Skocz do zawartości

Jaki motorek dla kobietki? (pierwszy motocykl dla kobiety)


Rekomendowane odpowiedzi

ja wziąłem nakeda, ze wzgledu na to, że opór powietrza chłodzi umysł przy wyższych prędkościach. Wszystko moim zdaniem zależy od tego co siedzi w głowie. Natomiast jak bym miał wybierać między gs a cb wybrał bym cb, ale to jest moja prywatna opinia. I tak pierwsze moto wybiera się oczami, a nie rozumem :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zrob prawko bo potem jak kupisz motor i bedzie stał w garazu tak jak w moim przypadku to zal dupe sciska i radziłbym ci jakis mniejszy motor kupic typu gs 500 go nie wiem czy dasz rade na poczatek z wiekszym sprzetem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz więcej takich skarpet :icon_question: :icon_razz:

 

realizacji marzeń życzę i szerokości na drogach :flesje:

 

skarpet więcej nie mam, a szkoda bo bardzo by się przydały :bigrazz:

a te marzenia... może kiedyś da się dogonić. Dzięki :flesje:

 

Podobno można, a w praktyce w egzaminowaniu mimo łagodnej pogody była przerwa kilka miesięcy, przez co 2 osoby które spotkałem musiały powtarzać teorię.

 

Czy jeździłaś już motocyklem sama? Robiłaś kurs, albo ktoś Ci dał się przejechać?

 

Jak kurs to tylko promotor.

 

No właśnie a ja nie chce nic powtarzać, jak już robić to raz a porządnie a nie tak na "raty".

Jak miałam ze 12-13 lat to jeździłam na MZce :biggrin: na R6, ale nie sama, bo z tyłu siedział właściciel (i nie po drogach publicznych, tylko np na lotnisku bemowo, wtedy jak były pokazy jazdy ekstremalnej, fikałam powolutku ósemki).

A propos ewentualnego zakupu a potem sprzedaży... Ja się bardzo przywiązuje. Do wszystkiego :bigrazz:

promotor- Chwalicie tą szkołę a pieniędzy za to nie bierzecie... Czyli coś w tym musi być :icon_mrgreen:

 

I tak pierwsze moto wybiera się oczami, a nie rozumem :)

No chciałby człowiek to co się podoba. A swoją drogą mi może się podobać wieele rzeczy, ale tylko krowa nie zmienia zdania i może jeszcze coś innego mi wpadnie w oko :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

promotor- Chwalicie tą szkołę a pieniędzy za to nie bierzecie... Czyli coś w tym musi być :icon_question:

liczymy ze TOmek w Borkach postawi flaszkę :icon_mrgreen: :icon_razz: :biggrin: [zart - bo chcę się z czystym kontem pojawić na doszkalaniu]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesna wiosna organizowane sa co najmniej dwie duze imprezy(Motocykl Expo, Motor Bike Show) polecam ci odwiedzenie tych imprez, bedziesz miala mozliwosc przymiarki do roznorakich sprzetow i oceny

mozesz rowniez, jako ze mieszkasz w Warszawie, odwiedzic kilka salonow, porozmawiac ze sprzedawcami, usiasc na motocyklu...

 

jednak, tak jak koledzy wspomnieli, polecam zaczac od prawa jazdy

O, to wszystko święta prawda.Polecam Moto Expo wiosną. Jesień i zime na zrobienie prawka i przestudiowanie walorów wstępnie upatrzonych maszyn,a na imprezie wiosennej potwierdzenie wyboru.Choć z doświadczenia wiem ,że ten wybór może zmieniać się z dnia na dzień, w miarę oczytania się, wstępnie np. Katalog Motocykli ,Motocykle Katalog.To do zobaczenia ,do wiosny na wystawie...

Edytowane przez Leszek45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allo, allo

uważam, że wcale to nie jest "koszmarnie zły pomysł" - ja tak zrobiłem - najpierw kupiłem sprzęta, stał w garażu, lśnił i mruczał do mnie, motywując mnie jak cholera do przyłożenia się do robienia PJ. Dzięki temu zdałem od razu;) A jazdy miałem styczeń-luty więc trochę hardcore, zwłaszcza, że na początku nie miałem nawet kasku swojego.

 

Co do wyboru moto - ja jak wybierałem, to stwierdziłem "och, tylko hornet i już cię nie opuszczę aż do..." no właśnie - aż do momentu jak natrafiłem na v-maxa - to był strzał od 1. tego... no, wejrzenia.

<reklama mode on> I teraz sprzedaję horneta, to naprawdę dobre moto - dużo (jak na 900) wybacza, prowadzi się jak rower i mocy ma pod dostatkiem.... Może się skusisz :D ? <reklama mode off> [nie strzelać do pianisty :) ]

 

pozdro i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada nr 1: Zapisz się na kurs jeszcze teraz i ewentualnie dokończ go na początku wiosny, żeby w nowy sezon wkroczyć ze stosownymi uprawnieniami w kieszeni.

Rada nr 2: Nie kupuj na początek niczego większego niż Suzuki GS 500.

Rada nr 3: Motocykl kup dopiero po otrzymaniu glejtu (żeby nie korciło).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

promotor- Chwalicie tą szkołę a pieniędzy za to nie bierzecie... Czyli coś w tym musi być :flesje:

 

 

ee no ja biore po 10 pln od spota, nie wiem jak reszta :)

 

No chciałby człowiek to co się podoba. A swoją drogą mi może się podobać wieele rzeczy, ale tylko krowa nie zmienia zdania i może jeszcze coś innego mi wpadnie w oko :wink:

 

podoba sie ludziom wiele, rzeczy, uwierz, że sama jazda na motocyklu jest tak niesamowita, że szybko zapomnisz że to 500 cc a nie r6. A będzie bezpieczniej dla ciebie

 

Allo, allo

uważam, że wcale to nie jest "koszmarnie zły pomysł" - ja tak zrobiłem - najpierw kupiłem sprzęta, stał w garażu, lśnił i mruczał do mnie, motywując mnie jak cholera do przyłożenia się do robienia PJ.

 

widzisz, znam wielu którzy tak silnej woli jak ty nie mieli, a stawka jest wysoka, bezpieczeństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczymy ze TOmek w Borkach postawi flaszkę ;) ;)

A jednak coś jest na rzeczy ;)

 

O, to wszystko święta prawda.Polecam Moto Expo wiosną. Jesień i zime na zrobienie prawka i przestudiowanie walorów wstępnie upatrzonych maszyn,a na imprezie wiosennej potwierdzenie wyboru.Choć z doświadczenia wiem ,że ten wybór może zmieniać się z dnia na dzień, w miarę oczytania się, wstępnie np. Katalog Motocykli ,Motocykle Katalog.To do zobaczenia ,do wiosny na wystawie...

Tylko jak się będę kursować na moto w zimię, to się boję żeby mi zadek nie zmarzł. Jakieś gacie z golfem trzeba.. :icon_rolleyes:

 

uważam, że wcale to nie jest "koszmarnie zły pomysł" - ja tak zrobiłem - najpierw kupiłem sprzęta, stał w garażu, lśnił i mruczał do mnie, motywując mnie jak cholera do przyłożenia się do robienia PJ.

Czyli kurde nie byłam/nie jestem odosobnionym przypadkiem :bigrazz:

O to mi chodzi, żeby był, żeby czekał :D

 

Rada nr 1: Zapisz się na kurs jeszcze teraz i ewentualnie dokończ go na początku wiosny, żeby w nowy sezon wkroczyć ze stosownymi uprawnieniami w kieszeni.

I znowu to zimno mi nie pasi.. ale jak to sie mówi "g*w*o to i w puchu zmarźnie" Chyba dam radę. :biggrin:

 

ee no ja biore po 10 pln od spota, nie wiem jak reszta :P

podoba sie ludziom wiele, rzeczy, uwierz, że sama jazda na motocyklu jest tak niesamowita, że szybko zapomnisz że to 500 cc a nie r6. A będzie bezpieczniej dla ciebie

widzisz, znam wielu którzy tak silnej woli jak ty nie mieli, a stawka jest wysoka, bezpieczeństwo

I Ty też coś z tego masz.. No tak tu było tak miło, ża aż lukier spływał po ścianach, a tu rączka rączke... ;)

Mi nawet widok moto poprawia humor.. Nawet jazda jako plecaczek.. Co jak co, ale tej rzeczy nie umiem opisać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz moto i... bedziesz na niego patrzec bo brak w kieszeni glejtu. Eeeeee nie warto lepiej szybko sie zapisac na kurs i jeszcze w tym roku zdac egzamin.

Poza tym na wiosne chyba wiekszy wybor w sprzetach bedzie, wiec czasami mimo ze raczki swierzbia lepiej poczekac. Bez glejtu i tak jezdzic nie polecam :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz moto i... bedziesz na niego patrzec bo brak w kieszeni glejtu. Eeeeee nie warto lepiej szybko sie zapisac na kurs i jeszcze w tym roku zdac egzamin.

Poza tym na wiosne chyba wiekszy wybor w sprzetach bedzie, wiec czasami mimo ze raczki swierzbia lepiej poczekac. Bez glejtu i tak jezdzic nie polecam :D

 

 

Dokładnie kropka mądrze mówi. Jeszcze nie jest za późno na kurs. Poza tym LULU twierdzisz że jesteś konserwatywna a chcesz jeździć bez PJ i nie po publicznych drogach a gdzie? po podwórku?tam sie jeździć nie nauczysz... :biggrin:

mimo wszystko good luck koleżanko! :flesje:

 

pzdr.

Edytowane przez jane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz moto i... bedziesz na niego patrzec bo brak w kieszeni glejtu. Eeeeee nie warto lepiej szybko sie zapisac na kurs i jeszcze w tym roku zdac egzamin.

Tak chyba trzeba będzie zrobić :biggrin:

 

Dokładnie kropka mądrze mówi. Jeszcze nie jest za późno na kurs. Poza tym LULU twierdzisz że jesteś konserwatywna a chcesz jeździć bez PJ

 

Problem polegał na tym, czy kolejność motor (i o doradztwo jaki) --> kurs, jest w miarę przyzwoita :biggrin:

O takie rzeczy typu czy jeździć bez prawka czy nie, nawet się nie pytam, bo dla mnie jest to oczywiste. :crossy:

 

pozdro Kobity :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze... nie koniecznie jazda bez prawka wiaze sie z brakiem umiejetnosci (wiadomo ze na poczatku zawsze), ale konczac niektore kursy, zaliczajac badziewiasty egzamin wcale nie czulem sie jakby mi umiejetnosci przybylo... osobiscie nie pochwalam tego typu dzialan tj jazdy bez dokumentu...

 

po drugie sadzac po Twoich wypowiedziach LULU... raczej odrzucasz wszelkeij masci "gieesy"... wiec moze suzuki sv650s... lekki, zwinny, zadziorny przy czym nie jest to typowy przecinak (czyt. R6) za ta kwote wyciagniesz juz model po faceliftingu wiec calkiem przyzwoity wizualnie.

 

po trzecie osobiscie jesli wybierasz opcje prawko a potem sprzet to wstrzymal bym sie z kursem w tym roku - zapisac sie mozna (w nowym roku pewnie pojda w gore ceny znowu), teorie tez teraz zrobic ale wyjezdzic godziny na wiosne i zaraz po odebraniu dokumentu wsiadac na wlasny sprzet....

 

po czwarte - pozdrawiam popek :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...