Skocz do zawartości

Co lać do baku?


mord
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wstydliwe pytanie nie wiem co trzeba lać do baku mojego świeżo kupionego moto. W ogóle jak się zorientować i po czym co dawać mu do jedzienia? Bo słyszałem że się lało z olejem ale to do takich starych motocykli, a do nowszych to chyba już nie, ale co bezołowiową? normalnej żółtej benzyny już nie ma przecież. Pytanie na poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wstydliwe pytanie nie wiem co trzeba lać do baku mojego świeżo kupionego moto. W ogóle jak się zorientować i po czym co dawać mu do jedzienia? Bo słyszałem że się lało z olejem ale to do takich starych motocykli, a do nowszych to chyba już nie, ale co bezołowiową? normalnej żółtej benzyny już nie ma przecież. Pytanie na poważnie.

Normalnie można lać bezołowiową. Teraz nawet silniki 4T piją taką benzynę.

Do bardzo starych silników, przystosowanych do ołowiowej, jest specjalny dodatek uszlachetniający paliwo, dostępny na stacjach benzynowych. W takich przypadkach leje się bezołowiówkę z tym uszlachetniaczem. Nazwy tego specyfiku ani proporcji nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dodatki do starych silników "USZLACHETNIAJĄ" benzynę to ja chyba się wrócę do piaskownicy pogrzebać patykiem...

Pozdro ;)

Czytaj ze zrozumieniem. Benzyna bezołowiowa przeznaczona jest do silników spalinowych, przystosowanych do zasilania takim paliwem. Stare, wymagające dodatku ołowiowego jako zmiękczacza, nie są przystosowane do pracy na bezołowiową, dlatego potrzebny jest dodatek, który uzupełni brak ołowiu w paliwie, a więc go uszlachetni do pracy z silnikiem na benzynę ołowiową. USZLACHETNIACZ takie słowo jest napisane na opakowaniach tego specyfiku.

A teraz idź pogrzebać tym patykiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wstydliwe pytanie nie wiem co trzeba lać do baku mojego świeżo kupionego moto. W ogóle jak się zorientować i po czym co dawać mu do jedzienia? Bo słyszałem że się lało z olejem ale to do takich starych motocykli, a do nowszych to chyba już nie, ale co bezołowiową? normalnej żółtej benzyny już nie ma przecież. Pytanie na poważnie.

 

Bzdura niczego nie potrzebuja mam stara WSK 125 64 rok leje jej 95 z i mixol i chodzi jak burza wydaje mi sie ze przezyje jeszcze moje kawakaki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie podałem bo próbowałem dostać ogólną odpowiedź jak sobie radzić patrząc na moto poprostu i (...)

 

...i przynajmniej typ silnika trzeba było podać, bo z treści również wnioskowałem, że jakiś zwajtakt :)

najprościej zazwyczaj zawierzyć słowu pisanemu: instrukcja obsługi (albo serwisówka, zapewne gdzieś do ściągnięcia przez net) odpowie na większość pytań

w każdym razie: na pewno 95 bez żadnych dodatków nie zaszkodzi i może to pić :icon_razz:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...