Skocz do zawartości

Jaki motorek dla kobietki? (pierwszy motocykl dla kobiety)


Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się w 100 %. Lżejsza o ponad 30kg. Co prawda siodło nawt 1cm wyżej ale ten wygląd...zalatuje kobiecością :twisted: ...bez urazy panowie posiadacze. Cena na dzień dzisiejszy to 5.949$ co daje około 20.300zł. więc taniej od Bandita w promocji (26,600zł) - akurat na kask i strój (nie byle jaki).

Jednym słowem: jeżeli moja kobieta miałaby czymś jeżdzić to bardzo bym chciał żeby to była sv. Ludzie :!: Nawet dzwięk v-ki brzmi kobieco tongue.gif

To teraz ja się z Tobą ABG zgadzam w 100%.

Idealna maszyna dla kobiety która juz przeszła pierwszą szkołę miejskiej ( i nie tylo) jazdy. :icon_rolleyes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy przynajmniej sie do czegos przydalem :D

 

Dziewczyna co zalozyla ten temat juz pewnie jest doswiadczona poniewaz byl on zalozony 3 lata temu :P Wiec pewnie juz moto kupila :P.

 

A my staramy sie odpowiadac na ten post dodany calkiem niedawno z ktorego nie wynika ze autorka ma duze doswiadczenie.

Czasami warto spojrzec na daty :buttrock:

 

Witam.

No to zwracam honor , niechcialo mi się czytać wszystkich postów i plama!

Pozdrawiam. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, otóż niedawno dopiero zrobiłam prawko na motocykl.

I zastanawiam się nad kupnem jakiejś maszyny w przyszłym sezonie.

Mam 179cm wzrostu. Nie wiem czy to dobrze, czy źle, ale nie w tym rzecz.

Na początek chciałam jakąś 250, w sumie najchętniej kawasaki..., ale później rozmawiałam z kilkoma doświadczonymi motocyklistami, mój dobry znajomy powiedział, że 250 będzie dla mnie niewłaściwa, gdyż poradziłabym sobie z Hondą CBR600, gdy przedstawiłam mój 'wybór' innemu znawcy powiedział, że CBR'ka zupełnie nie nadaje się dla kobiety i jest trudna technicznie... i polecił mi Yamahę R6...

Zależy mi, żeby moto ładnie składało się na winklach :)

Miałam okazję jeździć na jakiejś Suzuki 600, co to dokładnie było nie pamiętam...

I w sumie nie wiem od czego zacząć... Jaki charakter mają te motocykle CBR, R6 i co takiego jest w kawasaki ZX6?, i czy w ogóle na początek może być coś takiego...

Także drodzy Panowie, Panie, jeśli moglibyście służyć radą będę wdzięczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRZ-400 SM

odpuść sobie CBR, R6 itp sprzęty, za mocne, tym bardziej dla kobitki ;)

standard na 1-wsze moto : GS 500, ER-5, CB500, ale DRZ też będzie odpowiednie :)

Edytowane przez rachub48

Jawa Robby 50 ==> Yamaha XT 600E ==> Honda CB 900F Hornet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ledwo zdałaś prawko i myślisz o składaniu sie w winklach? najpierw warto nauczyć sie jeżdzić na wprost i biegi zmieniać w odpowiednim momencie...

 

pragnę cię uświadomić że kurs na prawo jazdy nawet w 10% nie uczy jazdy na motocyklu a już na pewno nie na sprzęcie typu cbr600 lub nie daj Boże R6, które jest wyrywne i nie wybacza błędów...

ale jeśli sie okażesz tym 1% amazonek które mają tego bakcyla to nawet R6 jako pierwsze moto cie nie zabije...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od CBR600 i R6 chyba Cię zwyczajnie nie lubią i chcą wpakować do szpitala :icon_rolleyes:

 

Jeśli zrobiłaś przed prawkiem jakieś pierwsze poważne kilometry na tym suzuki i nie miałaś podbramkowej sytuacji wtedy to odwołam.

 

Zakładam, że naked i sport nie ma większego znaczenia. Radzę kupić coś rzędu 20 do 40 koni mechanicznych najlepiej bez owiewek i w stanie nadającym się do rejestracji/jazdy ale żeby to było coś czego nie będzie żal w razie nieplanowanej gleby. Może to być stara Kawa GPX 250 vel Ninja 250 z lat '90 albo Yamaha TZR125, NSR 125, jeśli się czujesz na siłach Honda CB500, Suzuki GS500.

 

125 to dwusuwy i są trochę wybredne ale wtedy zrozumiesz czym jest obchodzenie się z manetką.

Stara ninja 250 to chyba gaźnikowe 39KM-45KM opakowane w 142kg z pełnym bakiem, nieco stara technologia i kanciak z wyglądu (stąd nie żal upaść :) ) ale myślę, że potrafi pozytywnie zaskoczyć. Jeśli jest przynajmniej w połowie podobna do nowej to będziesz zadowolona :)

500'tki są ogólnie rozumianym sprzętem do nauki bo rzędowe dwójki mają dobry moment obrotowy i nie są tak drastyczne jak rzędowe czwórki.

 

Tak dla przypomnienia. Klasa 600 nie ważne czy GSXR czy GSR czy RF w niczym nie jest podobna do tego czym jeździłaś na kursie.

Edytowane przez Shinigami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma się fajnie składać w winklach to może Ducati Monster? 600 lub 620.

Moto stosunkowo niskie i lekkie.

Natomiast wszystkie 600 mające po 100KM możesz sobie póki co odpuścić.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim wzroscie i nawiazanie do winkli - moze jakies szosowe enduro ?

 

:icon_twisted: nie sądzę, żeby koleżanka gustowała w takich brzydalach ;)

 

Look i fun da er łan :icon_mrgreen:

 

 

A poważnie, dla kobietki na początek proponuję jakąś 125tkę, ewentualnie 250, koniecznie bez plastików, najlepiej 4T, jeśli brak zacięcia do jazdy terenowej. Do tego ostre treningi pod okiem dobrego nauczyciela. Bez gleb się raczej nie obejdzie.

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...