Skocz do zawartości

Podstawy jazdy Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Ello!

Mam takie pytanko: jak stawiacie swoje sprzęty na tylne koło? Taka przykładowa sytuacja - jedziesz jedziesz i nagle strumyczek. Trzeba koło podnieść i jak? Mam ktm lc4 400 w wersji exc oraz przełożenia terenowe w nim... Z 1,2 i 3 powinien z gazu iść. A u mnie bieda, koło traci przyczepność(a mam prawie nową kostke). Dodam że motocykl dopiero ogarniam i mam jakiś lęk chyba przed jazdą na kole bo kiedyś tak się wywróciłem i chyba odruchowo przechylam się do przodu...

Proszę o wskazówki, porady. Jakiś filmik instruktażowy mile widziany!!

Pzdr, Maciek

W czasie jak dodajesz gazu wychyl się do tyłu (wystarczy wysunąć dupę). Nie wiem jak 400EXC ale w SXie żeby podnieść koło często wystarczyło tylko przechylić się do tyłu w czasie gdy silnik wchodzi na wysokie obroty. Jakby i to nie działało to odpuść gaz przed przeszkodą i w momencie gdy chcesz podnieść koło gwałtownie dodaj. Aha i wszystko obowiązkowo na stojąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, ilu z was nie uzywa tylniego hamulca podczas jazdy ?

Chodzi mi o to ze po prostu odlaczacie go na amen ?

 

ps. strasznie ciezko jest sie mi przywyczaic w nowych buciorach ale uratowaly mi nogi w wypadku przed 2 tygodniami.

tylni hamulec zestrojony z podnozkiem - wczoraj jechalem do miasta do znajmego na ogledziny moto i w pewnym momencie tj jakies 1,5 km od jego domu moto zaczelo mi pieknie zwalniac po odjeciu gazu a po odkreceniu manetki strasznie ciezko bylo mu sie zebrac do galopu.

Co sie okazalo, oczywiscie nieswiadomie trzymalem butem pedal hamulca.

W pozycji siedzacej jest to po prostu niemozliwe zebys nie pochylil stopy w dol w nowym strasznie sztywnym kaloszu,

Co innego w pozycji stojacej, ale nie bede pajacowac przy ludziach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie dzwignie hebla pochylilem do dolu na frezach, zachamuje na siedzaco , ale na stojaco juz niee.

 

p.s nowe buty jeszcze sie wyrobia.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, ilu z was nie uzywa tylniego hamulca podczas jazdy ?

Chodzi mi o to ze po prostu odlaczacie go na amen ?

 

ps. strasznie ciezko jest sie mi przywyczaic w nowych buciorach ale uratowaly mi nogi w wypadku przed 2 tygodniami.

tylni hamulec zestrojony z podnozkiem - wczoraj jechalem do miasta do znajmego na ogledziny moto i w pewnym momencie tj jakies 1,5 km od jego domu moto zaczelo mi pieknie zwalniac po odjeciu gazu a po odkreceniu manetki strasznie ciezko bylo mu sie zebrac do galopu.

Co sie okazalo, oczywiscie nieswiadomie trzymalem butem pedal hamulca.

W pozycji siedzacej jest to po prostu niemozliwe zebys nie pochylil stopy w dol w nowym strasznie sztywnym kaloszu,

Co innego w pozycji stojacej, ale nie bede pajacowac przy ludziach

Nie wiem o jakim ty moto piszesz ze nie pozwala Ci jego hebel na normalną jazdę. Ale ja to po prostu odsuwam deczko w prawo nogę od dźwigni i palce normalnie w dole a środek buta na nóżce. a przy hamowaniu robie tak jak napisała ucek. Czyli czubek do góry i lewo do pokrywy i wtedy dopiero hebluję po deklu. Czycie jest wtedy wystarczające. :crossy: :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka, dzis sie bawiłem w skoki na ok. metr wysokosci i kiedy jestem w powietrzu to nogi ze stopek mi uciekają, a kierunek i przechył motoru jest taki jaki jest, niemam w tym nic ingerencji

 

co zrobic zeby nogi zostawały na stopkach a przechył motoru niebył zbyt duzy, aby nieupadl makabrycznie na przednie koło ?

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchyl się lekko do tyłu i jak bedziesz na najezdzie to dodaj lekko gazu wtedy moto ustawi sie bardziej w powietrzu ku tyłowi tylko nie za dużo żeby backflipa nie zrobić :icon_mrgreen: A co do podnóżek mocno obejmij moto kolanami i po problemie :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki :cool:

 

ale ogladalem tez filmiki gdzie kolesie skakali na stojąco ...

czy to lepsze rozwiazanie niz na siedząco ?

Edytowane przez grebur

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki ;)

 

ale ogladalem tez filmiki gdzie kolesie skakali na stojąco ...

czy to lepsze rozwiazanie niz na siedząco ?

To jedyne rozwiązanie jeśli uczysz się skakać! Właśnie dlatego że siedzisz nogi spadają Ci z podnóżków - na najeździe zamiast zamortyzować wybicie kolanami amortyzujesz je dupą a dupa ma trochę mniejsze możliwość amortyzacji niż kolana :icon_mrgreen: przez co na początku wybijasz się z takim samym impetem jak motocykl. Ciężko to napisać ale chodzi o to że podczas wybicia na stojąco można dać motocyklowi wlecieć pod siebie tak żeby nawet usiąść w locie i odwrotnie przy lądowaniu - motocykl na dół a ty się w tym momencie prostujesz, tak żeby podczas lądowania trochę zamortyzować kolanami uderzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wybijasz kolanami przy wyskoku,podczas lotu siadasz i przy lądowaniu amortyzujesz tez kolanami jesli dobrze rozumiem ;)

Nie, jakbyś się wybił kolanami na najeźdźie to przeleciałbyś hopę nawet bez pomocy motocykla :icon_mrgreen:

Chodzi o to żeby właśnei to wybicie stłumić kolanami, tak żeby tylko motocykl wyleciał w górę (podleciał pod dupę) Nie jest to w 100% tak jak napisałem bo zawsze się trochę w górę wybijesz nawet jakby nie wiadomo jak stłumić ale mniej więcej na takiej zasadzie skaczę i nigdy nie mialem problemów z nogami spadającymi z podnóżków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...