Skocz do zawartości

ku przestrodze: jakie miny widziałes na sprzedaż


awful
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po 4 latach wracam na forum, trochę się tu zmieniło i jestem jeszcze obeznany w działach więc jak nie tu proszę o przeniesienie.

 

Chciałem was ostrzec przed straconą kasą i czasem.

Wczoraj obejrzałem to coś:

http://moto.allegro.pl/item1030122652_moto...02r_okazja.html

 

najpierw długi wywiad telefoniczny - wszystko ma działać, śmigać, można plastiki ściągać, wracać śmiało na kołach, przez telefon sprzedający sprawiał profi wrażenie.

 

To co zastałem na miejscu spowodowało moje mega wkurzenie. Usterek było tyle, że nie sposób spamiętać, w każdej minucie odkrywaliśmy coś nowego. Ale po kolei:

 

- WSZYSTKIE plastiki popękane, malowane na chama po śrubach, rama i czasza w czerwonym pyle

- schowek urwany, otwiera się pociągnięciem do tyłu

- bak trzyma się tylko przy siodle

- stacyjka na jednej śrubie

- urwany stelaż prawego lusterka, ociera o nie zbiorniczek hamulca

- brak świateł mijania, stopu, przycisk klaksony wciśnięty i nie działa

- niby 15tkm, a łańcuch lużny jak cholera i przy końcu naciągu

- wybierak biegów złamany w pół i spawany 'na śrubę'

- oczywiście paragonów na części brak

- jeszcze się chwalił, że to jego 5 MITO, te kupił trupa w zimie, zrobił i pcha dalej, oczywiście nawet nie przerejestrowana (blachy WWL)

w zasadzie miałem odpuścić bo ręce mi już opadły, ale szukałem dalej:

 

- silnik zarzygany olejem

- na bagnecie od skrzyni MLEKO!!!

- dziurawy wydech przy kolanku (do tego stopnia, że na wolnych po odpaleniu dym leci spod owiewek prosto w twarz)

- chodzi tylko na ssaniu, po wyłączeniu przerywa i gaśnie

 

Przejażdżka:

- prędkościomierz nie działa

- obrotomierz skacze +- 200-300rpm

- mimo 20 minutowej pracy, temperatura ledwie powyżej 40' i nie chce wyżej

- znalezienie luzu - gorzej niż 6 w lotto...

- na 1 i 2 biegu wkręciła się do 10k, ale bez żadnego kopnięcia, po prostu obroty w górę powoli

- a na 3 biegu 8k i koniec, na 5 i zwalnia

- wyskoczyłem z manometrem (mam swój warsztat, sprzęt profi)- SZOK - kompresja na zakręconej manetce 5, na odkręconej 5,5, PADAKA...

 

Jedyne plusy:

+ hamulce żyleta, tarcze bez progów

+ lagi bez wyciegów

+ koła obracają się swobodnie, łożyska nie latają (obracałem na stopce)

 

 

Na pewno o czymś zapomniałem, bo tyle tego, że moje zdenerwowanie osiągnęło zenit. Nawet nie pertraktowałem ceny, stracone 4h i paliwo.

STANOWCZO ODRADZAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa i jeszcze - brak chwytów powietrza, zalepione na chama izolacją

-kontrolka oleju mruga to 4-5krpm, potem dopiero gaśnie, mimo pełnego dozownika

 

szkudlar, nie szukałem, sprawdzam zawsze skrupulatnie, to wszystko trwało max 20-25 min

Edytowane przez pawela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Cagiva to na fotkach już widać że jakaś trefna jest. Na foto widać że krzywe nadwozie, szczególnie na fotce "od tyłu". Poza tym łańcuch wisi jak krowie cycyki - to świadczy że właściciel albo laik albo burak. :icon_mrgreen: I tylna tarcza hamulcowa czerstwo wygląda. Tyle można wywnioskować z fotek zanim się pojedzie oglądać. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-letnia r1 za 14k i to niby nie mina? XD "Pojazd uszkodzony" - szkoda, że wrzucił fotki najprawdopodobniej przed tym "uszkodzeniem" i że nie napisał na czym to "uszkodzenie" polega.

 

[edytka]

 

O la boga! Horb jemu się chyba foty pomyliły jak temu od cbf'a. XD

Edytowane przez VituPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/suzuki-dl-650-v-strom-okazja-M1821944.html

 

Bardzo mi się spodobała ta część: Stan techniczny i wizualny idealny.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sestorme

4-letnia r1 za 14k i to niby nie mina? XD "Pojazd uszkodzony" - szkoda, że wrzucił fotki najprawdopodobniej przed tym "uszkodzeniem" i że nie napisał na czym to "uszkodzenie" polega.

 

[edytka]

 

O la boga! Horb jemu się chyba foty pomyliły jak temu od cbf'a. XD

 

Nie do konca, moja 3 letnia er-6n'ka ma 7k, zalezy kto ile uzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat(MOC @ 10.05.2010 - 23:41)

 

Jedna srubka i ty to nazywasz mina

 

 

Nie, miałem na myśli co wyszło z rozmowy, chyba napisałem? A po rozmowie wyszło co wyszło. Ty też jeźdźisz do niemiec, rozbierasz moto i przywozisz samochodem osobowym?

 

 

A co w tym dziwnego ?? Dla mnie żaden problem. Chyba że dla kogos kto jest jakis lewy i odkrecenie srubki to dla niego wielkie wyzwanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wożenie moto w częściach osobówką to nie lada wyzwanie. Nie każdy ma odwagę być takim burakiem. :banghead:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...