Skocz do zawartości

HONDA CR 125 CICHE DZWONIENIE W SILNIKU


MOTOOOCROSS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam . kupilem honde cr 125 pali jak zyleta i tak samo sie zbiera ale, po odpaleniu slychac w okolicy cylindra dzwonienie (cos jak by cos bylo niedokrecone) co to oze byc czy to mozliwe ze to sam pierscien??? a i jeszcze jedno pytanie w jakich proporcjach miesza sie olej (motorex cross power 2t synthetic)z benzyną w full crosie 125 ccm i 250ccm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpal motocykl tak żeby coś dzwoniło , i dotykaj wszystkiego pokolei pewnie to jakas blaszka albo plastik lub cos innego. U mnie to była tabliczka znamionowa :-) A jeśli jest to Chłodzony powietrzem to pewno żeberka cylindra. Jak chodzi jak zyleta to nie pierscienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie luz na korbowodzie raczej stuka niż dzwoni :) Mozliwe zę dyfuzor o cylinder - sprobuj go nogą docisnąć jak bedize odpalony i zobacz czy dzwoni. Dróga możliwość to kopka :)

 

A jak nie to tłoczek już sie prosi o wymiane :) bo on lubi dzwonić a raczej jego pierścienie.

 

Ja olej leje w prporcji 1:40 czyli na 4l paliwa leje 100ml oleju :)

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem przyczyne dzwonienia ,a mianowice sciągnelem cylinder i zauwazylem malutki luz pomiedzy swozniem tloka a tlokiem ,i chce kupic nowy tlok (nicasil) i nie wiem jaki potrzebyje nadwymiar i niechce mi sie jezdzic z cyl po sklepach bo zabardzo nie mam czasu ,najchetniej kupil bym przez internet tlok ale nie wiem jak zmiezyc zeby kupic taki jak ma byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe u mnie jak czytales taki luz objawial sie inaczej :wink: Co do rozmiaru, to na tloku do zeliwa ja mialem napisane 0,5 albo 0,25, co oznaczalo dany nadwymiar tloka. Jednak na tlokach do nikasilu to nie wiem czy takie cos jest :/ POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cylindrze powleczonym Nicasilem jego warstwa jest b.cienka, wiec zadnych nadwymiarow raczej nie bedzie.

Jezeli sworzen jest luzny w otworach tloka, a tlok ma dobre luzy w stosunku do cylindra to trzeba wymienic na tlok o takim samym rozmiarze jak ten ktory masz.

Warto rowniez pomierzyc dokladnie sworzen, zeby wyeliminowac jego zuzycie ( mikrometrem ).

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem przyczyne dzwonienia ,a mianowice sciągnelem cylinder i zauwazylem malutki luz pomiedzy swozniem tloka a tlokiem ,i chce kupic nowy tlok (nicasil) i nie wiem jaki potrzebyje nadwymiar i niechce mi sie jezdzic z cyl po sklepach bo zabardzo nie mam czasu ,najchetniej kupil bym przez internet tlok ale nie wiem jak zmiezyc zeby kupic taki jak ma byc??

Jak to nie masz czasu? Nie możesz poświęcić pół godziny dla swojego motocykla aby być pewnym jaki tłok dobrać? Musisz zawieźć do szlifierni najlepiej ten cylinder żeby pomierzyli go z dokładnością 0.01mm w kilku miejscach. Tłok dobierasz taki jak wymiar cylindra - (minus) 0.05mm lub 0.06mm. Zresztą było o tym mnóstwo, nie chce mi się tłumaczyć jak to jest z tymi tłokami do nikasilu bo jest to na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do nikasilu są nadwymiary, inaczej selekcje (a,b,c, d ) każda kolejna selekcja to tłok większy o 0.0X mm

 

cylinder daj do zmierzenia np. do jakiegoś zakładu gdzie robią szlify , luz tłoka to ok 0.04 mm

 

 

ale jeśli obecny tłoczek nieźle ciągnął i był mało jeżdżony to można wsadzić taki sam rozmiar

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...