Skocz do zawartości

Jak to jest z tym wpływem pozycji motocykla na...?


Danski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...niedosmarowanie?

Jeżeli motocykl ma mokrą (czyt: tradycyjną) miskę olejową to czy jest jakaś niepisana reguła (lub może pisana) jakie maksymalne odchyłki od pionowej, poziomej osi motocykla są dla silnika bezpieczne?

Wiadome jest (wyczytane z forum) ,że np jazdna na kole jest powodem niedosmarowania... a postawienie na bocznej nóżce z włączonym silnikiem nie jest?

Temat mnie osobiście nieco nurtuje bo jak dla mnie nigdzie (przynajmniej w 3 instrukcjach obsługi: Honda VT500C, Honda VF750C oraz Kawasaki KLR 650) nie wyczytałem wzmianki o wpływie pozycji motocykla na żywotność silnika.

Pozdrawiam,

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wy ale odkąd mam 4paka staram się odpalać go w pionie, dopiero jak popracuje z 10 sk stawiam go na stopkę, być może nie jest to potrzebne ale jakoś tak mi lżej na duszy :notworthy:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te małe skośnookie ludziki biorą już pod uwagę, że motocykle muszą działać w różnych płaszczyznach i pewne odchylenia są brane pod uwage w projekcie... U mnie najwyraźniej wzięli to sobie do serca bo w znacznym odchyleniu da się jechać i jechać a kontrolka ani myśli sie zaświecić(jak zaświeci to już będzie problem).... Tak się zastanawiałem, że zamiast przerabiać motor żeby móc wariować, po prostu zamontować czujnik ciśnienia oleju pokazujący jego wartość i po prostu odpuścić jak ciśnienie będzie malało..

Edytowane przez Stifler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest wpływ pozycji? Jak w sexie.... :cool:

Dopóki smok jest w mokrym, to jest ok.... :biggrin:

Ze stopką bym nie przesadzał, bo konstruktorzy raczej przewidzieli, że silnik motocykla będzie pracował w przechyłach bocznych, co nie ma już takiego odniesienia podczas jazdy na kole... :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz malejace cisnienie na zegarze to jest juz zwykle za pozno, jako ze czujnik montowany jest zwykle w magistrali.

 

Adam M.

 

Ale kiedys rozmawialiśmy o tym na forum i ktoś mówił, że jak daleko jedzie na kole to mu sie kon trolka zapala i jakoś tak jeździł a silnik się nie zajechał.. Czytałem też opis dwóch cbr-ek chyba w "Motocyklu" albo "Świecie motocykli" i jedna była przerobiona do stuntu i nie było tam słowa o przeróbce smarowania w kosztorysie przeróbek...

A w silniku jest zwykle miejsce do podpięcia się podczas sprawdzania wydajności pompy.. Może tam zamontować dodatkowy czujnik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o stopke to nie moze swiecic kontrolka bo przeciez w czasie jazdy pokonuje sie zakrety i trzeba sie pochylac (co prawda wgre wchodzi jeszcze grawitacja,ale bez przesady)),ajezeli chcecie zobaczyc skutki jazdy na kole zobaczcie sobie ostatni Swiat Motocykli tam jest o suzuki sv (czy cos takiego)i sa pokazane panewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o stopke to nie moze swiecic kontrolka bo przeciez w czasie jazdy pokonuje sie zakrety i trzeba sie pochylac (co prawda wgre wchodzi jeszcze grawitacja,ale bez przesady)),ajezeli chcecie zobaczyc skutki jazdy na kole zobaczcie sobie ostatni Swiat Motocykli tam jest o suzuki sv (czy cos takiego)i sa pokazane panewki.

 

Ma ktoś może ten artykuł ???? Chciałbym to zobaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...