Skocz do zawartości

Jaki dobrać tłok?


Wojtas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie jaki luz powinien być w CR 250 na nikasylu pomiędzy tłokiem a cylindrem? Zakładałem zazwyczaj Proxa, pozostałe firmy są lepsze? (wossner, wieseco, vertex?) Słyszałem ze powinien być to luz 0,15mm, nie wiem czy nie za mały...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 0.05mm , ja do ktma dawałem 0.04mm

 

przy 0.15 to tłoczek raczej do wymiany się nadaje

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trwalszy, ale glosniejszy w pracy i potrzebuje wiekszego luzu, nie sadze ze jedna setka roznicy zalatwia tutaj sprawe.

WISECO podaje niezbedny luz w ulotce ktora dostajesz razem z tlokiem, nie wiem jak Wossner.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trwalszy, ale glosniejszy w pracy i potrzebuje wiekszego luzu, nie sadze ze jedna setka roznicy zalatwia tutaj sprawe.

WISECO podaje niezbedny luz w ulotce ktora dostajesz razem z tlokiem, nie wiem jak Wossner.

 

Adam M.

Wiseco podaje luz 0.051mm w przypadku tłoków do crossówek. Ja z powodzeniem wstawiałem do owalnego cylindra gdzie było od 0.05mm do 0.07mm luzu, motocykl sprzedałem w maju i chodzi bez remontu do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak chodzi, to jest wlasciwe pytanie.

Moja BSA tez chodzila caly sezon na odwrotnie zalozonym pierscieniu olejowym, ( starosc i wzrok juz nie ten :)) az w koncu tlok zlapal na jednym cylindrze.

Wymienilem tloki z pierscieniami, przehonowalem i rura od samego poczatku - silnik po 120 km zbiera sie 2 x lepiej niz poprzednio i widze ze na szybkosci max doleci mu ze 20 km/h.

Tak ze chodzi i chodzi to moga byc 2 zupelnie rozne rzeczy :D

A pisze ze trzeba o luzie miec infrmacje od producenta tlokow, bo u mnie w Suzuki WISECO daje luz od 9 do 11 setek, przy fabrycznym luzie 6 setek. A srednica cylindrow nie taka rozna, bo jak podzielisz 1200 przez 4 to masz 300 ccm.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak chodzi, to jest wlasciwe pytanie.

Moja BSA tez chodzila caly sezon na odwrotnie zalozonym pierscieniu olejowym, ( starosc i wzrok juz nie ten :wink:) az w koncu tlok zlapal na jednym cylindrze.

Wymienilem tloki z pierscieniami, przehonowalem i rura od samego poczatku - silnik po 120 km zbiera sie 2 x lepiej niz poprzednio i widze ze na szybkosci max doleci mu ze 20 km/h.

Tak ze chodzi i chodzi to moga byc 2 zupelnie rozne rzeczy :wink:

A pisze ze trzeba o luzie miec infrmacje od producenta tlokow, bo u mnie w Suzuki WISECO daje luz od 9 do 11 setek, przy fabrycznym luzie 6 setek. A srednica cylindrow nie taka rozna, bo jak podzielisz 1200 przez 4 to masz 300 ccm.

 

Adam M.

Dałem się przejechać zawodnikowi - na silnik nie narzekał więc chyba chodzi ok :D

Edytowane przez Modest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre opinie w cr 250 maja rowniez tloki Namura.

Czyje te opinie? Bo ja znowu słyszałem ( też od jednego z czołowych polskich zawodników :D ) że to najgorsze gówno jakie można wsadzić, że trzeba było fabryke pilnikiem poprawiać...

Edytowane przez Modest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czyje te opinie? Bo ja znowu słyszałem ( też od jednego z czołowych polskich zawodników :D ) że to najgorsze gówno jakie można wsadzić, że trzeba było fabryke pilnikiem poprawiać...

 

A ja czytałem na googlach że na tych tłokach jeżdzą zawodnicy w Stanach

więc chyba ten Twój "czołowy zawodnik" to jakiś pic albo sponsorowany przez Wossner'a czy Vertex'a...

więc nie pisz Kolego bzdur bo montuje te tłoki od 5 lat i nie ma z nimi żadnych problemów

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...