Skocz do zawartości

czyszcenie zacisków hamulcowych krok po kroku


Ario
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam

Mam pytanie w związku z czyszczeniem zacisku. Jeśli przesmaruję tłoczek tym specjalnym smarem, to podczas jego pracy napewno trochę smaru zmiesza się z płynem hamulcowym. Czy taka mieszanina nie zaburzy parametrów płynu?

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie w związku z czyszczeniem zacisku. Jeśli przesmaruję tłoczek tym specjalnym smarem, to podczas jego pracy napewno trochę smaru zmiesza się z płynem hamulcowym. Czy taka mieszanina nie zaburzy parametrów płynu?

Pozdrawiam

 

Dla pewności możesz pozbyć się tego" brudnego " płynu hamulcowego poprzez odpowietrzanie układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej,

 

odnowie temat bo mam problem z przednimi hamulcami.

 

Po czyszczeniu zaciskow, tloczkow, uszczelek (moim zdaniem calkiem dokladnym czyszczeniu) caly czas mam mocne tarcie hamulcy. Na tyle mocne ze kolo nie wykonuje nawet 1/4 obrotu :(

 

Zle/niezbyt dokladnie czyscilem -> powtorzyc czyszczenie czy moze problem moze lezec gdzies indziej?

 

Z gory dzieki za pomoc.

Pozdro

Konik

Edytowane przez Konik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas czyszczenia zacisku najwazniejsze jest dokladne wyczyszczenie rowka w ktorym osadzona jest uszczelka gdyz tam osadzaja sie zanieczyszczenia i wspomniany wyzej osad, jakby kamien. Trzeba to dokladnie wyskrobac cieniutkim wkretakiem oraz specjalnie zagietym drucikiem (oczywiscie na tyle ostroznie zeby nie uszkodzic samego zacisku). Jak bedzie ten osad to uszczelka nie wejdzie dokladnie w rowek i tloczek bedzie mial ciezko sie poruszac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

 

Swoja droga to dziwna sprawa jest. Nastepnego dnia popoludniu, po odpowietrzeniu klocki tra o wiele lzej! na tyle ze zdecydowalem sie chwilowo sprawe zostawic do weekendu kiedy bede mial wiecej czasu.

 

Dzieki za pomoc.

Pozdro

Konik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

odnowie temat bo mam problem z przednimi hamulcami.

 

Po czyszczeniu zaciskow, tloczkow, uszczelek (moim zdaniem calkiem dokladnym czyszczeniu) caly czas mam mocne tarcie hamulcy. Na tyle mocne ze kolo nie wykonuje nawet 1/4 obrotu :(

 

Zle/niezbyt dokladnie czyscilem -> powtorzyc czyszczenie czy moze problem moze lezec gdzies indziej?

 

Z gory dzieki za pomoc.

Pozdro

Konik

przyczyn moze byc 2!źle złożyłeś zacisk,uszczelka w srodku mogla sie podwinac a i sam otwór gdzie chodzi tłok powinien byc "wypolerowany"a druga wersja,to nie odbila tloczek przy klamce i jest ciagle lekko w pracy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...