Skocz do zawartości

problem z ... modułem?


Mirooo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę się z Wami sprzeczać ale w wolnej chwili odgrzebię w warsztacie zza sterty moje NS1 i zrobię kilka fotek. Ten silnik jest trochę podobny do MBX ale z daleka. Moduł zapłonowy można porównać do CBRa 600 a nie do tej maleńkiej kostki z MBXa.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się w zupełności; modul mbxa do ns1 ma sie jak miod do g*(kazdy wie czego:P), niemniej punkt zaplonu pozostal ten sam dzieki czemu z powodzeniem mozna zastosowac modul hondy MBX w NS1.

 

skutki; brak tzw. turbodziury. nie wiem jednak jak inne aspekty bo testowalem to w zimie z na wpol rozebranym motocyklem. po rozgrzaniu silnika obroty eleganckie, byl nieco mocniejszy u dolu i nieznacznie slabszy na gorze, ale dla mnie to nawet lepiej.

 

poza tym, jezeli juz porownywac to lepiej z modulem NSR125- nawet wtyczka ta sama, tylko jeden kabelek dodatkowy dochodzi.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co piszesz wynika ze jezeli nawet punkt zaplonu jest taki sam, to krzywa juz sie rozni ( ze wzrostem obrotow punkt zaplonu bedzie sie zmienial wykladniczo ).

Ciezko na odleglosc udzielac rad w ustawianiu motocykla, ale jezeli nie chce schodzic z obrotow to poszukaj lewego powietrza w np niedokladnie dokreconym gazniku, czy spekanym kroccu laczacym gaznik z glowica.

Juz wueska o tym napisal - warto sprawdzic.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykluczam lewe powietrze, ponieważ kiedy miałem moduł przeznaczony do NS1 to wszsytko było git. Odległość elektrod na świecy zmieniałem już kilkadziesiąt razy i nadal moto nie chce spadać z obrotów, a nawet idą one w góre.

 

HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to musi być gaźnik, ponieważ moduł ma za zadanie dac iskrę do zapalenia sie mieszanki, a obrotami steruje gaźnik i to w nim najprędzej szukać trzeba przyczyny, chyba ze jak ktoś wcześniej wspomniał lewe powietrze. Bo jeżeli nie spada z obrotów to jaka w tym wina modułu? tzn. że jeśli będzie dostawał iskre, a nie dostanie mieszanki to będzie chodził na powietrzu czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Dobrze że ci się udało Mirooo, fakt lewe powietrze to było pewne bo nawet jawka i simson reagują tak samo jak napisałeś:crossy:))

Tak chciałem dodać że do NS-1 idzie świeca NGK BR9ES i ta jest najlepsza nawet od tej którą deklaruje NGK cos tam ecs czy ecm, a odstęp między elektrodami ma być 0,7-0,8mm i nie wiem po co zmieniasz ustaw taki i ma być dobrze (tak mi pisze w serwisówce od Nsr 75F) wziąłem z tamtąd dane bo ten model jak sie nie myle leciał właśnie przed Ns-1, a silnik ten sam raczej , poza tym moja na takich ustawieniach śmiga piekielnie:)

Pozdr. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Tak jak mówiliście lewe powietrze powróciło :biggrin:

 

Ale dodam tylko, że moto chodzi dobrze na ssaniu. Jeżeli go wyłącze to obroty idą na full.

 

Co radzicie? Szukać oryginalnego modułu do NS1 czy wymienić łożyska i simmeringi na wale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł do lewego powietrza, ma tyle co nic.

Podobne objawy miałem jak miałem suchy filtr powietrza.

Nasącz go, potem poszukaj nieszczelności.

Przyczynę zawsze zaczynaj szukać w najprostszych miejscach (np. filtr pow, świeca, potem gaźnik, itd.) BO co z tego jeśli wymienisz łożyska lun simmeringi, jak się okaże że trzeba było tylko kawałka izolacji by zakleić szparkę w gumie prowadzącej pow. z filtra do gaźnika (przykład).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się ale przy próbie wyregulowania gaźnika pojawia się problem. Bo jak ustawie odpowiednią mieszankę to moto nie trzyma wolnych obrotów(bez ssania); na ssaniu obroty rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...