Skocz do zawartości

Olej do filtra powietrza...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Peugeota Xp6 z silnikiem minarelli Am6. Chce kupić Olej do filtra powietrza.

Doradźcie mi coś...Czy jest sens to kupować do 50tki? Śmigam też troche w terenie, a nie chce żeby silnik po dupie dostawał...

 

To co znalazłem:

http://moto.allegro.pl/item242395782_valvo..._powietrza.html - 47zł

Spray: http://moto.allegro.pl/item242178932_motul...prawdzony_.html - 39zł

 

Jest coś tańszego?? Mam ograniczony budżet a 50zł to dla mnie nie mały wydatek...Jednak wiem że za jakość się płaci...

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz w spreyu bo nie jest ekonomiczny. Valvoline bedzie bardzo dobry

Na ile starcza litr tego oleju i co ile "trzeba" tą gąbkę czyścić i namaczać??

Edytowane przez WLD_Wlodi

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile ? Roznie,zalezy jak uzywac bedziesz.

Co ile ? Ja co jazde u siebie czyscilem,ale poza teren nie zagladalem.

U Ciebie to po prostu jak bedziesz widzial,ze juz brudny jest to wyczysc albo jak latasz po ulicach to po prostu co jakies konkretniejsze latanie w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam silkolene, ok 40zł puszka 1L

starczył mi na rok (3 motocykle) , ale ja nie myję filtra co jazdę tylko jak się zabrudzi, bo to trochę bez sensu myć filtr codziennie przy takiej pogodzie jak teraz

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja używam obecnie Motula, używałem długi czas Shella.

Myję filter jak widzę, że jest brudny - średnio co 2 jazdy. Oczywiście nasączanie jak wyschnie.

Litrowa puszka wystarcza mi spokojnie na rok. Używam go też w serwisie i naprawdę długo ta puszka nie chce się skończyć...

Polecam nasączać filter nalewając odrobinę oleju do worka foliowego i wyciskając w rękach rozprowadzić go po całej powierzchni. Oleje te są barwione, dzięki czemu widzimy, czy cała powierzchnia jest już pokrywa czy nie. Uwaga, olej jest bardzo kleisty, trudno schodzi z rąk :crossy:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam u siebie oleju twin aira, i jestem zadowolony myję filtr co 2 jazdy albo jedną w trudnych warunkach, ale mam pytanko w czym myjecie swoje filtry, ja teraz w rozpuszczalniku bo wszystko ładnie schodzi i wydaję mi sie że nie niszczę mocno filtra, a potem ciepła woda i ludwik, i jest git, jak raz umyłem benzyną to trochę szwy się porozklejały więc dałem sobie spokój, a jak jest u Was czy macie jakieś specjalne środki czy takie patanty jak ja? No i nie uwierzę że ktoś umyje samą wodą z płynem i filtr jest czysty- czasem próbowałem tylko tak myć i nie mam możliwości żeby był czysty w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko detergenty nieszkodliwe na ludzkiej skóry np. ludwik

do tego ciepła woda .

ma to tylko zmywać brud, nie olej . Wszelkie rozpuszczalniki drastycznie niszczą gąbką , normalnie użytkując filtr raczej tego nie zauważysz, dopiero przy porównaniu z filtrem mytym w ludwiku.

 

 

Dominik, olej od filtra znakomicie zmywają niemieckie pasty bhp ze środkiem ściernym

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam spray do fitrów shell'a a wcześniej miałem putoline w puszce - powiem tak oba są dobre co do ekonomiczności to niewiem narazie bo jeszcze nie zuzylem calego sprayu natomiast spray ma napewno jeden duuuuży plus - używając go koniec z brudnymi rękami/rękawiczkami itp. polecam spray shella dla nielubiących sie paćkać :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast uzywam motula i jestem baaardzo zadowolony ( ani grama wody nie przepuscil po zanurkowaniu ;D ) a jest jeszcze jeden patent na nasaczni filtro ( znam go od enduromastera) otoz przelewamy plyn do butelki z rozpylaczem ( np po plynie do mycia szyb) i rozpruskujemy rownomiernie po caly filtrze czekamy az sie wchlonie i gotowe ( sprawdzone na kilku motocyklach i zawsze dzialalo bez przepuszczania) polecam ten sposob

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem spray shella, i dostal mi sie piach do slinika, teraz uzywa putoline(pisownia) i zadnego brudu nie przepuszccza. Spray shella jest dobra ale cover dustow, cienkich nakladek na filtr ktore dodaja jeszcze ododatkowej ochrony.

 

A skąd wiesz że nie dostał się ten piach np wraz z zabrudzoną benzyną przez bak albo nie strzepał sie piach z korka podczas wlewania? chyba nie jesteś pewien na 100% co? Od 3 miesięcy jeżdze non stop po naszym piaskowym torze i żaden piach mi sie nie dostał mimo wielu gleb i wywrotek na owym piachu. Nie twierdze że Spray shella to jakieś niewiadomo co czy coś - poprostu kupilem go zeby przetestować i jestem zadowolony bo sprawuje się dobrze i nie brudzi rąk - a pryskać nim trzeba dokładnie i to z obu stron filtra wtedy niema szans żeby piach się dostał no chybaże filtr jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...