Skocz do zawartości

Kominiarka na enduro


Artur_125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uzywam i uzywałem kominiarkę Rukka. Świetna sprawa na chłodniejsze i mroźne dni, i jeszce chłodniejsze noce (w nocy tez smigam off-road). Tak samo jak ich bielizna termoaktywna.

Ja mam bardzo częste problemy z zatokami i uszami, i dobra kominiarka ratuje mnie przed cierpieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam i uzywałem kominiarkę Rukka. Świetna sprawa na chłodniejsze i mroźne dni, i jeszce chłodniejsze noce (w nocy tez smigam off-road). Tak samo jak ich bielizna termoaktywna.

Ja mam bardzo częste problemy z zatokami i uszami, i dobra kominiarka ratuje mnie przed cierpieniem.

z jednym otworem na oczy?

z dwoma otworami na oczy?

z jednym otworem na oczy i na usta?

z dwoma otworami na oczy i na usta?

z otworem na cala twarz ?

z membraną?

z polarem?

z bawełny?

z akrylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z jednym otworem na oczy i usta

2. Materiał-nie wiem, nie znam się, nie orientuję się w tekstyliach, ale tak jak u Rukki jest zajebiscie termoaktywny. Składu i gatunku nie znam, może coś mają na stronie w opisie.

Edytowane przez jarek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zwykłą w sklepie z militariami. Dwa otwory na oczy i jeden osobny na usta. Kominiarka jest gruba i tutaj zauważyłem, że rozciągna nieco wyściółkę kasku, więc lepiej zaopatrz się w kominiarke z cieńszego materiału, żebyś nie musiał potem wymieniać kasku na wiosne.

 

W mojej kominiarce latałem nawet przy -25*C i wszystko było ok.

 

Ja naszczęście mam 2 kaski, jeden zimowy i jeden letni, więc u mnie problem rozciągania kasku odpada. Wole mieć ciepło w czasie jazdy, niż oszczędzać na zdrowiu. Dlatego mam grubą kominiare.

 

Cena takiego cuda to ok. 15-20 zł.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Louisa za bodajze 10 zł i ma jeden otwór na oczy i usta ale ja to tak naciągam że mi zakrywa nos i widac same oczy :) co prawda jest dosc krótka z tyłu po nałożeniu (może wiać po karku) ale z przodu spełnia swoje zadanie. 100% bawełny. co do kominiarki z militari za 15- 20 zł posiadam takową jest dość gruba fajna długa ale chyba ma za duże oczka, bo w niej jest bardziej zimno niż w tej z Louisa no i ten problem rozciągania kasku. Pozdrawiam.

Oczywiscie nie szczedze na zdrowiu i w zime na endurko kominiarka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem interesujące rozwiązanie: kominiarka niepełna, tj. taka, które sięgała jedynie do wysokości nosa, tak więc czoło, górna część głowy nie były nakryte - wydaje mi się, że to jest najdoskonalsze rozwiązanie bo na czubek głowy nie wieje, a wyściółka chyba jest na tyle ciepła i nie przepuszcza, że nie jest bardzo zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam takie pytanie:

Jak jest z przewiewnością takich kominiarek?

Mi w zasadzie zimno nie jest ale pęd powietrza doskwiera mi w miejscu, gdzie kończy sie kask i wychodzi z niego karczycho. Jakoś powietrze tak się zawija, że wieje mi po tylnej stronie szyi. Potem karczycho boli i nie mogę szybko ruszać głową.

Jeśli taka kominiara jest przewiewna jak np. zwykła bawełniana tkanina to nie sądzę, żeby mi coś dała.

Znalazłem kołnierze z wiatrochronem, ale są drogie a wiatrochron jest z przodu i osłenia akurat to co zasłania szczęka kasku. Z tyłu jest zwykła tkanina.

Czy ktoś miał podobne problemy?

Co sądzicie o marce POLANDEX?

 

Narazie skłaniam się ku tej:

 

 

http://moto.allegro.pl/item261795497_komin...twarz_nowa.html

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam w kominiarce z Lidla :] z jednym otworem na oczy. Daje rade bardzo dobrze.

Ja też :icon_twisted:

 

Jest nie przewiewna, i ma dodatkowo takie przedłużenie na szyje :icon_razz:

Edytowane przez WLD_Wlodi

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kominiarkę, którą ma jeden otwór na oczy i usta. Ważne, że przy takiej nie parują gogle Zaletą też jest to, że jak się zagotujesz to możesz prze ten otwór na oczy i usta obsunąć na szyję i działa jak golfik.

Materiał jak najbardziej elastyczny i lepiej lekko za mała wtedy się dobrze dopasowuje niż za duża!!

Przy przymiarce zwracajcie uwagę by obszycie otwru było też elastyczne, miałem kiedyś taką której się nie dało zsunąć na szyję- porażka!

Porady dotyczą oczywiście jazdy w terenie gdzie wysiłek jest intensywny, na szosę ważne żeby miała windstopper z przodu i może mieć więcej otworów, w terenie jest to wadą.

Edytowane przez mbk

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...