Skocz do zawartości

Sylikon?Tak czy nie


goodidea
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobrze wiedziec, niestety na rynku kanadyjskim fmy Wurth nie widzialem.

 

Adam M.

 

A własnie w Car Queście (Sitka, AK) kupiłem Permatex non-hardening - to właśnie jest odpowienik. U angoli ( i w niemcowie) znany jest Hylomar.

 

Na pewno znajdziesz :icon_mrgreen:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat w polsce rynek sylikonów jest chyba szerszy niz w całej europie:D Polacy kochaja sylikony;)

 

Zrezta pianki montazowe i inne tego typu wynalazki sa u nas naprawde dobrze i szeroko dostepne w firmach mozna przebierac bez końca;]

 

 

A teraz z tańszej alternatywy sylikonów soudal-> sprawdzony czerwony sylikon koszt 6zł;] bardzo fajny! Złozyłem na nim silnik samochodowy zrobił 50tys i nic nie cieknie;]

 

 

teraz coś o technice... jak juz trzeba mocniej posmarowac no to trudno tylko potem pamietac ze jak sylikonik bedzie taki galaretowaty lekko to do środka wlewamy coś ala nitro i przepłukujemy;)

na zewnatrz obcinamy zyletka albo wycieramy szmata, ładnie wtedy wszystko wyglada;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej mówiłem o sylikonie w kolorze czarnym ze względów estetycznych. Bardzo brzydko wygląda jak widać czerwony

To prawda, nic tak nie szpeci silnika jak wystające tu i ówdzie gluty czerwonego silikonu.

A wracając do tematu, to osobiście jestem za uszczelką. Można tanio z odrobiną "zachodu" zrobić swoje własne, jak? - ja zrobiłem to następująco:

- po zdjęciu pokrywy uszczelka uległa zniszczeniu, więc zeskanowałem pokrywę (stronę gdzie przychodza uszczelki) następnie w corelu objechałem krzywmymi linię uszczelki a w ploterze na specjalnym papierze do uszczelek wyciąłem gotowca. Oczywiście można to zrobić inaczej jak się nie dysponuje ploterem i nie zna corela, czyli druknąć 1do1 skan, ręcznie odrysować szablon na papierze do uszczelek.... i wyciąć.

Fakt, że to czasochłonne i trzeba lubieć takie grzebanie... ale efekt i koszty są niewspółmiernie niskie (kawałek papieru do uszczelek można wycyganić w warsztacie samochodowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej karter nasaczyć lekko nawet w płynie do naczyń i odbić bezpośrednio na gambicie czy innym ustrojstwie;] Pozatym niektóre sprzety sa skłądane bez uszczelek i tak ma zostać;]

W sumie pewnie można. Człowiek czasem jest ograniczony tym co umie :-). Twoja rada jest tak samo skuteczna jak moja, z tym że mniej "pieprzeniochłonna" :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...