicznie nie ma jej co porownywac ze starszym modelem

po drugie , jak kupisz uzywanego deera z poprzedniej generacji ale ze znana historia lub z nieruszanym silnikiem,. (mialem takie cos) to gwarantuje Ci ,ze bedzie sluzyl tak samo jak innne

;)

zreszta tak samo jest ze sprzetami innych marek :)

opinie jakie motocykle zbieraja na lamach forum sa wyciagane po obcowaniu ze sprzetami ktore najczesciej sa wyeksplowatowane mniej lub bardziej ,nie sa mioarodajne w zaden sposob.

przekonalem sie o tym niejednokrotnie

na szczescie pozytywnie

warto szukac ;)

Edytowane przez kulka

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał 12 innych maszyn I w koncu wsiadł na 650 ma duze doswiadczenie ma prawo jazdy czyli ma ukonczone 18 lat.Ja miałem 4 motory nie jestem jeszcze pełnoletni i nie mam nawet prawka na 50cm3.i nie zamierzam wsiadac jeszcze na 650 ;) .wolałbym 250 lub 350.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...