Skocz do zawartości

co sadzicie o Kawasaki zr7 / zr7s?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

wczoraj zmieniałem olej + filtr, niby wszystko ok. zasadniczo prosta czynność, ale dzisiaj przy oględzinach starego filtra oleju zauważyłem podkładkę fi 20 przyklejoną do uszczelnienia wewnętrznego filtra

nowy filtr założyłem bez tej podkładki bo najzwyczajniej nie rzuciła mi się ona w oczy

jaką funkcję pełni ta podkładka i w którym miejscu ją założyć (góra czy dół fitra)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupiłem Kawasaki ZR7, 2003 rok, teraz mam tylko nadzieję, że nic mi się nie sypnie. Macie jakieś sugestie, jak dbać o tą Kawę?? coś co zawsze robicie w trakcie sezonu, jakieś wymiany, smarowania, jak często, czym, wszystko to co sprawi, że będzie mi służyć, mam nadzieję, że mogę liczyć na wsparcie doświadczonych posiadaczy!

ps. napotkaliście na swojej drodze jakieś ciekawe informacje na temat tego motocykla? jak tak podajcie link. z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Kawasaki ZR7, 2003 rok, teraz mam tylko nadzieję, że nic mi się nie sypnie. Macie jakieś sugestie, jak dbać o tą Kawę?? coś co zawsze robicie w trakcie sezonu, jakieś wymiany, smarowania, jak często, czym, wszystko to co sprawi, że będzie mi służyć, mam nadzieję, że mogę liczyć na wsparcie doświadczonych posiadaczy!

ps. napotkaliście na swojej drodze jakieś ciekawe informacje na temat tego motocykla? jak tak podajcie link. z góry dzięki.

Pozdrawiam.

 

Drogi kolego kupiłeś najzwyklejszy w świecie popularny motocykl użytkowy a zadajesz pytania na jego temat jakby to był biały kruk o nietypowych rozwiązaniach konstrukcyjnych, zastosuj się do rady Dr.Artur i ciesz się poprostu jazdą.

 

Pozdrawiam

Januszm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam pytanko odnośnie sprawdzenia prawidłowego poziomu oleju w zr 7. Domyślam sie ze trzeba by to robić na centralnej stópce i na równym podłożu...ale co dalej, przy wlewie nie ma bagnetu wiec pozostaje jedynie przezroczysty okrągły "wizjer" przy silniku. jak mam określić max i min skoro niema tam zadnych oznaczeń.

 

Na równym i centralnej stópce brakuje mi ok 0.8cm do pełnego zasłonięcia szybki. wysokośc mierzona na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.jestem tu nowy i jestem poczatkujacym motocyklista. kupilem kawasaki zr 7 z 2000 roku i mam z nim pewnien problem. Otóż wszystko jest ładnie pięknie z odpalaniem chodzi w miare równo ale gdy jade nim i chce dodac wiecej gazu to zdarza sie ze na chwile sie zamuli tak jakby zaplon odlaczalo i strzeli z tlumika. nie wiem co moze byc przyczyna wiec moze ktos z was mi pomoze. czy pomoglaby synchronizacja gaznikow i regulacja zaworow?motor dlugo stal. jesli ktos moze mi pomoc to z gory dzieki. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisane przez Ciebie objawy to zbyt uboga mieszanka (na 90%) dokręć do końca śruby składu mieszanki i odkręć wstępnie o dwa obroty, jeżeli objawy nie ustąpią to czeka Cię wykręcenie i czyszczenie gaźników...

Edytowane przez Sigel

Co jest w motocyklu, że po wielu namiętnościach znowu on wysuwa się na prowadzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli motocykl długo stał to oddaj do fachowca na czyszczenie i regulację ( co obligatoryjnie należy się motocyklowi ) i będziesz zadowolony.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. a nie wiecie moze koledzy co jest powodem strzelania z tlumika? kupilem kawe zr 7 i podczas jazdy zdarza sie ze na chwile przymuli tak jakby zaplon sie rozlaczal i strzeli z tlumika.nie znam sie na motorach wiec pytam was. to cos powaznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ponownie. a wiec powracam do tematu strzelajacego tlumika:) pojezdzilem troche motorem i zauwazylem ze strzela z tlumika i zamula na chwile jak wjade w dziure lub inna nierownosc. Podjąłem odpowiednie dzialania i sprawdzilem akumulator i okazalo sie ze jedna klema jest bardzo luzna i po dokreceniu jej wszystko jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

sam osobiście jestem 2 miesiące po zakupie ZR7-s z 2002 roku. Przebieg 10 tys. sprowadzony z Włoch co oznacza, że niejedna wiertarka skończyła swój żywot na jego kręceniu.

Z początku spalał około 11-12 litrów przy zarzucaniu iskrami z wydechu co zostało wyleczone regulacją gaźników a spalanie spadło do 6-7 przy spokojnej jeździe.

Motocykl jak na pierwszy sprzęt nadaje się znakomicie i wcale nie eliminuje dłuższych wypraw ze względu na przyzwoitą owiewkę w wersji s.

 

Jedyny większy zarzut do jazdy w dłuższe trasy z pasażerem jaki mam to profil kanapy, która dla kierowcy jest wyśmienita, lecz znaczne nachylenie jej tylnej części owocuje chronicznym zjeżdżaniem pasażera na kierowce.

 

Dodatkowo obowiązkowym dodatkiem do tego motocykla są gmole ze względu na znacząco wystające poza obrys dekle czujnika położenia wałka i alternatora dostające za każdym razem gdy motocykl przybiera pozycją horyzontalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kawa jednak została u mnie,

co w połowie sezonu mogę stwierdzić?

mam 193 cm wzrostu, przez to dotykam kolanami pokrywy zaworowej, trzeba uważać, na początku było ciężko, teraz już się przyzwyczaiłem, że trzeba siedzieć ,,inaczej", w dodatku szyba jest ciut za niska jak dla mnie, zastanawiam się nad deflektorem

spalanie na trasie przy prędkości 100/120 kmh ok 5 l. na 100km, miasto około 7 mimo że jeżdżę dynamicznie

brakuje mi 6 biegu ;( ale to raczej kwestia przyzwyczajenia, jeśli ktoś wcześniej nie jeździł motocyklem z 6cioma biegami nie będzie miał problemu

powoli zaczyna mi już brakować w nim werwy, ale póki co rozsądek trzyma górę

 

co do gmoli/crash padów tak jak wyżej

jeśli ktoś ma namiar na listki przedłużające przedni błotnik to prosiłbym o linka, mam już dość zabłoconego silnika na którym wszystko się już zapiekło i wygląda okropnie po każdej przejażdżce po deszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...