Skocz do zawartości

Podstawy jazdy Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

http://pl.youtube.com/watch?v=2QoXUALdL6k a tutaj instrktaż przejazdu przez błoto :lalag:

 

a potem jak sprzedaje moto to pisze : amatorsko używany w weekendy, nie katowany :bigrazz:

 

 

Tutaj jest to pokazane nieco bardziej hardcore-owo :P :lalag:

http://pl.youtube.com/watch?v=96xAnbFtQ5Q

 

:buttrock: :biggrin:

 

o ja fuckuje :buttrock:

ten też typowo amatorsko jeździ :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee z tym błotem to jeszcze nic takiego ... amatorka ... a co do przejazdu przez wode to ... yhy nigd sie za to nie zabiorę bo przy takiej predkości nie trudno stracić równowagę i .. GLEBA - auch bolało by .... :) :icon_mrgreen:

 

Pzdr :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siadać powinno się tylko na ostrzejszych zakretch

 

proponuję obejrzeć jakąś eliminacje MŚ ME itd. Tam chłopaki dużo nie stoją

 

na prostych jeżeli nawierzchnia pozwala (dziury) też powinniśmy siedzieć ( w celu odpoczynku, i dociążenia przodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to że włąsnie powinno się stać z powodu złej nawieszchni, no racja siadać też trzeba żeby odpocząć bo nogi nie są ze stali,wydaje mi się że o wiele łatwiej jest pokonywać nierównosci na stojąco.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to że włąsnie powinno się stać z powodu złej nawieszchni, no racja siadać też trzeba żeby odpocząć bo nogi nie są ze stali,wydaje mi się że o wiele łatwiej jest pokonywać nierównosci na stojąco.

Pzdr

 

 

dokładnie tak jest, gdy są dziury to nie usiedzisz. Ale tam gdzie się da, trzeba siadać. I na motorze nie można stać jak kołek trzeba z nim współpracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czachor udzielił wywiadu i porad dla ŚM i jest tam troszku o technice jazdy.

Poruszona jest tampozycja stojąca, jednak nie wydaje mi się żebym daleko zajechal w dołach szutrach itp

Udziela info o pozycji stojącej dla pustyniarzy gdzie nie trzeba nawet dociążać tyłu, z racji wagi motocykla i nawierzchni

 

ps. ale generalnie chcialbym sobie posmigac z takim zawodowcem, wielki szacunek dla tego czlowieka

Edytowane przez serwient
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamta przeprawa to moje strony :) ...Przy takim efektownym przejeździe po wodzie to jaką tzreba mieć miej wiecej predkośc? do jakej głebokości mozna pokonać stawik i ile mozna przejachac po takiej wodzie?:flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź sobie bardzo małe wzniesieni lub górke z najazdem i zjazdem. Wjeżdżaj na nią powoli i odchlaj się stojąc na podnóżkach lub siedząc. Złap balans ciałem, tak żebyś nie musiał dodawać gazu a zjeżdżać z górki na kole (jak najdalej od zjazdu stawiaj moto na 2 koła). Jak to opanujesz, to na szczycie wzniesienia poczujesz moment , w którym będziesz mógł obrócić moto. Potem to samo na płaskim. Niezawodna metoda nauczyłem tak wiele osób. Najważniejsze to wyczucie balansu moto. Rób wszystko na małych prędkościach, potem sprzęgło i gotowe. Trening ok. 2 dni.

Pozdrawiam.

konikkonik, dzięki za wskazówki :biggrin: Czy dobrze rozumiem, że jak już opanuję te sztukę (tak jakby manuala na motocyklu) to pozwoli mi ona obrócić motocykl przy małej prędkości, tak? A nie stanie sie tak, że jak bedę trzymał tego piona, obrócę moto o 180stopni w czasie powolnej jazdy to nie polecę potem na plecy? :) A właściwie jak je obrócić? Szarpnąć w lewo lub prawo po prostu? Dzięki za odp. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

krotkie pytanko , jak obrocic motocykl na nodze ? czasem mam ptrzebe zawrocic na waskiej polnej drodze bez pobocza , w tym celu zazwyczaj zsiadalem i zawracalem kloca recznie , ale moze da sie bez zsiadania ?:icon_rolleyes:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wyjadacz i tego nie wie :crossy: :crossy: skręcasz kiere,opierasz się na np lewej nodzestrzał ze sprzęgłą i juz :biggrin:]

 

PS: mi to jakoś samo przyszło w nawyk juz na wsk 6 lat temu :biggrin:

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn tyle to ja wiem , ale na rownym latwo to zrobic , na drodze polnej czesto w krztalcie odwroconego U jedno majtcienie w bok i leze :crossy:

 

p.s a przedni hebel wciskac ? ja zawsze wciskam , ale moze bez wyjdzie prosciej ?

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn tyle to ja wiem , ale na rownym latwo to zrobic , na drodze polnej czesto w krztalcie odwroconego U jedno majtcienie w bok i leze :crossy:

 

p.s a przedni hebel wciskac ? ja zawsze wciskam , ale moze bez wyjdzie prosciej ?

nie nie raczej nie ma potrzeba wciskania hebla, ja sie obracałem w miejscu tenere 600 pierwszy raz i mi wychodziło bez problemu :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj Nitek

robisz tak

opierasz sie na tej nodze, w ktora chcesz kitę zawrócić (pewnie bedzie to lewa)

potem przechylasz moto mocno w tą stronę - ja przechylam czasami nawet pod kątem 45*

potem gwałtownie puszczasz sprzęgło (broń Boże z niego nie strzelaj bo wyk..wisz glebę) i odwijasz gaz, jednoczensie mocno trzymając kierownicę. moto będzie Ci spod dupy uciekało, ale Ty je musisz trzymać i sciągać do siebie niczym byka za rogi. VIOLA !

powinno pójść łatwo niczym z płatka

 

btw.

ale z Ciebie lama ze tego jeszcze nie umiesz :icon_rolleyes:

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...