Skocz do zawartości

Nowy Transalp - edycja 2008


Rekomendowane odpowiedzi

Może nie powinno się oceniać wyglądu moto ze zdjęcia, a dopiero po zobaczeniu na "żywo" ale ja jestem totalnie rozczarowany przodem.Czy oni mają debili stylistów tam w Hondzie!!!!Żeby trampkowi takie cos zrobić .Wkurzam sie bo czekałem na nowy model Transalpa z myslą zakupiu. Ale z takim "skuterowym " przodem i chinską lampą bedzie to naprawde trudna decyzja.Reszta mogła by być , choc nie rozumiem co robi ta puszka tłumika przed tylnim kołem... Czy im się " obluzowała"..... Coraz bardziej podoba mi się nowa Tenerka.Może panowie z Hondy jeszcze coś szybko poprawią, bo wg. mnie będzie to jeden z brzydszych motocykli na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Może nasze poczucie estetyki nie dojrzało do tego nowatorskiego projektu?? ;)

 

tjaaa... poczucie dystansu też nie :)

cholera, może to jest metoda na transazjatycką sieć stacji benzynowych..? :)

BTW pojemność baku w nowych motocyklach mnie rozpie...a; b-king suzuki podobnie - chyba 16,5l. ile na tym można przejechać takim monstrum..? ja mam coś 23l i twierdzę, że mogłoby być jeszcze ze 2, a bym się nie obraził :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paskudne jak dla mnie są te nowe motocykle.

A Jeszua ma racje - robia takie baki żeby co 200 km być na stacji - nie tylko paliwo ale jeszcze kawa, ciastko, fajki, gumki i inne rzeczy "niezbędne" motocykliście do życia. I kasa płynie niejako przy okazji a życie towarzyskie kwitnie. Zamiast do 2oo będziemy jeździc np do BP. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastec, weź nie marudź :flesje: Przecież chłopaki się znają na rzeczy i wiedzą co dobre. Może nasze poczucie estetyki nie dojrzało do tego nowatorskiego projektu?? ;)

 

Cosmo mam wrażenie, że masz silną potrzebę afirmacji więc pomogę Ci - tak miałeś rację, Yamaha poszła odważniej i bardziej mi się podoba.

:flesje:

 

Kilka dodatkowych fotek Trampka znajdziecie tu:

 

http://www.autoblog.com/2007/09/30/2008-ho...ebuts-in-paris/

 

 

:flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cosmo mam wrażenie, że masz silną potrzebę afirmacji więc pomogę Ci - tak miałeś rację, Yamaha poszła odważniej i bardziej mi się podoba.

:biggrin:

 

Kilka dodatkowych fotek Trampka znajdziecie tu:

 

http://www.autoblog.com/2007/09/30/2008-ho...ebuts-in-paris/

;)

Tak też wydaje mi się ,że Tenera mimo singla wezmie górę nad " cukierkowym"-Transalpem .Jak tak sie przyglądam od pewnego czasu nowej Tenerce to właściwie nie ma się czego czepić jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny.Miejmy nadzieje, że i w eksploatacji okaże sie dobrym motocyklem.Dlatego z niecierpliwością czekam na jakieś testy, najlepiej porównawcze z Trampkiem w Motocyklu , czy w Świecie, ale te będą zapewne dopiero na wiosnę.Tenera będzie górą pewnie także z racji ceny, bo "cukierkowy"nowy Trampek będzie pewnie kosztował w okolicy 34 tys, ale to moje spekulacje.

Edytowane przez Leszek45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych fotek zamieszczonych prze Michała stwierdzam, ze ten Trampek nawet wyglądu nie ma nie wspominajac o mozliwosciach off-road'owych. To jest chyba tak jak z samochodami terenowymi. Bezkonkurencyjne nadal pozostaja Landryny Defendery i starsze Toyoty LC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastec, właśnie się kurcze nie mogłem powstrzymać :buttrock: Za dużo czasu z babami spędzam chyba :wink:

 

Odnośnie tenerki - mam dobry kontakt z człowiekiem z Mitsui (importer yamahy), ma do mnie dzwonić gdy tylko ceny będą znane. Się podzielę :clap: Na razie nie był mi w stanie powiedzieć jakie będą dokładne parametry, czy będzie ABS i za ile to wszystko. Moto wczesną wiosną ma być w salonach, Ceny akcesoriów mają być bardzo sensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastec, właśnie się kurcze nie mogłem powstrzymać :buttrock: Za dużo czasu z babami spędzam chyba :buttrock:

 

Odnośnie tenerki - mam dobry kontakt z człowiekiem z Mitsui (importer yamahy), ma do mnie dzwonić gdy tylko ceny będą znane. Się podzielę :buttrock: Na razie nie był mi w stanie powiedzieć jakie będą dokładne parametry, czy będzie ABS i za ile to wszystko. Moto wczesną wiosną ma być w salonach, Ceny akcesoriów mają być bardzo sensowne.

A, to z niecierpliwością czekamy na wieści o nowej Tenerze.Co do abs to pewnie nie ma , ale jakoś sie obejdziemy. Silnik juz też sprawdzony. Pozostaje kilka innych pytań, jak zestrojenie ,samo zawieszenie , rama , wygoda , poręcznośc itp.Wiadomo, motocykl musi pasować jak najlepszy garnitur, dlatego mamy prawo troszke wybrzydzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://moto.honda.fr/fichetechnique.aspx?modeleid=14 jest już wszystko o Transalpie 2008.

Niestety po francusku.

pozdro,

Paweł

 

PS.

Cosmo - daj proszę info o Tenere 2008 jak się dowiesz czegoś więcej.

Edytowane przez pastec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do nowego Transalpa, to z jednej strony dobrze, że Japsy nie przekombinowali za mocno z ramą i silnikiem... baza została wciąż ta sama , solidna i niezawodna... zatem da się nowego Trapa zaadoptować do prawdziwego zapie**alania, owszem to może być kosztowne, ale ostatecznie efekt może być jak najbardziej zadowalający... Wystarczy wejść na jedną stronę i zakupić kilka niezbędnych części czyli : przedni widelec, np firmy Marzochi albo White Power, tylny amor chociażby taki jak ten http://www.advrider.com/forums/showthread....t=50630&page=78 tylny wahacz od Afriki, koła oczywiście też do wymiany 21 z przodu... no i żeby nasz rakieta nie wyglądała jak zdzieciniała zabaweczka wyrzucamy oryginalną owiewkę i zapodajemy takie cuć http://holan.pl/pl/product/1/10/42/265/984...nda_Africa_RD07 , ponadto do tego odpowiednie gmole, aluminiową osłonę pod silnik, jakieś akcerbisy na kierownicę .. no i powstaje nam rasowy wymiatacz... coś jak tutaj http://www.advrider.com/forums/showthread....t=50630&page=78 który zawstydzi niejednego posiadacza Afriki Twin a nawet KTMa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...