Skocz do zawartości

Zamiana tłoka...


Danski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zastanawiam się nad pewną kwestią... czy zamiana oryginalnego tłoka w KLR 650 na tłok kuty np Wossner'a wydłużyłoby żywotność silnika? Aktualny przebieg: 5000km

Zaznaczam, że jeżdżę spokojnie bez "pałowania".

Czy ktoś z Szanownych klubowiczów mógłby mnie oświecić?

Pozdrawiam,

 

Daniel

Edytowane przez Danski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się za bardzo na klr nie znam, ale po kiego zmieniać tłok przy przebiegu 5000 km? A nie 50000 km? Ale to i tak jeszcze pośmiga.

 

 

zgadzam sie w 100 % w tym sprzecie nie robi sie remontow tak czesto , co najwyzej mozesz wyregulowac zawory i zmienic lancuszek rozrzadu chociaz i tak nie wydaje mi sie zeby juz byl zuzyty chyba ze przebieg byl krecony ;)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co innego moj, srednio pol litra smalcu na 100 km :wink::D , tlok wosnerka zamowilem na polowe wrzesnia :D , wymiana tloka poleprzyla by nieco osiagi ale tylko troszke i bez sesu ladowac kase w taki interes. Po wymianie zdam relacje :D tylko cholernie niechce mi sie przy tym grzebac ;)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty z kad wiesz ze sie pomylil ? moto z 2003 roku 5000 km jest mozliwe !

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kute tłoki zwiększają komprechę, co za tym idzie siły działające na poszczególne części w silniku.

Jeżeli motocykl ma 5000 Km, to problemu raczej nie ma, powinno to wytrzymać, ale jeżeli 50 lub więcej to może dojść do sytuacji że niewytrzyma korba lub łożyska wału, jeżeli rozrząd jest słabiutki to też szybko może go kicha trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli widzę, że taki zabieg nie ma najmniejszego sensu...

Dziękuję za wszystkie sugestie.

...a tak z ciekawości: czy jak już wyśmigam te ok 50000km i silnik będzie wołał o kompleksowe leczenie to jakikolwiek serwis zrobi remont tak, że motocykl będzie miał parametry fabryczne (czyt: moc, spalanie oleju itp) i przejedzie następne 50000km?

P.S.

Moja KLR'ka ma naprawdę 5000km...to widać nawet po wyglądzię każdego podzespołu...jest jak z salonu :icon_exclaim:

...ale niestety u mnie nie będzie miała tak lekko ,że tylko 5000km przez następne 3-4 lata :)

Edytowane przez Danski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ku*wa;/ po co piszecie takie brednie skoro gosc sie napewno pomylił ??;/ wierzycie w przebieg KLR 5tys??;/

 

Jak sie chcesz w moim dziale wypowiadac kolego to wyraz k... musi zniknac z twojego jezyka.

Jak nie zniknie to bede kasowal twoje posty.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie , jak to jest z tymi tlokami w starym singlu ? czy naprawde jest takie duze ryzyko ze korba padnie ? jezdze raczej spokojnie, nie katuje moto do odciecia......

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz nowy motor i tloki bedziesz zmienial

wez to lepiej zostaw w spokoju

co do przebiegu 50 tys moge sie zalozyc z toba ze predzej go sprzedasz

...widząc tyle opinii w stylu "daj sobie spokój" ...daję spokój i już nawet nie rozmyślam :)

...a propos przebiegu 50000km... z jednej strony masz rację Stan, że pewnie do tego stanu licznika zdążę go wymienić na coś innego... a z drugiej strony te 50000km wydaje się tak niewiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...