Skocz do zawartości

Jakie kaski kupić??


Rekomendowane odpowiedzi

o szczekowcach bylo sporo tematow.. przeszukaj archiwum.

możesz spotkać się z przekonaniem (słusznym IMHO) że kask to 90% Twojej ochrony.. tak więc oszczędzanie na kasku jest sporą nieodpowiedzialnością.

 

Jeśli czekasz na radę, milo by bylo poznać Twoje możliwości finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytania o kask w tej lub podobnej formie powtarzają się średnio co kilka tygodni. ergo należy skorzystać z wyszukiwarki forum pod hasłem "kask" (najlepiej ograniczając wyszukiwanie do tematów) i poczytać. a jeśli za kilka dni (wieczorów) będziesz jeszcze mieć jakieś wątpliwości...

no, nie powinnaś. w archiwum jest dość wiedzy, żeby odpowiedzieć na postawione pytania

 

możesz spotkać się z przekonaniem (słusznym IMHO) że kask to 90% Twojej ochrony (...)

 

niesłusznym. kask jest niezbędny, wymagany prawem i chroni łepetynę z... no, u niektórych coś zawierającą ;>

natomiast specyfika jazdy motocyklem powoduje, że często bagatelizowane pozostałe elementy stroju tak naprawdę stanowią przynajmniej o połowie bezpieczeństwa/ komfortu jazdy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który z tych 2 kasków był by lepszy??

 

http://allegro.pl/item248710659_szczekowe_...v_warszawa.html

 

 

http://allegro.pl/item252362394_kask_szcze..._firmy_nau.html

 

i jakie kaski są lepsze do turystycznej jazdy integralne czy szczękowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Musisz wiedzieć o podstawowej rzeczy kask szczękowy jest przede wszystkim łatwiejszy do zakładania i ściągania, daje pewną swobodę np. unosząc szczękę możesz się napić, zapłacić w kasie stacji benzynowej czy przy odrobinie wysiłku nawet pocałować się z partnerem/partnerką. :icon_mrgreen:

W integralnym tego nie uczynisz.

Szczękowy ma jedną podstawową wadę jest GŁOŚNY - szczególnie przy większych prędkościach komfort akustyczny w integralu jest o niebo lepszy niż przy szczękowcu.

A więc wszystko zależy jod tego jak będziecie jeździć na moto, na długich trasach (większe szybkości, dłuższe przebiegi) lepszy byłby integralny mimo jego gorszej poręczności.

Mam podobnego Airoha jak w twoim linku i jestem średnio z niego zadowolony - mechanizm szczęki mało precyzyjny rysuje górną krawędź szybki, "skóra" przy kołnierzu kasku spękała mi po 5 miesiącach użytkowania, mój natomiast ma bardzo użyteczną dodatkową szybkę przeciw słoneczną warto w taką zainwestować.

Ja w każdym razie następny kask kupuję tylko integralny SHOEI albo SUOMY.

 

Warto nawet przed zakupem na allegro przymierzyć dany model w sklepie aby wiedzieć czy dobrze leży na kopułce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który z tych 2 kasków był by lepszy??

 

w takich pieniądzach i szczękowca, to kupiłbym airoha sv55

 

Warto nawet przed zakupem na allegro przymierzyć dany model w sklepie aby wiedzieć czy dobrze leży na kopułce.

 

koniecznie. kasku nie kupuje się bez przymiarki! rozmiar bywa złudny, nawet teoretycznie dobrze zmierzony

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który z tych 2 kasków był by lepszy??

 

http://allegro.pl/item248710659_szczekowe_...v_warszawa.html

http://allegro.pl/item252362394_kask_szcze..._firmy_nau.html

 

i jakie kaski są lepsze do turystycznej jazdy integralne czy szczękowe??

 

 

w takich pieniądzach i szczękowca, to kupiłbym airoha sv55

koniecznie. kasku nie kupuje się bez przymiarki! rozmiar bywa złudny, nawet teoretycznie dobrze zmierzony

jsz

 

 

Ja również postawiłbym na AIROH'a.

(Tu jest trochę na ten temat: http://forum.motocyklistow.pl/SZCZEKOWY-AI...d33-t77576.html )

Edytowane przez patryk.cbr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówią to JA wybrałbym za takie pieniądze nie szczękowca a integrala np uvex boss 3000 . może szczękowiec jest ciut bardziej wygodny ale dobry integral jest duużo cichszy co przy turystyce na dłuższa metę jest duuzo ważniejsze niż ciut lepsza wygoda (w sumie jaki to problem zdjąć kask jak trzeba i potem go założyć ?? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówią to JA wybrałbym za takie pieniądze nie szczękowca a integrala (...)

 

hehe... jeżdżę w bossie 3000, ale za moją pawężą, przez omyłkę chyba nazywaną szybą, podmuch na kasku jest moooocno zredukowany :)

chociaż na gpz-tę faktycznie integral pewnie będzie cichszy. cóż, to jest zazwyczaj indywidualny wybór bez jednoznacznej odpowiedzi "który lepszy" ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego wyszlo .. jeden wielki mentlik ...

 

jak ktoś chce szczękowca z blędą to tak naprawde nie ma wielkiego wyboru ..

 

airoh MATHISSE RS -- no cóz .. jak dla mnie najlepszy z wygladu .. tylko jak urzytkownicy mówią .. glośny

airoh SV55s - klasyczny do bólu ... cięzszy od w/w, mniej wygodny ... ale ujdzie

shoei multitec - za drogi .. :) .. nie wiem jak reszta ale ja mam jajową glowe jak go ubiore

Caberg Justissimo gt - hmmm .. nie leży mi na łbie ...

 

reszta nie wchodzi w rachube ..

 

co do integrali to są super .. tylko szkoda że nie są szczękowe

 

... ja potrzebuje kask na dojad do roboty.. jazde po miescie i wypady do 300 km ..... narazie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...