Skocz do zawartości

Jak ostrzec motocykliste przed policja


Rekomendowane odpowiedzi

...u mnie światła działają w ten sam sposób i jeśli się gdziś spieszę :icon_razz: to dla własnego bezpieczeństwa, szczególnie w słoneczne dni jadę na długich :bigrazz: ...jeżdżąc w dzień na światłach mijania, często spotykam się z sytuacją wymuszenia pierwszeństwa przez puszki :buttrock:

mi już takie trzy zdjęcia od tyłu przysłali ale ciągle zmieniają miejsca i niewiadomo gdzie stoją jak by co to w oklolicach wawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj - to nie wiecie, że teraz jadąc (samochodem czy też motorem) patrzy się na pobocze, a nie przed siebie?

 

Niedawno w ostatniej chwili wypatrzyłem dziwną skrzynkę na listy ukrytą w przydrożnych krzaczorach. Przezorne ostre hamowanie było bardzo potrzebne - z bliska owa skrzynka okazała się mieć obiektyw i statyw :banghead: .

 

Należałoby więc jeszcze podpytać się ludzi z tej branży jaki jest zasięg rażenia takich skrzynek - tzn. z ilu metrów dokonują pomiaru prędkości i strzelają fote.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechalem niedawno trasa gdzie stal patrol z suszarka pozniej mijal mnie motocyklista i wtedy zastanowilem sie co zrobic aby moich znakow nie uznal za gest powitania, ale nie mialem pomyslu. Mruganie dlugimi czy kiwanie reka

Za zawsze mrugam długimi. Kilka razy.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh mam do was kilka pytań, :flesje: tylko się nie śmijcie bo się dopiero od was uczę :rolleyes:

katamaran

kto to jest ? ?

puszkarze

kto to taki ?

 

To w końcu jaki jest znak ostrzegający przed policją?? mryganie długimi czy ten wirujący palec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, czy ja jestem szczęściarzem czy Wy jesteście pechowcami. Jeżdżąc motocyklem w ogóle nie spotykam radarów, a może ... nie zauważam :rolleyes: . Tak przy dwustu wszystko się jakoś w oczach rozmazuje :flesje: więc TO może być przyczyną. Ale do domu też NIC nie przychodzi.

 

A bardziej serio, trzeba mieć wiarę, jak migają, zwolnić. Jak widzisz światła stopu zapalające się ni z gruszki ni z pietruszki z przodu, zwolnić. W miejscach gdzie często stoją, zwolnić. Dzieje się coś nietypowego, zwolnić. To się nazywa taktyka jazdy i TO działa. Działa gdyż od sześciu lat nie zapłaciłem złotówki "za Motor".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslıscıe o CB radiu.??

 

zależy w jakim moto, w Hondzie Goldwing jest to standart. A myślisz że ktoś będzie sobie montował CB do crosa albo do komara tylko po to żeby wiedzieć gdzie są psy ??? :| poza tym jak cię gonią poldkiem, a ty im moto uciekasz to oni nie mają z tobą żadnych szans :flesje: bo ty wjedziesz w pierwszą lepszą uliczkę i już cię nie ma :biggrin: a oni będą mieć problem żeby w taką pierwszą lepszą uliczkę wjechać :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze mrugam kilkakrotnie dlugimi i mysle ze to jest skuteczne...czasami jak puszki jada po wybojach wydaje sie jakby mrugali, ale to mozna przeciez odroznic. Stacjonarne wideoradary kiepsko spelniaja swoja role, bo kazdy przyhamowuje na chwile, a pozniej dalej goni. Teraz mają wprowadzić 2 kamery ustawione w pewnej odległosci od siebie, które liczą srednią prędkość na pokonywanym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslıscıe o CB radiu.??

 

Witam,

W katamaranie mam CB i sprawdza się rewelacyjnie. Nie tylko jako ostrzeżenie o czających się suszarkach ale też w wielu innych przypadkach: info o zablokowanych lub zakorkowanych odcinkach, o dobrych i niekoniecznie dobrych knajpach czy jako nawigacja w terenie, o zwykłych plotkach nie wspominając. Ogólnie super wynalazek, tylko nie bardzo wyobrażam sobie korzystanie z niego na dwóch kółkach - kwestia montażu, kasku z chełmofonem oraz kwestia mikrofonu z funkcją włacznika (przy ubranych rękawicach może być problem). Ale problemy są po to by je rozwiązywać ;)

Może komuś uda się dostosować CB do motocykli a wtedy :flesje:

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz powyżej 200km/h to ci suszarka niegroźna :flesje: One wyłapują tylko do bodajże 201km potem głupieją. Jak robiono test Kawy 1,4 na zamkniętej autostradzie wydało się toto ;) .

 

Nie jest to prawdą. Wszystkie aktualne suszarki polskie (Rapid) mierzą do 220km/h, fotorapid (ten, który jest najczęściej spotykanym fotoradarem - 250km/h), Ramer 7M-V (perfidna bestia, 3 fotki na sekundę) - 300km/h

 

 

a tak przy okazji mały ;) ale poniekąd w temacie ... czy ktoś z Was widział fotoradar ustawiony tak aby robił zdjęcia TYŁU pojazdu ? Bo ja jakoś nie przypomninam sobie, przynajmniej nie w Polsce.

 

Dla stacjonarnych nie ma to sensu - bo polskie prawo wymaga ustalenia sprawcy. Natomiast inaczej jest dla fotoradarów zamontowanych w pojazdach (na przykład granatowa Skoda Octavia w Łodzi) - mijamy sobie takie cóś jadące po prawym pasie a tu nagle fotka, natomiast uśmiechnięci miśkowie rozpoczynają pościg - wtedy jak to dyskutowano wielokrotnie na tym forum każdy myślący się zatrzyma i sam się przedstawi z dokumentów.

 

Zbycho... Nie! Urządzenia do pomiaru prędkości używane przez Policję nie mają w homologacji ograniczeń mierzonej prędkości. I mierzą prędkość nawet ponad 300 km/h.

 

Nie jest to prawdą - co prawda prędkość maksymalna nie jest wpisana w świadectwo legalizacji ale jest podana w dokumentacji technicznej urządzenia, która jest elementem legalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh mam do was kilka pytań, D.gif tylko się nie śmijcie bo się dopiero od was uczę smile.gif

 

katamaran

 

kto to jest ? ?

 

puszkarze

 

kto to taki ?

 

To w końcu jaki jest znak ostrzegający przed policją?? mryganie długimi czy ten wirujący palec ?

 

Ponawiam pytanie bo wątpię że ktoś zauważy je na tamtej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh mam do was kilka pytań, D.gif tylko się nie śmijcie bo się dopiero od was uczę smile.gif

kto to jest ? ?

kto to taki ?

 

To w końcu jaki jest znak ostrzegający przed policją?? mryganie długimi czy ten wirujący palec ?

 

Ponawiam pytanie bo wątpię że ktoś zauważy je na tamtej stronie

katamaran - pojazd dwusladowy - samochod.

puszkarz - kierowca puszki - samochodu...

 

nie martw sie... pierwszego dnia tez bylem zachwycony ze tu tylu żeglarzy, ze kazdy o katamaranach gada..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslıscıe o CB radiu.??

Był już wątek o motocyklowym CB na forum. A w tym wątku link do strony z motocyklowymi CB. Fajne ale drogie. Poszukaj.

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...