Skocz do zawartości

KAWASAKI EN500 zbiera się paliwo w filtrze powietrza


en500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PRI - kranik masz otwarty całkowicie np. do zalewania gaxników po zimie czy po remoncie, ON-w takiej pozycji się jeździ i zostawia np. na noc. RES-wiadomo, rezerwa.

To jest kranik podcisnieniowy, podcisnienie z kolektorów steruje membraną, to jest w pewnym sensie pompa paliwa ;)

 

Jak koledzy wyzej wspomniejli: 1. może masz uszkodzona membrane w kraniku, 2. mogą puszczać zawory iglicowe pływaków.

Edytowane przez Lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. może masz uszkodzona membrane w kraniku, 2. mogą puszczać zawory iglicowe pływaków.

 

Ja dodam tylko tyle, że w tym drugim przypadku możesz mieć benzynę w oleju, która dostaje się tam przez przelewajace gaźniki...

Bardzo niezdrowe dla silnika. Warto to sprawdzić przy tego typu problemach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na mój (może niezbyt rozwinięty) rozum, to tylko zaworki pływaków muszą być padnięte, bo przecież nawet gdyby membrana puszczała, czy kranik był  na primingu to one powinny odciąć dopływ paliwa do gaźnika przy jego odpowiednim poziomie w komorze pływakowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na dziś ustaliłem, że po zdjęciu wężyka i pozostawieniu na OFF jest mały wyciek paliwa.

Dlatego proszę o pomoc: gdzie można zakupić kranik do en500 ???

 

Następnym etapem jeżeli to nie pomoże będzie ustalenie stanu iglic w gaźniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan iglic zaworkow plywakowych mozesz sprawdzic od razu, nie czekajc na znalezienie kranika.

Rozebrac gazniki wyjac zaworki i obejrzec stozki iglic pod szklem powiekszajacym.

Jak zabrudzone to oczyscic, jesli maja wyklepane kolko wokol stazka to trzeba je wymienic.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś ustaliłem, że po zdjęciu wężyka i pozostawieniu na OFF jest mały wyciek paliwa.

Dlatego proszę o pomoc: gdzie można zakupić kranik do en500 ???

 

Następnym etapem jeżeli to nie pomoże będzie ustalenie stanu iglic w gaźniku.

primo: tak jak pisze Adam, sprawdź od razu zaworki w komorach pływakowych. jeśli zużyte wymiana

secundo: nie szukaj kranika tylko zestawu regeneracyjnego do kranika.Nowy kosztuje ca. 30zł

 

przed chwilą sprawdziłem z ciekawości.. na stronie Larssona zaworek iglicowy kosztuje 10.70zł, a zestaw naprawczy kranika 38.10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że wymiana samego zaworka niekoniecznie musi pomóc. Zaworek współpracuje z gniazdem i ono może też być wybite a tego w zamienniku już nie kupisz. U mnie była podobna historia. Wstawiłem więc elektryczny zawór benzynowy od instalacji LPG podłączyłem go pod światła i mam spokój z cieknącym gaźnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że wymiana samego zaworka niekoniecznie musi pomóc. Zaworek współpracuje z gniazdem i ono może też być wybite a tego w zamienniku już nie kupisz. U mnie była podobna historia. Wstawiłem więc elektryczny zawór benzynowy od instalacji LPG podłączyłem go pod światła i mam spokój z cieknącym gaźnikiem.

To jak wygląda taki zaworek? Bo wydaje mi sie że to jeden element po prostu wykręcasz stary i wkręcasz nowy??? Jakie gniazdo???

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee jakby tu obrazowo to opisać. Wygląda mniej wiecej to tak: Mały wałeczek zakończony stożkiem (ten element można dokupić np. w klasie lub larssonie) który wchodzi w mosiężną tulejkę umieszczoną w korpusie gaźnika z stożkowym otworkiem w środku (tego już nie dokupisz nigdzie po za serwisem.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...