Skocz do zawartości

Nowe JAJKO, Suzuki GSX 650F '08


Rekomendowane odpowiedzi

"Zwykła" kierownica jest wyższa i pozwala pokonywać dłuższe dystanse bez nadmiernego wysiłku nadgarstków. A wydaje mi się ze GSX-F ma być z załozenia szosowym turystykiem.

 

a bandit 650 s to czym ma być? wiem, uniwersalnym nakedem z owiewką... czy to nie jest zbyt bliskie pokrewieństwo, by wobec użytkowników udawać "nowy model"? tym bardziej, że od strony silnika i podwozia żadne zmiany nie następują (jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi). przecież ten motocykl to ten sam mały bandit, tylko z większą owiewką, a niższą szybą...

bardzo podobny manewr suzuki robi z dużym banditem: dostaje dodatkową dolną owiewkę, komplet fabrycznych kufrów i gps-a i voila! mamy nowego bandita 1250 GT

 

jakoś nie bardzo to rozumiem, chociaż pewnie z marketingowego punktu widzenia (mamy więcej modeli w ofercie, ha!) jest to suzuki do czegoś potrzebne :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest to to samo pociągnięcie, co z Suzuki GS 500 F. Mamy sprawdzoną bazę i zakładamy trochę opakowania = mamy nowy model jak powiedział Jeszua. Z tym, że nie jest to taki zły pomysł. Jest wiele osób, którym podoba się stylistyka sportowych maszyn, bądź też ulegają presji otoczenia - kup sporta, inne moto są dla mięczaków itd. Wtedy to GSX-F wygląda mniej więcej jak sportowy motocykl, nie będąc przy tym zabójczo drogi i mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już trudno będzie z daleka odróżnic czy to GS, GSXF czy GSXR. Stare jajko może i nie wyglądało zbyt nowocześnie, ale za to nie można było go pomylic z niczym innym. A teraz wszystko będzie wyglądało jak wyścigowe gixery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

GSX-F wygląda mniej więcej jak sportowy motocykl, nie będąc przy tym zabójczo drogi i mocny.

 

A do tego znacznie wygodniejszy na dłuższe trasy - jednak taka kierownica to duuuży plus dla kogoś kto planuje długie wypady. Nie mówiąc, że jest pełno "akcesoryjnych" - wyższych, niższych, szerszych itp za 1/2 ceny jednej połówki kierownicy mocowanej do lagi, czyli sportowej :crossy:

 

Zaletą w stosunku do Bandita - pełna owiewka czyli fajny wygląd (jak ktoś chce mieć "sport look") i ochrona przed wiatrem.

 

Wada - przy glebie, więcej kosztów :wink:

 

A apropo zmieniania paru szczegółów aby mieć inny motocykl : przyglądaliście się BMW? Ma cztery motocykle bazowe i tylko manewrując owiewkami i obudowami zrobili z nich ponad 20 różnych modeli :biggrin:

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A apropo zmieniania paru szczegółów aby mieć inny motocykl : przyglądaliście się BMW? Ma cztery motocykle bazowe i tylko manewrując owiewkami i obudowami zrobili z nich ponad 20 różnych modeli :bigrazz:

 

a, i tu się mylisz :buttrock:

nie wiem, czy dokładnie we wszystkich, ale w znakomitej większości zmiany pomiędzy modelami nie obejmują jedynie owiewek - wręcz przeciwnie, większość elementów poza bazą jaką jest silnik i zasadnicza rama (jeśli jest). czyli zmianom podlega np. skrzynia biegów, układy zasilania, wydechowe, stelaże pomocnicze (choćby siodła), itd. bazą jest silnik, które faktycznie bmw produkuje kilka modeli... ALE od kilku lat ciągle wprowadza nowe (choćby ostatnio dwucylindrówkę 800 i singla 450 (?) do enduro) i to zazwyczaj z dość ciekawymi, nietypowymi rozwiązaniami

nie jest to podobna praktyka, polegająca wyłącznie na dołożeniu plastików - choć nie przeczę, może tak wyglądać :D

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieli cos zrobic skoro zamierzaja wycofac ze sprzedazy gs 500F(swoja droga nie wiem czy juz nie zostal wycofany od tego roku ze sprzedazy i produkcji)..tak wiec wzieli bandita..odziali w owiewki..

Sęk w tym że z jajka to im raczej wydmuszka wyszła :crossy:

 

No ale marketing i ilosc sprzedanych(a zapewne bedzie duuzo) dadza nam wyniki tego posuniecia :smile:

 

Ja i tak obstaje przy kupnie Jajka z okoloc 2000...moze i brzydkie kaczatko...kwestia gustu..mi sie podoba bo jest duze i wygodne :icon_mrgreen:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...