Skocz do zawartości

W co bagaż przy jeździe w dwie osoby?


Rekomendowane odpowiedzi

Za każdym razem gdy przychodzi z małżonką jechać gdzieś dalej to zastanawiam się w co zapakować graty. Kobieta jak to kobieta - nawet na zlot suszarkę ciągnie, więc torba na bak nie wystarczy.

 

Plecak - marudzi w drodze, że jej ciężko na plecach...

 

Czy znacie jakieś modele toreb, które dadzą się zamontować bez utraty miejsca dla pasażera?

Kufer odpada z dwóch prostych względów: dość trudno o kit montażowy do VFR, a po drugie wspólne dalsze wypady to sytuacja 1 góra 2 razy w roku.

 

Macie jakieś rady dla mnie?

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tradycyjnie polecam moto-detaila np takiego: http://moto.allegro.pl/item228977882_nowe_...akwy_40_l_.html

albo starszy model. solidne, nie opadają na wydech, dadzą się montować paskami pod siedzeniem pasażera, komplet z pokrowcami, cena akceptowalna jak na użycie 1-2x w roku :icon_rolleyes:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli plecak odpada... to mozna go zamontowac z tylu - koniec kanapy/plastik za kanapa - siatka plecak tam mocuje korzystam z tejmopcji nawet jak jade sam - nie lubie w plecaku jezdzic...kiedy jade z pasazerem to dla niego nawet oparcie jest wtedy... fazer ma na tyle duza kanape ze moge spobie pozwolic na taki zabieg.... czasem mam wrazenie ze spokojnie mogl bym wozic nawet dwie pasazerki :icon_eek:

 

swoja droga takie sakwy boczne to chyba najlepsze wyjscie....

Edytowane przez popek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli plecak odpada... to mozna go zamontowac z tylu - koniec kanapy/plastik za kanapa (...)

 

kiepski pomysł: plastikowy zadupek nie jest przystosowany do jakichkolwiek obciążeń. a już na pewno nie do plecaka z "kosmetyczką" w środku :icon_eek:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej kupic jakis kufer ze stelazem i stelaz dac komus do wyspawania?

 

moze smieszna, w porownaniu do waszych, opcja, jednak na pewno oszczedna i wcale nie musi wygladac(spisywac sie) zle.

 

do mojej ns1 (80ccm) nie ma mozliwosci kupienia jakiegokolwiek stelaza pod kufer, wiec wzialem uchwyt dla pasazera, migo-mata i wycudowalem sobie sam taki stelaz. a ze lubbie jezdzic w blizsze i dalsze trasy, to kufra praktycznie nie odpinam i caly czas jest zaladowany(nawet byl raz silnik od motorynki, a raczej jego czesci o masie grubo ponad 10 kilogramow- i nic sie nie dzialo przez te 25km).

 

tekstylne sakwy boczne tez sa bardzo dobrym rozwiazaniem- sam szukalem dla siebie, ale to niestety nie na moja kieszen...:/

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepski pomysł: plastikowy zadupek nie jest przystosowany do jakichkolwiek obciążeń. a już na pewno nie do plecaka z "kosmetyczką" w środku ;)

jsz

Ja na zadupku mocuję namiot + dwie karimaty (bez stelaża) i daje radę bez problemów.

 

A najlepsze opcje w tym przypadku to (w zależności od ceny):

1 - tankbag

2 - sakwy boczne

3 - kuferek (problem ze stelażem do VFR? Nie wierzę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle... :D a zegary widać za tym stosikiem na zbiorniku?

 

Nie widać, trzeba stawać na podnóżkach.

 

lukasz-aprilia, sakwy Moto-Detail polecone powyżej sprawdzą się w 100%. Poza tym przy sprzedaży obecnego moto zostaną na następne.

 

Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mniej wiecej to tak wyglada :

 

http://www.bikepics.com/pictures/1003040/

 

I powiem ze do tych wszystkich rolek , sakw i torby na bak zmiescilem rzeczy z dwoch duzych torb podroznych :)

Edytowane przez Petereq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tradycyjnie polecam moto-detaila np takiego: http://moto.allegro.pl/item228977882_nowe_...akwy_40_l_.html

albo starszy model. solidne, nie opadają na wydech, dadzą się montować paskami pod siedzeniem pasażera, komplet z pokrowcami, cena akceptowalna jak na użycie 1-2x w roku :)

jsz

 

a mnie to zawsze ciekawilo,czy nie przepalą się te torby od goracych wydechow - nawet jesli ich nie dotykaja? nie chodzi mi oczywiscie w trakcie jazdy ale w trakcie postojów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie to zawsze ciekawilo,czy nie przepalą się te torby od goracych wydechow - nawet jesli ich nie dotykaja? nie chodzi mi oczywiscie w trakcie jazdy ale w trakcie postojów ?

Nie przepalą się, a przynajmniej nie powinny. U mnie te torby wiszą dość wysoko na motocyklu

http://bikepics.com/pictures/1002849/

Natomiast kumplowi w R6 zdarzało się, że te sakwy opadały czasem na wydech gdyż ma trochę wyżej poprowadzony, i nic się tym torbom nie stało.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(problem ze stelażem do VFR? Nie wierzę).

 

Nie chodzi o to że nie ma, tylko że tanie uzywki są dośc szybko rozchwytywane.

 

lukasz-aprilia polecam http://www.duh.pl/ robił dla mnie pod kufry GIVI Monokey więc ma już wzór. A gdybyś miał starego Wingracka to mam mocowania do RC46 - '01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...